Michał Wiśniewski o żonie Poli
Fot. VOYO BAKIEWICZ
O TYM SIĘ MÓWI

Syn Michała Wiśniewskiego napisał piosenkę o strachu i śmierci. Piosenkarz martwi się o Xaviera

„To będzie trudny post…”

Rafał Kowalski 29 sierpnia 2021 09:55
Michał Wiśniewski o żonie Poli
Fot. VOYO BAKIEWICZ

Xavier Wiśniewski w czerwcu tego roku skończył 19 lat. Nastolatek, który od lat pasjonuje się sportem i dziennikarstwem, równie prężnie działa w muzyce. Kilka dni temu w sieci pojawił się jego trzeci singiel. Kawałek o tytule Mgła opowiada o ucieczce, strachu i odejściu, które wiele osób interpretuje jako śmierć. Piosenkę zrecenzował zmartwiony tata – Michał Wiśniewski.

Michał Wiśniewski martwi się o syna. Ocena utworu Mgła

W nowym utworze Xavier Wiśniewski pod pseudonimem Wisniv rapuje między innymi: „Nie chcę się bać, zabieram strach, wypie*dalam Tam gdzie nie zobaczą mnie, tam gdzie nie zobaczą”. Utwór, choć podoba się internautom, bo osiągnął już ponad 10 tysięcy wyświetleń, ma dość przygnębiający tekst.

Za jego interpretację zabrał się Michał Wiśniewski. „Długo zabierałem się do napisania tego posta. Zapytałem nawet Xaviera czy chce abym go publikował bo to będzie trudny post. Zgodził się więc to robię. A wszystko w związku z opublikowaniem przez mojego pierworodnego najnowszego singla MGŁA”, rozpoczął lider Ich Troje ważny wpis.

Dalej przyznał, że stara się wspierać swoje dzieci i nie opuszczać ich w trudnych chwilach, ale jak się okazuje, być może nie wszystkie je zauważa. „Najpierw powiem, że stoję "prawie" za wszystkim co robi i jako ojciec jestem nie tyle zobowiązany co po prostu obiecałem sobie, że będę go zawsze wspierał. Przez całe moje życie a jak zajdzie potrzeba ratował z opresji. Do tego drugiego nie doszło ale w tym przypadku zacząłem czytać między wierszami”, czytamy na Instagramie piosenkarza.

Czytaj też: Mandaryna o relacjach z Michałem, dzieciach i swoim życiu. Czego żałuje i co planuje?

Xavier Wiśniewski, piosenka MGŁA
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ

Były mąż Marty Wiśniewskiej wyraził bojaźń, że syn pisze o swoich prawdziwych przeżyciach i myślach. „Xavier zgrabnie dobiera słowa. Nie napiszę, że po tacie, bo robi to inaczej. Przesłuchałem ten utwór kilkanaście razy i jeśli to nie fikcja literacka to jest raczej jednoznaczny. Wiem, że jest w szczęśliwym związku, że niczego mu nie brakuje ale jeśli jest choć w części prawdziwy to chyba mam prawo czuć się zaniepokojony? A może przesadzam i staje się za bardzo konserwatywny? Oby nigdy nie spie*dolił z tego świata”, podsumował Michał Wiśniewski i dodał, że Xavier to jego największa duma.

Zachęcamy do przesłuchania MGŁY i własnej interpretacji tekstu.

Kim jest Xavier Wiśniewski?

Urodzony 19 lat temu najstarszy syn Michała Wiśniewskiego i Mandaryny nie określił jeszcze, kim dokładnie chce zostać w przyszłości. Nastolatek próbuje różnych rzeczy. „„Cały czas myślę o piłce nożnej, bo jestem dziennikarzem, piszę dla polskiego oddziału Manchesteru United. Miałem też staż w „Przeglądzie Sportowym”. Po szkole jeździłem do chłopaków i siedziałem od 15:00 do 23:00 w redakcji”, opowiadał kilka latemu w WP Xavier Wiśniewski, który potem zaskoczył nas jeszcze pisaniem książki czy prowadzeniem zajęć z tańca.

CZYTAJ TEŻ:  Fabienne Wiśniewska: „Patrzyli na mnie przez pryzmat rodziców. Pojawiały się wyzwiska pod moim adresem”

Jeśli chodzi o studia to Xavier wahał się między Akademią Wychowania Fizycznego a dziennikarstwem na Uniwersytecie Warszawskim. Tak czy tak w wolnych chwilach równie mocno w sercu gra mu muzyka. Na YouTubie młodego rapera można posłuchać trzech autorskich utworów: Prąd, Cali i wspomnianej wyżej Mgły.

Trzymamy kciuki za dalszą karierę. 

Xavier Wiśniewski z tatą, MIchał Wiśniewski
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Fabienne Wiśniewska, Marta Wiśniewska, Xavier Wiśniewski, 2018 rok
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…