Anna Dymna, Viva! 7/2014
Fot. Robert Wolański
Z ŻYCIA GWIAZD

Anna Dymna: „Wiele lat nie mówiłam, że mam syna, bo on jest osobnym bytem”

Kim jest Michał Dymny?

Ksenia Krasko 12 września 2020 15:58
Anna Dymna, Viva! 7/2014
Fot. Robert Wolański

Anna Dymna z wielkim sercem angażuje się we wszystko, co związane jest z jej fundacją Mimo wszystko, dzięki której od lat niesie pomoc najbardziej potrzebującym. W mediach często opowiada o swojej działalności charytatywnej, ale nie ujawnia zbyt wiele, jeśli chodzi o życie prywatne. Wiadomo jednak, że wielkim wsparciem Anny Dymnej jest jej syn, Michał. Czy poszedł w ślady sławnej mamy? 

Syn Anny Dymnej - Michał Dymny

Ze względu na epidemię koronawirusa w kraju, Anna Dymna musiała zrezygnować z niektórych obowiązków. „Zachowuję spokój i uśmiech”, mówiła o kwarantannie w swoim domu w Rząsce. „Łatwo nie jest, bo przecież moje życie toczyło się w ciągłym biegu, wśród wielu ludzi. Czuję się trochę tak, jakbym na chwilę wstrzymała oddech. Ale dzisiaj zostając w domu, można przecież być wszędzie. Nadal więc działam od świtu do nocy”, cytował aktorkę portal Pomponik.

Najpilniejsze sprawy załatwiała przez internet, i jak się okazało, zdalnie prowadziła również zajęcia teatralne z ukochanymi studentami. Jak informował Pomponik, to właśnie Michał wytłumaczył i pokazał aktorce, jak radzić sobie z najnowszą technologią.

Anna Dymna, Michał Dymny
Fot. Andrzej Hrechorowicz / Forum

Michał Dymny w mamą w dzieciństwie

Michał Dymny to jedyne dziecko Anny Dymnej. „Wiele lat nie mówiłam, że mam syna, bo on jest osobnym bytem, odrębnym człowiekiem. Wstydził się i nie chciał, żebym o nim mówiła. Teraz jest już dojrzały i wybacza mi, że o nim opowiadam”, przyznała w książce Warto mimo wszystko. Pierwszy wywiad rzeka z Wojciechem Szczawińskim.

Ojcem Michała jest fizjoterapeuta Zbigniew Szota, z którym aktorka wzięła ślub w 1983 roku i rozwiodła się po sześciu latach. Ze względu na brak kontaktu z biologicznym ojcem, po latach Michał postanowił przyjąć nazwisko pierwszego męża mamy, Wiesława Dymnego.

„W wieku 34 lat urodziłam sobie przyjaciela na całe życie. Mam dobrego syna. Ja go lubię. I on mnie chyba też”, mówiła Anna Dymna w programie Dzień Dobry TVN.

Michał Dymny jest muzykiem improwizatorem. Ma 35 lat. Jak podaje portal Plejada, związany jest z artystką Agatą Kus. Media informowały niedawno, że para szykuje się do ślubu.  

Michał Dymny w marcu 2003 roku:

Anna Dymna, Michał Dymny, 27.03.2003, Kraków
Fot. WACLAW KLAG/REPORTER

Michał Dymny z mamą w kwietniu 2009 roku:

Anna Dymna, Michał Dymny, 20.04.2009
Fot. MAREK LASYK/REPORTER

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.