Anna Dymna, Viva! 7/2014
Fot. Robert Wolański
Z ŻYCIA GWIAZD

Anna Dymna: „Wiele lat nie mówiłam, że mam syna, bo on jest osobnym bytem”

Kim jest Michał Dymny?

Ksenia Krasko 22 lipca 2021 14:46
Anna Dymna, Viva! 7/2014
Fot. Robert Wolański

Anna Dymna z wielkim sercem angażuje się we wszystko, co związane jest z jej fundacją „Mimo wszystko”, dzięki której od lat niesie pomoc najbardziej potrzebującym. W wywiadach często opowiada o działalności charytatywnej, ale nie ujawnia zbyt wielu szczegółów, jeśli chodzi o życie prywatne. Wiadomo jednak, że wielkim wsparciem Anny Dymnej jest jej syn, Michał. Czy poszedł w ślady sławnej mamy?

Syn Anny Dymnej - Michał Dymny

Ze względu na rozwój epidemii Covid-19, Anna Dymna musiała jakiś czas temu zrezygnować z niektórych obowiązków. „Zachowuję spokój i uśmiech”, mówiła o kwarantannie, którą spędziła w domu w Rząsce.

„Łatwo nie jest, bo przecież moje życie toczyło się w ciągłym biegu, wśród wielu ludzi. Czuję się trochę tak, jakbym na chwilę wstrzymała oddech. Ale dzisiaj zostając w domu, można przecież być wszędzie. Nadal więc działam od świtu do nocy”, cytował aktorkę portal Pomponik w zeszłym roku.

Zobacz też: Los nie szczędził Annie Dymnej ciosów. Mimo to ona każdego dnia udowadnia, że życie jest piękne

Najpilniejsze sprawy Anna Dymna załatwiała przez internet, i jak się okazało, zdalnie prowadziła również zajęcia teatralne z ukochanymi studentami. Jak informował portal Pomponik, przez to musiała nauczyć się kilku nowych rzeczy, i to właśnie Michał wytłumaczył i pokazał aktorce, jak działają najnowsze technologie.

Michał Dymny w mamą w dzieciństwie

Anna Dymna, Michał Dymny
Fot. Andrzej Hrechorowicz / Forum

Kim jest Michał Dymny?

Michał Dymny to jedyne dziecko Anny Dymnej, ale nigdy nie opowiadała o nim w wywiadach. „Wiele lat nie mówiłam, że mam syna, bo on jest osobnym bytem, odrębnym człowiekiem. Wstydził się i nie chciał, żebym o nim mówiła. Teraz jest już dojrzały i wybacza mi, że o nim opowiadam”, tłumaczyła aktorka w książce „Warto mimo wszystko. Pierwszy wywiad rzeka” Wojciecha Szczawińskiego.

„W wieku 34 lat urodziłam sobie przyjaciela na całe życie. Mam dobrego syna. Ja go lubię. I on mnie chyba też”, opowiadała Anna Dymna w programie „Dzień Dobry TVN”.

Ojcem Michała jest fizjoterapeuta Zbigniew Szota, z którym aktorka wzięła ślub w 1983 roku i rozwiodła się po sześciu latach. Ze względu na brak kontaktu z biologicznym ojcem, Michał postanowił przyjąć nazwisko pierwszego męża mamy, Wiesława Dymnego.

Zobacz też: Szłam przy nim jak promień słońca – historia miłości Anny Dymnej i Wiesława Dymnego

Michał Dymny ukończył filmoznawstwo, ale wybrał inną ścieżkę kariery. Jest muzykiem improwizatorem, gra na gitarze i klawiszach. Współpracuje z zespołami „Nucleon” i „Neal Cassady”, ale na koncie ma też inne projekty (zobaczyć je można na stronie Michała – TUTAJ). Ma 36 lat i jest związany z artystką Agatą Kus.

Anna Dymna poinformowała niedawno, że „nareszcie ma córeczkę” – Michał i Agata wzięli ślub. „Marzę o tym, by byli zdrowi i szczęśliwi”, przekazała mediom aktorka. 

Michał Dymny w marcu 2003 roku

Anna Dymna, Michał Dymny, 27.03.2003, Kraków
Fot. WACLAW KLAG/REPORTER

Michał Dymny z mamą w kwietniu 2009 roku

Anna Dymna, Michał Dymny, 20.04.2009
Fot. MAREK LASYK/REPORTER

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?