O NIM JEST GŁOŚNO

Uzależnienie od narkotyków, potworny wypadek... Smutne życie Matthew Perry'ego

Serialowy „Chandler” z „Przyjaciół” kończy dzisiaj 50 lat

Konrad Szczęsny 19 sierpnia 2019 18:55

Serialowy Chandler kończy dzisiaj 50 lat! Ma na koncie jedną z najbardziej rozpoznawalnych komediowych ról w świecie seriali i ogromny bagaż doświadczeń, w tym uzależnienie od narkotyków i alkoholu. Zdjęcia, które niedawno wykonano w Nowym Jorku, nie napawają fanów Matthew Perry'ego optymizmem. Aktor wygląda na nich jak cień dawnego siebie, jego ciało wydaje się wyniszczone walką z nałogami i chorobami...

Koszmarna metamorfoza Matthew Perry'ego, Chandlera z Przyjaciół

Gdy w 2004 roku, po 10 latach, zakończono emisję serialu Przyjaciele, życie jego głównych bohaterów zmieniło się nie do poznania. Część z nich, jak Jennifer Aniston, świetnie odnalazło się w nowej rzeczywistości, zdobywali kolejne role i nie dawali o sobie zapomnieć widzom. Jednak byli i tacy, w tym Matthew Perry, którzy mieli zdecydowanie mniej szczęścia.

Jeszcze w latach 90., u szczytu popularności, aktor zaczął zmagać się z uzależnieniem od narkotyków oraz alkoholu. Wszystko rozpoczęło się w 1997 roku, gdy uległ poważnemu wypadkowi na skuterze śnieżnym. By złagodzić ból, brał silne leki na receptę, takie jak Vicodin, Roxicodone i OxyContin. Dodatkowo nie stronił od napojów wysokoprocentowych, przez co trafił na odwyk zarówno w 1997, jak i 2001 roku.

Skutkiem ubocznym tej walki byłe duże wahania wagi oraz choroby, w tym zapalenie trzustki. Co prawda koniec końców Matthew Perry uporał się z problemami, założył nawet Dom Perry'ego w swojej posiadłości w Malibu, w którym wszystkie osoby zmagające się z nałogami mogą znaleźć pomoc, jednak ostatni rok był dla niego wyjątkowo trudny.

Na najnowszych fotografiach aktor ubrany jest w brudny granatowy t-shirt oraz wysłużone, powyciągane i poplamione dresy. Uwagę zwracają również zaniedbane, długie paznokcie. Co stoi za ta potworną metamorfozą? 

Problemy Matthew Perry'ego

Zeszły rok nie był łaskawy dla Matthew Perry'ego. Aktor przez trzy miesiące przebywał w szpitalu, gdzie przeszedł operację przewodu pokarmowego. Doznał wówczas pęknięcia jelita, zaś lekarze mieli pomóc mu niemal w ostatniej chwili.

Z kolei cztery lata temu zwierzył się w wywiadzie, że z powodu wieloletniej walki z chorobą alkoholową nie pamięta części nagrywanych odcinków Przyjaciół! Wszystko dlatego, że w najgorszym momencie uzależnienia miał wypijać niemal litr wódki dziennie i zażywał... 30 tabletek przeciwbólowych!

Czy aktor wróci jeszcze do pełni sił i zachwyci swoich fanów nowymi rolami?  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.