Kora Jackowska, VIVA!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Pamiątek tylko przybywa... Od śmierci Kory minęło pół roku, ale fani nie zapomnieli! 

Grób artystki nawet zimą wygląda pięknie...

Gabriela Czernecka 5 stycznia 2019 20:02
Kora Jackowska, VIVA!
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Śmierć Kory wstrząsnęła fanami gwiazdy. Artystka odeszła w swoim domu na Roztoczu, w otoczeniu najbliższych i przyjaciół. Kora przegrała walkę z chorobą, przez pięć lat zmagała się z nowotworem. Wybitna wokalistka spoczęła na Powązkach. Mimo że od jej śmierci mija prawie pół roku, fani nie zapomnieli o swojej idolce. Grób Kory nieustannie odwiedzają tłumy fanów! 

Grób Kory zimą

W sobotę 28 lipca media obiegła smutna wiadomość o śmierci Kory. Olga Jackowska odeszła po wieloletniej walce z nowotworem. Miała 67 lat. Choć od śmierci artystki mija pół roku, grób gwiazdy codziennie odwiedzają jej fani. Miejsce, w którym spoczywa Kora przepełnione jest maskotkami, biżuterią, słodyczami, a także małymi figurkami Maryi. Podobno we Wszystkich Świętych na grobie gwiazdy było najwięcej zniczy, a ludzie ustawiali się w kolejce do grobu, by móc choć przez chwilę ją wspomnieć i uczcić. Nawet teraz, przy srogiej zimie widać obecność fanów Kory. Cały grób ozdobiony jest małą altanką z gałązek, których zieleń wciąż przebija się przez puchy śniegu.

W ziemię tkwi obok wbita tablica pamiątkowa ze zdjęciem Kory. Na jej tyle namalowano wzruszające przesłanie. Autorem napisu jest sam mąż piosenkarki, Kamil Sipowicz. Słowa, które można przeczytać na tablicy brzmią Miłość to wieczna tęsknota. Jest to fragment piosenki Anioł, którą Maanam nagrał w 1991 roku. „Zatrzymamy się w locie, Nad szczytem i urwiskiem I będziemy nad Ziemią Nieziemskim zjawiskiem  To będzie nasza pierwsza Komunia bez końca Przytul mnie tylko mocno Lecimy do słońca Szczęśliwe chwile to motyle Miłość wieczna tęsknota”, brzmi obszerniejszy fragment piosenki. 

Zobaczcie. 

Kora, grób Kory
Fot. Piotr Molecki/East News

Kora, grób Kory
Fot. Piotr Molecki/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?