Franciszek Englert, 80. Festiwal Filmowy w Wenecji – Premiera filmu „Kobieta z…” 8 września 2023 r.
Fot. GUGLIELMO MANGIAPANE / Reuters / Forum
DZIECI GWIAZD

Wnuk Englerta podbija salony! Niewielu wie, że jego mamą jest znana aktorka

W jego rodzinie znajduje się wiele znanych postaci!

Maria Elas 27 marca 2024 08:42
Franciszek Englert, 80. Festiwal Filmowy w Wenecji – Premiera filmu „Kobieta z…” 8 września 2023 r.
Fot. GUGLIELMO MANGIAPANE / Reuters / Forum

Niedawno premierę miał film „Kobieta z...”, na której pojawiło się wiele znanych osób. Chociaż w obiektywach fotoreporterów zapozowały takie sławy jak ogrywająca jedną z głównych ról Joanna Kulig czy Jacek Braciak, uwagę przykuł także nastolatek, który w aktorstwie stawia dopiero pierwsze kroki. Franciszek Englert, bo to o nim mowa, ma dopiero 17-lat, jednakże najwyraźniej duszę artystyczną odziedziczył po znanej rodzinie. Co ciekawe, jego mama jest bardzo znaną aktorką, jednak nazwisko, które nosi, dostał po ojcu. Kim są jego krewni?

Kim jest Franciszek Englert? Nastolatek pochodzi z utalentowanej rodziny 

Już samo nazwisko Franciszka Englerta budzi skojarzenia. Jak się okazuje, całkiem słusznie. Jego dziadkiem jest aktor i reżyser Maciej Englert, brat Jana Englerta, a jego babcią zaś aktorka Marta Lipińska. To jednak nie koniec znanych postaci w drzewie genealogicznym. Nie jest to oczywistym faktem, że mamą Franciszka jest... Maja Ostaszewska. Artystka przywitała jedynego syna na świecie z operatorem filmowym, Michałem Englertem. 

Chociaż Maciej i Jan Englertowie nie mają zażyłych relacji, zdecydowanie nie można im odmówić znaczenia dla polskiej sceny teatralnej oraz filmowej. Poróżnić miała ich m.in. decyzja starszego z nich o rozwodzie z pierwszą żoną, z którą doczekał się trójki dzieci, dla młodej studentki, którą poznał w teatrze — Beaty Ścibakównej.  

Zobacz także: Była miłością Colina Farrella, mieli razem założyć rodzinę. Zostawił ją dla Alicji Bachledy-Curuś

Maciej Englert od wielu lat wierny jest swojej ukochanej żonie, Marcie Lipińskiej, również aktorce, znanej m.in. z kultowego dziś „Rancza”, gdzie wcieliła się w Michałową. Na świecie przywitali dwójkę dzieci: Annę i Michała. Ich syn blisko 20 lat temu związał się z Mają Ostaszewską. „Zauważyliśmy się na imprezie w SPATiF-ie. Zaczęliśmy tańczyć. O świcie na molo wiedzieliśmy, że trudno będzie się rozstać. To była eksplozja. Strasznie się zakochałam” wspominała spotkanie ukochanym aktorka. Chociaż para nie ma ślubu, owocami ich związku są 17-letni Franciszek oraz 14-letnia Janina. 

Michał Englert, Franciszek Englert, Maja Ostaszewska, premiera filmu „Kobieta z...”, Warszawa, 25.03.2024
Fot. Radosław NAWROCKI / Forum

Michał Englert, Franciszek Englert, Maja Ostaszewska, premiera filmu „Kobieta z...”, Warszawa, 25.03.2024

Franciszek Englert zapozował u boku sławnej mamy

Franciszek Englert zapozował u boku znanej mamy na premierze filmu „Kobieta z...”, która odbyła się 25 marca 2024 r. Siedemnastolatek od razu przykuł uwagę fotoreporterów: mimo młodego wieku założył na siebie bardzo szykowny strój w ciemnych kolorach. Nie był to pierwszy raz, gdy Maja Ostaszewska pokazała syna. Pod koniec zeszłego roku wraz z partnerem i synem poleciała do Wenecji, gdzie „Kobieta z...” miała swoją światową premierę. Wówczas również zapozowali w trójkę przed kamerami. 

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy Franciszek pójdzie w ślady rodziców i w przyszłości również będzie pracować na planie filmowym. Na razie możemy się jedynie przyglądać, jak odważnie stawia pierwsze kroki w kierunku show-biznesu.  

Sprawdź też: Syn Doroty Szelągowskiej zmienił nazwisko. Nie do wiary, co było powodem tej decyzji

Franciszek Englert, Premiera filmu „Kobieta z...” , Warszawa, 25.03.2024
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Franciszek Englert, Premiera filmu „Kobieta z...” , Warszawa, 25.03.2024

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.