książę George
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę George idzie do szkoły! Oto wszystko, co musicie o niej wiedzieć

Szkoła znajduje się tylko 6,5 kilometra od rezydencji pary

Weronika Kostyra 1 września 2017 09:00
książę George
Fot. East News

Książę George rośnie jak na drożdżach, a teraz czeka go duża zmiana – z początkiem września książę idzie do szkoły! Jego rodzice zdecydowali się na prestiżową Thomas’ School w londyńskiej dzielnicy Battersea. Co powinniśmy o niej wiedzieć?

Szkoła księcia George’a

Szkoła znajduje się tylko 6,5 kilometra na południe od rezydencji pary książęcej, Kensington Palace. Jest koedukacyjna i uczy się w niej 544 uczniów. Za rok nauki trzeba zapłacić aż 18 tysięcy funtów czesnego, podobno oferuje jednak najlepszą edukację jaką „można kupić za pieniądze”. Tak przynajmniej gwarantuje wydany niedawno przewodnik po najlepszych angielskich szkołach.

„To duża, pełna życia i nieco chaotyczna szkoła dla kosmopolitycznych rodziców, którzy chcą, by ich dzieci uzyskały najlepszą angielską edukację, jaką można kupić za pieniądze”, podaje przewodnik. Jej motto to „Bądź uprzejmy” („Be kind”). Chce nauczyć dzieci szacunku do innych, akceptacji i tolerancji.

Placówka zapewnia uczniom „wiele możliwości rozwoju, chociaż nieśmiałe dzieci mogą poczuć się przytłoczone”. Proponuje im się wiele różnorodnych zajęć m.in. teatralne i muzyczne. Niektórzy z rodziców krytykują jednak ten pomysł, ponieważ nie każde dziecko jest muzykalne. Szkoła zapewnia jednak, że znajdzie odpowiednie zajęcie dla każdego z dzieci. Czteroletni George znajdzie się wśród dzieci z rodzin z całego świata, „mówiących w 19 różnych językach”.

Poza przedmiotami takimi jak matematyka, angielski i przyroda, szkoła ma w programie także zajęcia o nazwie „rozumienie świata”, „sztuki ekspresyjne i projektowanie” czy „komunikacja i język”. W prestiżowej szkole uczniów obowiązują mundurki. Dla młodszych chłopców obowiązkowo są to krótkie spodenki.

Mundurek szkolny księcia George'a

Budynek szkoły pochodzi z XVIII wieku, lecz został zmodernizowany i teraz na jego dachu znajduje się plac zabaw! Szkoła posiada również salę baletową, laboratoria naukowe, salę garncarską i dwie biblioteki.

Rodzice księcia zapewnili, że będą zawozić go do szkoły, kiedy tylko będą mogli. Na pewno będą mu też towarzyszyć pierwszego dnia. Szkoła chwali się jednak tym, że dysponuje całą flotą szkolnych autobusów, by zabierać swoich uczniów z domu, także jeśli jest to pałac Kensington.

Od tego roku szkoła będzie miała nowego dyrektora Simona O’Malleya, którego przewodnik opisuje jako „ambitnego i entuzjastycznego”. Twierdzi on, że uczniowie powinni mieć wielu dobrych przyjaciół, a nie jednego najlepszego, aby zapobiec ranieniu uczuć dzieci.

Para książęca wybierając szkołę, zrobiła jej oczywiście dużą reklamę. Chętnych jest teraz tak wielu, że trudno się do niej dostać. Książę George nie jest jednak pierwszą znaną osobą, która będzie się w niej uczyła. Do absolwentów Thomas’ Battersea należą między innymi Cara Delevingne i Florence Welch.  

Mundurek szkolny księcia, książę George
Fot. John Lewis

Mundurek szkolny Thomas’ School Battersea

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…