Sześcioraczki
Fot. Instagram @szescioraczki_pl_sextuplets
O TYM SIĘ MÓWI

Sześcioraczki spod Krakowa niedługo skończą trzy lata! Na nowych zdjęciach trudno je poznać

Rodzice opublikowali nowe fotografie

Rafał Kowalski 22 kwietnia 2022 09:54
Sześcioraczki
Fot. Instagram @szescioraczki_pl_sextuplets

Dwudziestego maja 2019 roku w jednym z krakowskich szpitali przyszło na świat sześcioro dzieci. Wyjątkowych, bo wszystkie są owocem jednej ciąży. Teraz rodzeństwo: Nela, Zosia, Kaja, Malwina, Filip i Tymon mają już ponad dwa latka! W maju cała szóstka będzie obchodzić trzecie urodziny. Rodzice gromadki – którzy mają jeszcze starszego syna – przyznają, że opieka nad pociechami to poza ogromną radością, także wielkie wyzwanie (nawet po dostaniu miliona zapomogi). Co słychać u rodziny z Tylmanowej? Jak mają się maluchy? Zobaczcie zdjęcie zrobione w Wielkanoc.

Sześcioraczki spod Krakowa – najnowsze zdjęcia

Mama wyjątkowych szkrabów na swoim profilu w mediach społecznościowych regularnie przekazuje internautom nowe informacje o tym, jak rozwijają się i jak wyglądają jej dzieci. „Chociaż wszystkie dzieciaczki są z jednej ciąży - każde z nich rozwija się inaczej, napotyka na swojej drodze mniejsze lub, niestety, większe trudności, jedno jest pewne - każdy wcześniak to mały wojownik!”, czytamy pod jednym ze zdjęć na Instagramie o nazwie SześcioraczkiPL. W 2019 roku z okazji Dnia Wcześniaka, który obchodzimy 17. listopada, maluchy odwiedziła sama para prezydencka. Rodzice sześcioraczków „opowiedzieli o swojej codzienności, oswajaniu się z nową rolą, wzruszających momentach i nadziejach na przyszłość”, jak mogliśmy przeczytać na oficjalnym portalu Kancelarii Prezydenta RP.

20 maja 2021 roku w tym samym serwisie opublikowano fotografię z dnia urodzin cudnej gromadki. „Nasze dzielne maleństwa mają już 2 lata!”, napisano pod zdjęciem, na którym: Nela, Zosia, Kaja, Malwina, Filip i Tymon wraz ze starszym bratem cieszą się z urodzinowego tortu. Trzeba przyznać, że także rozmiar wypieku robił wrażenie!  Fotografia była hitem Instagrama, tak jak i cały profil o sześcioraczkach. Stronę ze zdjęciami malców podziwia aż 166 tysięcy osób.

ZOBACZ TEŻ: Niemal milion złotych zapomogi otrzymają rodzice sześcioraczków z Krakowa!

Po dłuższej nieobecności w sieci rodzice sześcioraczków znów wywołali lawinę komentarzy. Wszystko z okazji Świąt Wielkanocnych, kiedy to na Instagramie opublikowali nową fotografię rodzeństwa. Trzeba przyznać, że to właśnie po dzieciach widać, jak czas szybko biegnie.

Z maleństw, które pamiętamy ze zdjęć z 2019 roku, nic już nie zostało. Teraz to niemal 3-letnie szkraby! Zobaczcie, jak wyrośli Nela, Zosia, Kaja, Malwina, Filip, Tymon oraz ich starszy brat.

Najnowsze zdjęcie sześcioraczków, kwiecień 2022

Mama sześcioraczków o ich wychowaniu

Ponad dwa lata temu na chwilę przed niecodziennym porodem w jednym z krakowskich szpitali nawet lekarz prowadzący ciążę pani Klaudii Marzec nie przypuszczał, że nosi ona pod sercem aż szóstkę dzieci. Poród wszystkich pociech nastąpił w 29. tygodni oczekiwania na dzieci. Na takie wydarzenie nie była gotowa sama mama, która przyznała potem w wywiadzie, że jej świat stanął na głowie.

Dziś 31-latka jest wdzięczna wszystkim bliskim, którzy wspierają ją i męża w opiekowaniu się dziećmi – w sumie jest ich siódemka. „Pomaga mi kilka osób, zależy jaki dzień. Jeśli w domu, to bawimy się z maluchami, karmimy, usypiamy. Jeśli mamy wyjazd na różne badania lub rehabilitację to jest pakowanie i ogarnianie wszystkich w terenie... Tak czy tak dużo się dzieje, ostatnio raczej ciągle jest głośno - zaczynają być ciekawe wszystkiego”, opowiadała rok temu młoda mama w Dzień Dobry TVN.

Klaudia Marzec przyznała też, że gdy była mamą tylko jednego syna, rzadko dopuszczała innych do opiekowania się nim. Dopiero sześcioraczki nauczyły ją tego, że warto przyjąć pomoc innych. „Ja nie twierdzę że sama sobie radzę i nie ukrywam, że pomoc mam... Wydaje mi się, że póki dzieci są tak małe, nieodpowiedzialnie byłoby zostać sama z sześciorgiem niemowlaków i trzylatkiem. Nawet z pomocą są bardzo trudne momenty”, słyszeliśmy z wizji.

Z kolei w innej rozmowie 31-latka podkreśliła, że ma plan dzielenia obowiązków macierzyńskich z pracą. Kiedy? „Moje plany zawodowe zostały przekreślone. Ale my możemy planować różne rzeczy, a życie pisze nam swoje scenariusze. Chciałabym wrócić do pracy zawodowej, ale nie wiem kiedy, i czy w ogóle będzie to możliwe. Na razie staram się spełniać w roli wieloetatowej mamy”, powiedziała w październiku 2020 pani Klaudia w cyklu wywiadów Mama na obcasach.

Jakiś czas temu szczęśliwi rodzice na swoim Instagramie podzielili się także uroczym zdjęciem z rodzinnych wakacji. Ależ maluchy wyrosły!

Życzymy, by całej rodzinie nie zabrakło zdrowia, spełnienia i chwil, które będą pamiętać na długie lata. 

Czytaj też: Para prezydencka odwiedziła sześcioraczki! Agata i Andrzej Dudowie mieli ku temu ważny powód

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @szescioraczkipl

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.