Anna Dymna, Viva! 7/2014
Fot. Robert Wolański
Z ŻYCIA GWIAZD

Anna Dymna: „Wiele lat nie mówiłam, że mam syna, bo on jest osobnym bytem”

Kim jest Michał Dymny?

Ksenia Krasko 29 stycznia 2022 11:00
Anna Dymna, Viva! 7/2014
Fot. Robert Wolański

Na co dzień całe serce wkłada w swoją fundację "Mimo wszystko", która od lat niesie pomoc potrzebującym. Jej zaangażowanie w działalność charytatywną to także najczęstszy temat udzielanych przez Annę Dymną wywiadów. Aktorka jednak niewiele mówi o swoim życiu prywatnym oraz o synu, Michale. Okazuje się, że mężczyzna jest jej ogromnym wsparciem. Czym zajmuje się Michał Dymny? Czy poszedł w ślady mamy?

Syn Anny Dymnej - Michał Dymny

Jakiś czas temu ze względu na rozwój epidemii Covid-19, Anna Dymna musiała zrezygnować z niektórych obowiązków. „Zachowuję spokój i uśmiech”, mówiła wtedy o kwarantannie, którą spędziła w domu w Rząsce. „Łatwo nie jest, bo przecież moje życie toczyło się w ciągłym biegu, wśród wielu ludzi. Czuję się trochę tak, jakbym na chwilę wstrzymała oddech. Ale dzisiaj zostając w domu, można przecież być wszędzie. Nadal więc działam od świtu do nocy”, mówiła portalowi Pomponik Anna Dymna.

Najpilniejsze sprawy aktorka załatwiała przez Internet i, jak się okazało, zdalnie prowadziła również zajęcia teatralne z ukochanymi studentami. Jak informował portal Pomponik, przez tę całą sytuację musiała nauczyć się kilku nowych rzeczy, i to właśnie syn Anny Dymnej, Michał, wytłumaczył i pokazał mamie, jak działają najnowsze technologie.

Zobacz też: Los nie szczędził Annie Dymnej ciosów. Mimo to ona każdego dnia udowadnia, że życie jest piękne

Michał Dymny w mamą w dzieciństwie

Anna Dymna, Michał Dymny
Fot. Andrzej Hrechorowicz / Forum

Kim jest Michał Dymny?

Michał Dymny to jedyne dziecko Anny Dymnej, ale nigdy nie opowiadała o nim w wywiadach. „Wiele lat nie mówiłam, że mam syna, bo on jest osobnym bytem, odrębnym człowiekiem. Wstydził się i nie chciał, żebym o nim mówiła. Teraz jest już dojrzały i wybacza mi, że o nim opowiadam”, tłumaczyła aktorka w książce „Warto mimo wszystko. Pierwszy wywiad rzeka” Wojciecha Szczawińskiego.

„W wieku 34 lat urodziłam sobie przyjaciela na całe życie. Mam dobrego syna. Ja go lubię. I on mnie chyba też”, opowiadała Anna Dymna w programie „Dzień Dobry TVN”.

Ojcem Michała jest fizjoterapeuta Zbigniew Szota, z którym aktorka wzięła ślub w 1983 roku i rozwiodła się po sześciu latach. Ze względu na brak kontaktu z biologicznym ojcem, Michał postanowił przyjąć nazwisko pierwszego męża mamy, Wiesława Dymnego. Michał Dymny ukończył filmoznawstwo, ale wybrał inną ścieżkę kariery. Jest muzykiem improwizatorem, gra na gitarze i klawiszach. Współpracuje z zespołami „Nucleon” i „Neal Cassady”, ale na koncie ma też inne projekty (zobaczyć je można na stronie Michała – TUTAJ). Ma 37 lat i jest związany z artystką Agatą Kus.

Anna Dymna poinformowała jakiś czas temu, że „nareszcie ma córeczkę” – Michał i Agata wzięli ślub. „Marzę o tym, by byli zdrowi i szczęśliwi”, przekazała mediom aktorka. 

Zobacz też: Szłam przy nim jak promień słońca – historia miłości Anny Dymnej i Wiesława Dymnego

Michał Dymny w marcu 2003 roku

Anna Dymna, Michał Dymny, 27.03.2003, Kraków
Fot. WACLAW KLAG/REPORTER

Michał Dymny z mamą w kwietniu 2009 roku

Anna Dymna, Michał Dymny, 20.04.2009
Fot. MAREK LASYK/REPORTER

Michał Dymny, Narodowy Teatr Stary 659 Krakowski Salon Poezji -
Fot. WACLAW KLAG/REPORTER

Michał Dymny, Narodowy Teatr Stary, 659 Krakowski Salon Poezji - "Poezja amerykańska", 18.10.2020, Kraków

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.