Zbigniew Zamachowski, Viva! 17/2021
Fot. Antoni Zamachowski
Z ŻYCIA GWIAZD

Zbigniew Zamachowski wyjawił rodzinną tajemnicę. Jego syn wyprowadził się z Polski

„Nie jest możliwe, żebyśmy spotkali się w komplecie”...

Rafał Kowalski 11 listopada 2023 15:56
Zbigniew Zamachowski, Viva! 17/2021
Fot. Antoni Zamachowski

Prawie dwie dekady związku Zbigniewa Zamachowskiego z Aleksandrą Justą zaowocowały przyjściem na świat czwórki wspaniałych dzieci. 29-letnia Maria, 26-letni Antoni, o trzy lata młodszy Tadeusz i najmłodsza, urodzona w 2002 roku, Bronia to największe powody do dumy swojego taty. Ostatnie miesiące są jednak dla aktora wyzwaniem, bo jeden z jego synów postanowił wywrócić swoje życie do góry nogami.

Tadeusz Zamachowski nie mieszka już w Polsce. Co robi w Australii?

O Tadeuszu Zamachowskim nie wiadomo wiele. Jego popularny tata nie mówił o synu w wywiadach, nie zdradzał jego planów, ani nie pokazywał wizerunku.

Czytaj także: „Do dzisiaj pamiętam tętent końskich kopyt na bruku". Warszawa przed wojną oczami Hanny Rechowicz

Mimo tego, gdy dziś ulubieniec widzów zasiadł na kanapie Dzień Dobry TVN, temat zszedł właśnie na 23-latka. Dlaczego okazuje się, że przez jego poważną decyzję, tata i czwórka rodzeństwa nie mogą się spotykać jak dawniej. Tadeusz nie mieszka bowiem już w Polsce. „Obecnie nie jest możliwe, żebyśmy spotkali się w komplecie, ponieważ mój syn, dziecko nr 3, Tadeusz parę miesięcy temu wyjechał do Australii”, powiedział Zbigniew Zamachowski i dodał, że nie jest powiedziane, czy syn kiedykolwiek zamieszka znów w naszym kraju. „Prawdę powiedziawszy ani my, ani on nie wie, kiedy tak naprawdę wróci”, usłyszeliśmy…

Co 23-letni syn aktora robi na końcu świata? „Szuka szczęścia. Żyje i chyba całkiem fajnie mu to idzie. Kibicujemy mu wszyscy”, zapewnił dumny ojciec.

Zbigniew Zamachowski, Dzień Dobry TVN, 2023 listopad

Zbigniew Zamachowski, Dzień Dobry TVN, 2023 listopad
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Zbigniew Zamachowski o relacji z dziećmi

Co ciekawe aktor opowiedział znacznie więcej o tym, jak dziś widzi swoją rolę jako ojca. Okazuje się, że z Marią, Antonim, Tadeuszem i Bronisławą ma zupełnie inną relację, niż jeszcze kilka lat temu. „Dzieci są jak najbardziej dorosłe i to jest fenomenalne, bo na zupełnie innym poziomie współpracujemy. Jestem najszczęśliwszym ojcem na świecie, ponieważ każde jest inne, każde szuka wciąż swojej drogi. Czasem znajduje, czasem ją gubi, ale to jest życie. Coraz bardziej z boku to obserwuję”, powiedział w TVN Zbigniew Zamachowski.

Zobacz także: Córka Daniela Olbrychskiego i Zuzanny Łapickiej unika show biznesu. Wybrała życie za oceanem

Zbigniew Zamachowski z trójką najstarszych dzieci, 2007, premiera Disneya

Zbigniew Zamachowski z trójką najstarszych dzieci, 2007, premiera Disneya
Fot. Baranowski AKPA

Przyznał też, że gdy myśli o synach i córkach, to nie liczy się dla niego, ile osiągnął w zawodzie. „Wiem, że to zabrzmi bardzo deklaratywnie, ale największe szczęście, jakie mnie spotkało i największy skarb, jaki mam, niezależnie od tego, co mi się uda w zawodzie, to są one”, zakończył.

Piękne słowa i piękna postawa wspierająca plany syna. Życzymy powodzenia! 

Zbigniew Zamachowski, Viva! 17/2021
Fot. Antoni Zamachowski

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Kocha muzykę, ale już podważano jej sukcesy. Córka Aldony Orman o cieniach posiadania znanego nazwiska

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.