Sześcioraczki
Fot. Instagram @szescioraczki_pl_sextuplets
O TYM SIĘ MÓWI

Sześcioraczki spod Krakowa mają już dwa lata! Jak się czują? Zobacz ich zdjęcia

„Każdy wcześniak to mały wojownik!”

Rafał Kowalski 22 czerwca 2021 19:50
Sześcioraczki
Fot. Instagram @szescioraczki_pl_sextuplets

Dwudziestego maja 2019 roku w jednym z krakowskich szpitali przyszła na świat szóstka dzieci. Wyjątkowych, bo to owoce jednej ciąży. Teraz rodzeństwo: Nela, Zosia, Kaja, Malwina, Filip i Tymon mają już po dwa lata. Rodzice gromadki – którzy mają jeszcze starszego syna – przyznają, że opieka nad pociechami to poza ogromną radością, wielkie wyzwanie. Co słychać u rodziny z Tylmanowej?

Sześcioraczki spod Krakowa – drugie urodziny

Mama wyjątkowych szkrabów regularnie przekazuje internautom nowe informacje o tym, jak rozwijają się i jak wyglądają jej dzieci. „Chociaż wszystkie dzieciaczki są z jednej ciąży - każde z nich rozwija się inaczej, napotyka na swojej drodze mniejsze lub, niestety, większe trudności, jedno jest pewne - każdy wcześniak to mały wojownik!”, czytamy pod jednym ze zdjęć na Instagramie o nazwie SześcioraczkiPL.

Z kolei 20 maja w tym samym serwisie opublikowano fotografię z urodzin cudnej gromadki. „Nasze dzielne maleństwa mają już 2 lata!”, napisano pod zdjęciem, na którym: Nela, Zosia, Kaja, Malwina, Filip i Tymon wraz ze starszym bratem cieszą się z urodzinowego tortu. Trzeba przyznać, że także rozmiar wypieku robi wrażenie!

Fotografia jest hitem Instagrama, tak jak i cały profil o sześcioraczkach. Stronę ze zdjęciami malców podziwia aż 165 tysięcy osób.

ZOBACZ TEŻ: Niemal milion złotych zapomogi otrzymają rodzice sześcioraczków z Krakowa!

Mama sześcioraczków o ich wychowaniu

Ponad dwa lata temu na chwilę przed niecodziennym porodem w jednym z krakowskich szpitali nawet lekarz prowadzący ciążę pani Klaudii Marzec nie przypuszczał, że nosi ona pod sercem aż szóstkę dzieci. Poród wszystkich pociech nastąpił w 29. tygodni oczekiwania na dzieci. Na takie wydarzenie nie była gotowa sama mama, która przyznała potem w wywiadzie, że jej świat stanął na głowie.

Dziś 31-latka jest wdzięczna wszystkim bliskim, którzy wspierają ją i męża w opiekowaniu się dziećmi – w sumie jest ich siódemka. „Pomaga mi kilka osób, zależy jaki dzień. Jeśli w domu, to bawimy się z maluchami, karmimy, usypiamy. Jeśli mamy wyjazd na różne badania lub rehabilitację to jest pakowanie i ogarnianie wszystkich w terenie... Tak czy tak dużo się dzieje, ostatnio raczej ciągle jest głośno - zaczynają być ciekawe wszystkiego”, opowiadała rok temu młoda mama w Dzień Dobry TVN.

Klaudia Marzec przyznała też, że gdy była mamą tylko jednego syna, rzadko dopuszczała innych do opiekowania się nim. Dopiero sześcioraczki nauczyły ją tego, że warto przyjąć pomoc innych. „Ja nie twierdzę że sama sobie radzę i nie ukrywam, że pomoc mam... Wydaje mi się, że póki dzieci są tak małe, nieodpowiedzialnie byłoby zostać sama z sześciorgiem niemowlaków i trzylatkiem. Nawet z pomocą są bardzo trudne momenty”, słyszeliśmy z wizji.

Z kolei w innej rozmowie 31-latka podkreśliła, że ma plan dzielenia obowiązków macierzyńskich z pracą. Kiedy? „Moje plany zawodowe zostały przekreślone. Ale my możemy planować różne rzeczy, a życie pisze nam swoje scenariusze. Chciałabym wrócić do pracy zawodowej, ale nie wiem kiedy, i czy w ogóle będzie to możliwe. Na razie staram się spełniać w roli wieloetatowej mamy”, powiedziała w październiku 2020 pani Klaudia w cyklu wywiadów Mama na obcasach.

Życzymy, by całej rodzinie nie zabrakło zdrowia, spełnienia i chwil, które będą pamiętać na długie lata. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.