Cristiano Ronaldo, co ukrywa Cristiano Ronaldo, majątek Cristiano Ronaldo
Fot. East News
Z ŻYCIA SPORTOWCÓW

Co ma do ukrycia Cristiano Ronaldo? W trakcie wakacji na Ibizie na wynajmowany przez niego jacht wtargnęli celnicy!

Konrad Szczęsny 15 lipca 2017 07:45
Cristiano Ronaldo, co ukrywa Cristiano Ronaldo, majątek Cristiano Ronaldo
Fot. East News

Czarne chmury zebrały się nad Cristiano Ronaldo? Piłkarz Realu Madryt przebywa na wakacjach w pobliżu Ibizy wraz z całą rodziną. Jednak niespodziewanie na luksusowy jacht, który wynajął, zawitali agenci celni! Czy to zwiastun kolejnych problemów napastnika reprezentacji Portugalii?

 

Polecamy też: Wartość jego majątku to pilnie strzeżona tajemnica. Na czym i ile zarabia Cristiano Ronaldo?

 

Agenci celni przeszukali jacht Cristiano Ronaldo

 

Jak udało dowiedzieć się dziennikarzom hiszpańskiego magazynu „Hola”, sytuacja wyglądała naprawdę niepokojąco. Cristiano Ronaldo, który wraz z trójką dzieci (w tym z nowo narodzonymi bliźniętami) wypoczywa na wynajmowanym luksusowym jachcie u wybrzeży Formentera, postanowił zacumować przy brzegu i udał się do restauracji na obiad. W tym czasie agenci celni weszli na pokład i dokonali przeszukania. Szybko okazało się jednak, że to jedynie rutynowa kontrola, której poddawane są zawsze wynajmowane jachty.

 

Przeczytaj też: Cristiano Ronaldo oszustem podatkowym? Tak twierdzi niemiecka i hiszpańska prasa​

 

Problemy Cristiano Ronaldo z urzędem podatkowym

 

Warto jednak pamiętać, że kapitan reprezentacji Portugalii ma od jakiegoś czasu poważne problemy z hiszpańskim wymiarem sprawiedliwości. Tamtejsza prokuratura potwierdziła, że złożyła pozew przeciwko piłkarzowi, oskarżając go o oszustwa podatkowe na łączną sumę około 15 milionów euro! Miał się ich dopuścić w latach 2011-14.

„Cristiano Ronaldo świadomie użył utworzonej w 2010 roku „struktury biznesowej”, aby ukryć swoje dochody w Hiszpanii za przekazanie praw do wizerunku. Pieniądze ulatniały się w rajach podatkowych, głównie na Wyspach Dziewiczych”, napisała prokuratura w oficjalnym oświadczeniu.

 

Polecamy też: Czarne chmury nad Cristiano Ronaldo. Czy Zinedine Zidane pomoże mu ocalić karierę?

 

Cristiano Ronaldo i Lionel Messi - oskarżenia, malwersacje, problemy z urzędem podatkowym

 

Cristiano Ronaldo, który jest twarzą wielu kampanii reklamowanych, miał zdefraudować dokładnie 14 168 897 euro, czyli 3,5 razy tyle, co Lionel Messi! Temu z kolei udowodniono, że w latach 2007-09 uniknął zapłaty podatku w wysokości 4,2 milionów euro (wykorzystując sieć fałszywych firm zarejestrowanych m.in. w Urugwaju, Belize i Szwajcarii) i skazano go na 21 miesięcy więzienia. Nie trafił jednak za kratki, gdyż zgodnie z hiszpańskim prawem odsiadki unika ten, kto dostał pierwszy wyrok krótszy niż dwa lata. Jednak może się to szybko zmienić, gdyż przed ślubem Messiego z Antonellą Roccuzzo zrobiło się głośno o kolejnej aferze z udziałem gracza Barcelony. Mówi się, że fundacja rodziny Messiego ukryła 10 milionów euro przed urzędem podatkowym. 

 

Cristiano Ronaldo widocznie obawia się problemów z tym organem, dlatego hiszpańskie media informują, że wpłacił już do urzędu skarbowego 6 milionów euro - dobrowolnie! 

 

Cristiano Ronaldo jest gejem?

 

Innym aspektem i tajemnicą Cristiano Ronaldo, która elektryzuje media, jest jego orientacja seksualna, o której pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Polecamy też: „Tak, jestem pedałem”. Czyżby Cristiano Ronaldo potwierdził swoje homoseksualne skłonności?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.