książę George
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę George idzie do szkoły! Oto wszystko, co musicie o niej wiedzieć

Szkoła znajduje się tylko 6,5 kilometra od rezydencji pary

Weronika Kostyra 1 września 2017 09:00
książę George
Fot. East News

Książę George rośnie jak na drożdżach, a teraz czeka go duża zmiana – z początkiem września książę idzie do szkoły! Jego rodzice zdecydowali się na prestiżową Thomas’ School w londyńskiej dzielnicy Battersea. Co powinniśmy o niej wiedzieć?

Szkoła księcia George’a

Szkoła znajduje się tylko 6,5 kilometra na południe od rezydencji pary książęcej, Kensington Palace. Jest koedukacyjna i uczy się w niej 544 uczniów. Za rok nauki trzeba zapłacić aż 18 tysięcy funtów czesnego, podobno oferuje jednak najlepszą edukację jaką „można kupić za pieniądze”. Tak przynajmniej gwarantuje wydany niedawno przewodnik po najlepszych angielskich szkołach.

„To duża, pełna życia i nieco chaotyczna szkoła dla kosmopolitycznych rodziców, którzy chcą, by ich dzieci uzyskały najlepszą angielską edukację, jaką można kupić za pieniądze”, podaje przewodnik. Jej motto to „Bądź uprzejmy” („Be kind”). Chce nauczyć dzieci szacunku do innych, akceptacji i tolerancji.

Placówka zapewnia uczniom „wiele możliwości rozwoju, chociaż nieśmiałe dzieci mogą poczuć się przytłoczone”. Proponuje im się wiele różnorodnych zajęć m.in. teatralne i muzyczne. Niektórzy z rodziców krytykują jednak ten pomysł, ponieważ nie każde dziecko jest muzykalne. Szkoła zapewnia jednak, że znajdzie odpowiednie zajęcie dla każdego z dzieci. Czteroletni George znajdzie się wśród dzieci z rodzin z całego świata, „mówiących w 19 różnych językach”.

Poza przedmiotami takimi jak matematyka, angielski i przyroda, szkoła ma w programie także zajęcia o nazwie „rozumienie świata”, „sztuki ekspresyjne i projektowanie” czy „komunikacja i język”. W prestiżowej szkole uczniów obowiązują mundurki. Dla młodszych chłopców obowiązkowo są to krótkie spodenki.

Mundurek szkolny księcia George'a

Budynek szkoły pochodzi z XVIII wieku, lecz został zmodernizowany i teraz na jego dachu znajduje się plac zabaw! Szkoła posiada również salę baletową, laboratoria naukowe, salę garncarską i dwie biblioteki.

Rodzice księcia zapewnili, że będą zawozić go do szkoły, kiedy tylko będą mogli. Na pewno będą mu też towarzyszyć pierwszego dnia. Szkoła chwali się jednak tym, że dysponuje całą flotą szkolnych autobusów, by zabierać swoich uczniów z domu, także jeśli jest to pałac Kensington.

Od tego roku szkoła będzie miała nowego dyrektora Simona O’Malleya, którego przewodnik opisuje jako „ambitnego i entuzjastycznego”. Twierdzi on, że uczniowie powinni mieć wielu dobrych przyjaciół, a nie jednego najlepszego, aby zapobiec ranieniu uczuć dzieci.

Para książęca wybierając szkołę, zrobiła jej oczywiście dużą reklamę. Chętnych jest teraz tak wielu, że trudno się do niej dostać. Książę George nie jest jednak pierwszą znaną osobą, która będzie się w niej uczyła. Do absolwentów Thomas’ Battersea należą między innymi Cara Delevingne i Florence Welch.  

Mundurek szkolny księcia, książę George
Fot. John Lewis

Mundurek szkolny Thomas’ School Battersea

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.