Jak zmieniał się jeden z najprzystojniejszych aktorów Hollywood?

Sabina Zięba 4 listopada 2017 16:00

Matthew McConaughey to jedna z największych gwiazd współczesnego kina. W 2013 roku został odznaczony Oscarem za spektakularną rolę w filmie „Witaj w klubie”, do której schudł 30 kilogramów, jednak popularność zdobył już wiele lat wcześniej, grając w komediach romantycznych, jak „Powiedz tak” u boku Jennifer Lopez, „Jak stracić chłopaka w 10 dni” w parze z Kate Hudson czy „Duchy moich byłych” z Jennifer Garner. Jak do tego doszedł? Poznajcie jego niezwykłą historię...

Przeszłość Matthewa McConaugheya

Matthew urodził się 4 listopada 1969 roku w Uvalde w (w stanie Teksas) jako syn przedszkolanki i pisarki oraz właściciela stacji benzynowej, a wcześniej zawodnika jednej z najlepszych amerykańskich drużyn futbolowych – Green Bay Packers. Ma dwóch braci: Michaela Patricka (ur. w 1954) oraz Pata (ur. 1962). Po ukończeniu szkoły wyjechał na rok do Australii. Na miejscu pracował jako... pomywacz i pomocnik rolny! Gdy wrócił do ojczyzny w 1989 roku rozpoczął studia - początkowo na wydziale prawa, a następnie komunikacji i mediów. W 1993 uzyskał licencjat w dziedzinie radia, telewizji i filmu. Równocześnie realizował krótkie filmy i grywał w różnych reklamach.

Zadebiutował w 1993 roku w czarnej komedii „Mój chłopak zombie”. Następnie pewnego dnia w barze w Austin poznał producenta filmowego Dona Phillipsa, który właśnie kompletował obsadę filmu „Dazed and Confused”. Po spotkaniu z reżyserem McConaughey otrzymał małą, ale znaczącą rolę, w której wypadł na tyle dobrze, że drzwi do jego dalszej kariery stanęły otworem. W kolejnych latach grał m. in. w „Teksańskiej masakrze piłą łańcuchową”, „Chłopakach na bok” czy w „Samotnej gwieździe”. Jednak dopiero rola w „Czasie zabijania” diametralnie zmieniła jego życie.

To właśnie w tym filmie po raz pierwszy wcielił się w głównego bohatera. Ekranizacja książki Johna Grishama okazała się wielkim sukcesem, a Matthewa okrzyknięto „złotym chłopem Hollywood”. Rozważano nawet jego kandydaturę do roli Jacka w „Titanicu” Jamesa Camerona, lecz ostatecznie zdobył ją Leonardo Di Caprio. Po tym sukcesie Matthew zaczął coraz częściej pojawiać się w popularnych i kasowych filmach. Choć zagrał w różnorodnym repertuarze, to do serc fanów trafia jako bohater komedii romantycznych. Wiele wielbicielek przybyło mu również w 2012 po roli w filmie „Magic Mike” o historii młodego striptizera. Największe osiągnięcie zdobył jednak rok później, kiedy to za swoją spektakularną rolę zainfekowanego wirusem HIV jeźdźca rodeo i kanciarza w „Witaj w klubie” otrzymał swojego pierwszego Oscara. 

Zobaczcie w naszej galerii, jak zmieniał się w przeciągu swojej kariery!  

1/8
Copyright @Instagram
1/8

2/8
Copyright @Instagram
2/8

3/8
Copyright @Pinterest
3/8

4/8
Copyright @Instagram
4/8

5/8
Copyright @Getty Images
5/8

6/8
Copyright @Instagram
6/8

7/8
Copyright @Materiały prasowe
7/8

8/8
Copyright @Getty Images
8/8

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?