KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Chłodne czy przyjaźnie nastawione? Oto kulisy pierwszego spotkania księżnej Kate i księżnej Meghan

Gabriela Czernecka 31 stycznia 2021 17:55

Jak wyglądało pierwsze spotkanie księżnej Kate i księżnej Meghan? Choć od odejścia księżnej Meghan i księcia Harry’ego z rodziny królewskiej minął rok, to brytyjska prasa nie ma wątpliwości, że rodzinny konflikt między Sussexami a książęcą parą Cambridge wciąż się pogłębia. Dzięki książce Harry i Meghan: Chcemy być wolni wiemy, jak wyglądały początki znajomości księżnych…

Jak księżna Kate poznała księżną Meghan?

Gdy w marcu Harry i Meghan zrezygnowali z pełnienia królewskich obowiązków i wyprowadzili się do Los Angeles, z pewnością sądzili, że prasa da im spokój i nareszcie będą mogli wieść spokojne życie. Nic bardziej mylnego. W ciągu zaledwie ostatnich paru miesięcy powstało kilka książek na temat rodziny Windsorów, w tym głównie o Harrym i Meghan. Jedna z nich Finding Freedom (czyli Harry i Meghan: Chcemy być wolni) wzbudza największe emocje. Autorzy publikacji ujawnili w niej m.in. kiedy Meghan i Harry zdecydowali się przenieść swój związek na wyższy poziom, ale opisali także, w jaki sposób książęca para Sussex wybrała odpowiednią nianię dla dziecka. W innym fragmencie książki dowiadujemy się, że rodzinny konflikt między Sussexami a Cambridge'ami wciąż trwa, ale co ciekawsze, autorzy ujawniają, jak poznały się księżne.

Księżna Kate i księżna Meghan
Fot. Getty Images

Gdy tylko Meghan i Harry ogłosili, że rezygnują z królewskich obowiązków pisano, że najbardziej ich decyzja zabolała księcia Williama. Drugi w kolejce następca brytyjskiego tronu nie miał wątpliwości, że decyzja brata wiąże się z tym, że ich relacje znacząco ulegną osłabieniu. Niewielu jednak zwróciło uwagę, że decyzja Harry'ego i Meghan odcisnęła piętno także na relacji księżnej Kate z księciem Harrym, którzy przez lata się przyjaźnili. Ich relacja również uległa zmianie. Odkąd Meghan Markle wstąpiła do rodziny królewskiej, dało się zauważyć, że jej relacje z księżną Kate są napięte. Panie nie przepadały za sobą, konkurowały w kwestii stylu, walczyły o uwagę królowej.

Pierwsze spotkanie Kate z Meghan

Gdy Meghan i Harry odeszli z rodziny królewskiej, relacje braci znacznie osłabły, a księżne nie miały już powodów do tego, by udawać, że za sobą przepadają. Te informacje potwierdziły kilka miesięcy temu wypowiedziane przez Sarah Ferguson słowa. Była żona księcia Andrzeja, syna królowej, udzieliła wywiadu dla Australian Women's Weekly, w którym oskarżyła dziennikarzy o nastawianie kobiet przeciwko sobie. dziś okazuje się, że relacje Kate i Meghan od samego początku nie były najlepsze. 

Księżna Kate i księżna MEghan
Fot. Getty Images

Meghan i Kate miały okazję poznać się, gdy jeszcze cały świat nie wiedział, że Harry ma nową ukochaną. Młodzi zakochani wybrali się do Londynu i odwiedzili rodzinę Cambridge w ich apartamencie: „Mimo że Harry był stałym gościem w ich domostwie, wydawało się, że Kate nie wykazuje większego zainteresowania kobietą, która tak bardzo uszczęśliwiła szwagra. Jednak obojętność wobec Meghan niekoniecznie była spowodowana niechęcią. Księżna to skrajnie powściągliwa osoba”, piszą autorzy książki Harry i Meghan: Chcemy być wolni. 

Autorzy książki pokazują wprost, że choć księżne są w podobnym wieku, to tak naprawdę różni je niemal wszystko: „Kate była głęboko osadzona w rodzinie królewskiej, odkąd poznała Williama na studiach. Była matką trojga dzieci (w tym dziedzica tronu), jej życie kręciło się wokół rodziny oraz obowiązków w stosunku do monarchii i kraju. Kate i Meghan wywodziły się z innych światów i miały bardzo odmienne doświadczenia życiowe. Kate nigdy nie była zainteresowana pracą zawodową, podczas gdy Meghan od zawsze się nią nakręcała. Miały też różną osobowość. Kate jest cicha i nieśmiała, a Meghan to ekstrawertyczka”, piszą.  Niechęć Windsorów, ale i mediów z pewnością nie pomagała Meghan odnaleźć się w nowym kraju, ale i w nowym życiu. Czy gdyby Kate i William od samego początku okazywali wsparcie Harry'emu i jego żonie, książęca para Sussex wciąż byłaby pełnoprawnymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej? Tego już nigdy się nie dowiemy...  

Księżna Meghan, książę Harry, książę William
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?