Anna Dymna, Viva! 7/2014
Fot. Robert Wolański
Z ŻYCIA GWIAZD

Anna Dymna: „Wiele lat nie mówiłam, że mam syna”. Czym zajmuje się pociecha aktorki?

Tak wygląda dziś jedyne dziecko aktorki

Ksenia Krasko 11 grudnia 2022 14:23
Anna Dymna, Viva! 7/2014
Fot. Robert Wolański

Na co dzień całe serce wkłada w swoją fundację "Mimo wszystko", która od lat niesie pomoc potrzebującym. Jej zaangażowanie w działalność charytatywną to także najczęstszy temat udzielanych przez Annę Dymną wywiadów. Aktorka jednak niewiele mówi o swoim życiu prywatnym oraz o synu, Michale. Okazuje się, że mężczyzna jest jej ogromnym wsparciem. Czym zajmuje się Michał Dymny? Czy 37-latek poszedł w ślady mamy? „Mam dobrego syna. Ja go lubię. I on mnie chyba też”, mówiła w jednym z wywiadów. 

Syn Anny Dymnej jest dla niej wielkim wsparciem 

Jakiś czas temu, ze względu na rozwój epidemii Covid-19, Anna Dymna musiała zrezygnować z niektórych obowiązków. „Zachowuję spokój i uśmiech”, mówiła wtedy o kwarantannie, którą spędziła w domu w Rząsce. „Łatwo nie jest, bo przecież moje życie toczyło się w ciągłym biegu, wśród wielu ludzi. Czuję się trochę tak, jakbym na chwilę wstrzymała oddech. Ale dzisiaj zostając w domu, można przecież być wszędzie. Nadal więc działam od świtu do nocy”, mówiła portalowi Pomponik Anna Dymna.

Najpilniejsze sprawy aktorka załatwiała przez Internet i, jak się okazało, zdalnie prowadziła również zajęcia teatralne z ukochanymi studentami. Jak informował portal Pomponik, przez tę całą sytuację musiała nauczyć się kilku nowych rzeczy, i to właśnie syn Anny Dymnej, Michał, wytłumaczył i pokazał mamie, jak działają najnowsze technologie.

Zobacz też: Natalia Kukulska po raz pierwszy pokazała twarz najmłodszej córki! Tak wygląda dziś 5-letnia Laura 

Anna Dymna z 14-miesięcznym synem Michałem, Kraków 01.1987 r. 

Anna Dymna: „Wiele lat nie mówiłam, że mam syna”. Czym zajmuje się pociecha aktorki?
Fot. meg PAP/Tadeusz Maciej Sochor

Michał Dymny z mamą w dzieciństwie, 1995 r. 

Anna Dymna, Michał Dymny
Fot. Andrzej Hrechorowicz / Forum

Kim jest jedyny syn Anny Dymnej, Michał Dymny?

Michał Dymny to jedyne dziecko Anny Dymnej, ale nigdy nie opowiadała o nim w wywiadach. „Wiele lat nie mówiłam, że mam syna, bo on jest osobnym bytem, odrębnym człowiekiem. Wstydził się i nie chciał, żebym o nim mówiła. Teraz jest już dojrzały i wybacza mi, że o nim opowiadam”, tłumaczyła aktorka w książce „Warto mimo wszystko. Pierwszy wywiad rzeka” Wojciecha Szczawińskiego.

„W wieku 34 lat urodziłam sobie przyjaciela na całe życie. Mam dobrego syna. Ja go lubię. I on mnie chyba też”, opowiadała Anna Dymna w programie „Dzień Dobry TVN”.

Ojcem Michała jest fizjoterapeuta Zbigniew Szota, z którym aktorka wzięła ślub w 1983 roku i rozwiodła się po sześciu latach. Ze względu na brak kontaktu z biologicznym ojcem, Michał postanowił przyjąć nazwisko pierwszego męża mamy, Wiesława Dymnego.

Czym zajmuje się pociecha gwiazdy? Okazuje się, że 37-latek odziedziczył po mamie artystyczne zdolności. Michał Dymny ukończył filmoznawstwo, ale wybrał inną ścieżkę kariery. Jest muzykiem improwizatorem, gra na gitarze i klawiszach. Współpracuje z zespołami „Nucleon” i „Neal Cassady”, ale na koncie ma też inne projekty (zobaczyć je można na stronie Michała – TUTAJ). Michał Dymny jest szczęśliwy i buduje wspólną przyszłość z artystką, Agatą Kus.

Anna Dymna poinformowała jakiś czas temu, że „nareszcie ma córeczkę” – Michał i Agata wzięli ślub. „Marzę o tym, by byli zdrowi i szczęśliwi”, przekazała mediom aktorka. 

Zobacz też: Agata Kulesza opowiedziała o relacji z córką. Nigdy nie była jej przyjaciółką 

Michał Dymny w marcu 2003 roku

Anna Dymna, Michał Dymny, 27.03.2003, Kraków
Fot. WACLAW KLAG/REPORTER

Michał Dymny z mamą w kwietniu 2009 roku

Anna Dymna, Michał Dymny, 20.04.2009
Fot. MAREK LASYK/REPORTER

Michał Dymny, Narodowy Teatr Stary 659 Krakowski Salon Poezji -
Fot. WACLAW KLAG/REPORTER

Michał Dymny, Narodowy Teatr Stary, 659 Krakowski Salon Poezji - "Poezja amerykańska", 18.10.2020, Kraków

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?