Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, Viva! 7/2022
Fot. MARLENA BIELINSKA
O TYM SIĘ MÓWI

Maciej Dowbor pokazał zdjęcie z 13-letnią córką. Fani są zachwyceni

Janina odziedziczyła urodę po mamie?

Olga Figaszewska 22 sierpnia 2022 17:07
Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, Viva! 7/2022
Fot. MARLENA BIELINSKA

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor są szczęśliwymi rodzicami dwóch wspaniałych córek – Janiny i Heleny. Dziewczynki są  ich oczkiem w głowie. Para strzeże ich prywatności i dzielą się z fanami jedynie tymi informacjami, które uważają za słuszne i warte uwagi. Tym razem dziennikarz zamieścił w sieci zdjęcie starszej córki. Janina ma już 13 lat! 

Dzieci Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor poświęcają swoim pociechom każdą wolną chwilę. Przekazują im najważniejsze wartości, by w przyszłości stały się dla nich drogowskazem. Janina ma trzynaście lat, a Helena cztery.

Jakiś czas temu Joanna Koroniewska zdradziła, jak z mężem wychowują swoje córeczki. „Helena ma dopiero trzy lata. Janka jest już prawie nastolatką i jako matka marzę, by w przyszłości mogła żyć w tolerancyjnym kraju, w którym słowo „empatia” to słowo klucz. Chciałabym uchronić moje córki przed całym złem tego świata, ale nie mam takiej mocy”, mówiła na łamach Party.

Małżonkowie uczą dziewczynki, że osiągną wiele, jeśli będą ciężko pracować. Pragną, by rozwijały swoje zainteresowania. Niezależnie od wszystkiego, zawsze będą je wspierać i kibicować. „[...] nigdy nie była traktowana jak księżniczka, szybko zaczęła mieć w sobie taką niesamowitą siłę”, mówi o Janinie. „Ale to, z czego jestem najbardziej dumna, to fakt, że Janka myśli nie tylko o sobie, ale też o innych. A to wyjątkowa cecha, o której nasze społeczeństwo niestety powoli zapomina”, dodawała aktorka.

Joanna Koroniewska nie ukrywa, że zawsze marzyła o kompletnej rodzinie. Macierzyństwo jest dla niej najważniejszą rolą. Aktorka nie ma rodzeństwa. Zazdrości  swoim pociechom, że mają siebie nawzajem i staną się dla siebie siłą. Żałuje jednego, że czas tak szybko płynie i dziewczęta dorastają.  „To, że moje córki mają siebie to najwyższa wartość. Nawet trochę im zazdroszczę, bo przez całe życie czułam pustkę nie mając rodzeństwa. Mam nadzieję, że jak dorosną nadal będą tak zgodnie kroczyć ramię w ramię. Jedno tylko trochę mnie przeraża... czy dzieci zawsze tak szybko dorastają?!”, pisała w jednym z postów na Instagarmie.

Czytaj też: Szczere wyznanie Joanny Koroniewskiej: „Codziennie budziłam się w potwornym strachu o dziecko”

Janina Dowbor: córka Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora jest uzdolniona muzycznie

Małżonkowie chronią prywatność swoich córek i nie zdradzają szczegółów z ich życia. Jeśli Janina i Helena pojawiają się na wspólnych zdjęciach z rodzicami, to pozują tak, by nie było widać ich twarzy.  W 2021 roku Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska zrobili wyjątek i podzielili się osiągnięciem swojej starszej pociechy. Janina uczęszcza do szkoły muzycznej i odnosi spektakularne sukcesy.

„Dlatego też nigdy nie chwaliliśmy się osiągnięciami naszej starszej Janiny, która od 6 lat uczęszcza do Szkoły Muzycznej 1 stopnia w klasie fletu. […] Ze wzruszeniem chciałbym się pochwalić, że nasza starsza córka Janina Nina Dowbor na przestrzeni kilkunastu dni zajęła 1. miejsce w dwóch prestiżowych konkursach muzycznych- jednym ogólnopolskim, a drugim międzynarodowym (w Estonii) z udziałem młodych muzyków z całego świata. Córeczko - jestesmy z Ciebie dumni”, pisał rok temu Maciej Dowbor.

Niedawno Janina obchodziła swoje 13. urodziny. „Janeczko! Jesteś naszym wielkim szczęściem! 🦋💙🫧 Jesteśmy ogromnie dumni z każdego Twojego sukcesu, ale przede wszystkim z tego, że jesteś cudownym, empatycznym człowiekiem!”, napisała aktorka.

Teraz dziennikarz podzielił się z fanami wyjątkową fotografią ze starszą córką. Janina pozuje z tatą do wspólnego selfie, a jej twarz zasłania maseczka, ale to nie przeszkodziło fanom, by ocenić do kogo jest podobna. „Kiedy wszyscy się dziwnie patrzą na podstarzałego kolesia, który wybiera się w podróż z dużo młodszą, rudą pięknością i nie jest to jego żona! Poznajesz?! #ktoto #tatus #aletenczasleci #mlodziez #skandal #córeczka #coreczkatatusia #love”, napisał. Internauci dopatrzyli się, że dziewczynka odziedziczyła urodę po mamie, a kolor włosów po babci.

„Ten rudy gen krąży jednak w Familii! Piękna!”, „Cała mama 😉. Ale wlosy po babci 💪. Spokojnej podróży.”, „Młodsza wersja Asi”, „Podobna do babci. Ma bardzo mądre oczy. Oczy wiele mówią. Widać, że tatuś tryska dumą. Urocze zdjęcie. Janeczko życzę zdrowia, samych radosnych dni i realizacji marzeń”, „Piękna córa, bardzo podobna do mamy😍”, czytamy.

Jakie jest Twoje zdanie? Janinie życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

Czytaj też: Jennifer Lopez i Ben Affleck wzięli drugi ślub. Zobaczcie jak wyglądali

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?