Szymon Hołownia
Fot. FORUM
Z ŻYCIA GWIAZD

Kim jest żona Szymona Hołowni? Jest jedną z nielicznych kobiet, które wykonują ten zawód

„Czuję się jak mąż Angeli Merkel”, mówi dziennikarz

Gabriela Czernecka 2 grudnia 2019 19:22
Szymon Hołownia
Fot. FORUM

O życiu prywatnym Szymona Hołowni wiadomo niewiele. Dziennikarz i do niedawna prowadzący Mam Talent jakiś czas temu wyjawił na swoim Instagramie, że ma żonę i córkę. Ta informacja zaskoczyła jego fanów, którzy bacznie śledzą, co dzieje się w życiu ich idola. Tym razem Szymon Hołownia zdecydował się ujawnić nieco więcej. W rozmowie z Renatą Grochal dla Newsweeka wyjawił, kim jest jego żona! Szymon Hołownia zdobył się na mocne porównanie: „Czuję się jak mąż Angeli Merkel”, zdradza. Poznajcie szczegóły.

Szymon Hołownia życie prywatne

Wygląda na to, że nawet dziś w dobie mediów społecznościowych, zachowanie prywatności nadal jest możliwe. Dziennikarz i do niedawna prowadzący Mam Talent Szymon Hołownia jest tego świetnym dowodem. Zwykle stara się nie ujawniać szczegółów ze swojego życia prywatnego. Kilka miesięcy temu zrobił wyjątek. Na swoim Instagramie wyjawił, że od jakiegoś czasu ma żonę i dziecko!

„Niby o meandrach i pułapkach e-handlu wiesz wszystko. Ale ta reklama sklepu z USA na FB taka ładna... Zamawiasz dwie pary spodni, takich do marynarki, bo akurat potrzebujesz, a stare się przetarły. Spodni nie dostajesz, za to dostajesz przesyłką z Chin tuzin innych wspaniałych, wartych łącznie pewnie 15-20 USD, rzeczy m.in. kurtkę trzeciej jakości haftowaną w żurawie w rozmiarze dla krasnoludka, przymałe majtki chyba z płótna żaglowego we wzorze moro, tudzież te okulary, w których możesz sobie np. zatańczyć „Gangnam Style” (tyle, że żona z córką mają ubaw, gdy zakładam, więc chyba z powodów rodzinnych zostawię). :)”,  głosił jego wpis. 

Był to pierwszy raz, kiedy dziennikarz zdecydował się na takie wyznanie. Do tej pory o życiu prywatnym Szymona Hołowni wiadomo niewiele. Dzienikarz był w zakonie - dwa razy przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. Za pierwszym razem musiał go opuścić ze względów zdrowotnych, a za drugim uznał, że nie jest to miejsce dla niego. O późniejszym okresie w życiu osobistym współprowadzącego Mam Talent nie było za wiele wiadomo. Hołownia w telewizji pokazywał się bez obrączki, a na jego profilach w mediach społecznościowych próżno było szukać zdjęć czy wpisów na temat partnerki. To się jednak zmieniło! Szymon Hołownia wyjawił, że od jakiegoś czasu ma żonę i dziecko!  

Szymon Hołownia żona - kim jest 

Dzięki wywiadu Renaty Grochal, który ukazał się w Newsweeku wiadomo, że żona Szymona Hołownia ma na imię Ula, a córka Szymona Hołownia Mania: „Na co dzień mieszka w domu pod Warszawą z żoną Ulą i dwuletnią córką Manią. Żona lata migami 29”, czytamy w magazynie. Żona byłego prowadzącego Mam Talent jest pilotem myśliwca MiG-29 i zawodowym oficerem. Co ciekawe, jest jedyną kobietą w swojej jednostce.

Małżeństwo mieszka w domu pod Warszawą z dwuletnią córką Manią. Podobno Hołownia na spotkaniach towarzyskich z innymi żołnierzami z jednostki mówi o sobie żartem „żona pilota”: „Czuję się jak mąż Angeli Merkel, który też zwykle jest jedynym mężczyzną na spotkaniach z udziałem żon premierów”, opowiedział w rozmowie z Newsweekiem. Warto dodać, że niewiele pań decyduje się na taki zawód, a w Siłach Powietrznych jest zaledwie 17 kobiet wśród personelu latającego! 

Szymon Hołownia żona - jak się poznali

Niedawno dziennikarz zapowiedział koniec swojej przygody z Mam Talent. Szymon Hołownia wraz z Marcinem Prokopem byli prowadzącymi przez dwanaście lat. „Mnóstwo wspaniałych ludzi za kulisami, na scenie. Długie dni i wieczory z najlepszą na świecie ekipą. Stworzenie duetu (a to bardzo trudna rzecz) z Marcinem. Nowe telewizyjne umiejętności. Dobre (a czasem trudne) emocje... Odchodzę z „Mam Talent!”, bo dałem temu programowi wszystko, co mogłem dać, a gdy coś się kończy, coś się zaczyna. Milionom z Was, którzy oglądaliście nas przez te lata - dziękuję, i NA PEWNO się NIE rozstajemy!”, napisał w krótkim oświadczeniu w social mediach. 

Okazuje się, że program będzie długo wspominał nie tylko ze względu na cudownych ludzi czy nowe doświadczenie. To właśnie tam Szymon Hołownia poznał swoją żonę! „Poznałem ją można powiedzieć w pewnym sensie dzięki Mam Talent, kręciliśmy materiał, udawaliśmy pilotów  z Top Gun, którzy chodzą w zachodzącym słońcu pasem startowym. I tak to się wszystko potoczyło, że spotkaliśmy się z moją żoną” , powiedział w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN. Najprawdopodobniej para poznała się więc w 2014 roku. Dziennikarzowi udało się przez tyle lat utrzymać tę informację z dala od mediów. Wygląda na to, że nawet dziś w dobie mediów społecznościowych, zachowanie prywatności nadal jest możliwe. Szymon Hołownia jest tego najlepszym dowodem. Pozostaje nam więc serdecznie pogratulować! 

Szymon Hołownia
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Szymon Hołownia i Marcin Prokop
Fot. Piotr Molecki/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.