Choinka w Zamku Windsor
Fot. Chris Jackson/Getty Images
KRÓlewsKIE ŻYCIE

Zamek Windsor gotowy na święta. Królewską choinkę ozdabiano trzynaście godzin!

Sześciometrowe drzewko królowej robi spektakularne wrażenie

Gabriela Czernecka 26 listopada 2021 12:41
Choinka w Zamku Windsor
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Zamek Windsor gotowy na święta Bożego Narodzenia! Pracownicy królowej przez trzynaście godzin ozdabiali zjawiskową sześciometrową choinkę, która zdobi już Zamek w Windsorze, czyli posiadłość, w której mieszka królowa Elżbieta II. Ogromne drzewko, dwukolorowe bombki i masa światełek - ten widok naprawdę robi wrażenie! 

Choinka w Zamku Windsor 

Choć do świąt Bożego Narodzenia pozostał miesiąc, wielu powoli przystraja swoje domu, by już poczuć świąteczny klimat. Wśród nich jest właśnie monarchini. W zamku Windsor, posiadłości, w której mieszka królowa, właśnie przystrojono zjawiskową sześciometrową choinkę. Pracownicy królowej Elżbiety II przez trzynaście godzin przygotowywali świąteczne dekoracje, zawieszając je na drzewkach w całym zamku. Dziś efekt końcowy mogą już podziwiać nie tylko członkowie dworu, ale i poddani, którzy mają okazję zwiedzać królewską posiadałość.

Zobacz: Nie tylko ważenie się przed przyjazdem. 7 zaskakującychświątecznych tradycji Windsorów

Zamek WIndsor święta Bożego Narodzenia
Fot. Steve Parsons/PA Images via Getty Images

Świąteczne dekoracje w Zamku Windsor będzie można zwiedzać od 25 listopada do 3 stycznia 2022 roku. Na zwiedzających czeka przede wszystkim ogromna sześciometrowa choinka prosto z Windsor Great Park. Świąteczne drzewko znajdziemy w St. George’s Hall. To dość charakterystyczne miejsce - to wlaśnie tu trzy lata temu książę Harry i księżna Meghan zaprezentowali światu swojego syna Archiego.

Święta w Zamku Windsor 

Nieco mniejsza choinka, mająca ponad cztery metry wysokości stanie w Crimson Drawing Room. Tu postawiono na większe bogactwo kolorów. Jak co roku pojawi w zamku w Windsorze pojawi się takżę bożonarodzeniowa wystawa, która jak czytamy na oficjalncy kontakt Royal Collection Trust „obejmuje również specjalny pokaz kostiumów noszonych przez królową (wtedy księżniczkę Elżbietę) i księżniczkę Małgorzatę, gdy wykonywały Pantomimy na zamku w latach 1941-44”. Będzie więc co podziwiać! 

Zobacz: Stuletnie bombki, nieodpowiednie prezenty… Tak wyglądały królewskie święta u Windsorów

Warto dodać, że to dla królowej Elżbiety II będą nietypowe święta. W ubiegłym roku w wyniku pandemii koronawirusa spędziła je z księciem Filipem, choć mówi się, że najbliżsi członkowie rodziny zdecydowali się w tym świątecznym czasie odwiedzić monarchinię. W Wielkiej Brytanii obowiązywał jednak zakaz gromadzeń powyżej sześciu osób, więc święta królowej z pewnością wyglądały inaczej i część tradycji zeszła na drugi plan. Czy tak będzie i w tym roku? Dowiemy się już niebawem, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć świątecznego drzewka monarchini. Robi wrażenie, prawda?  

Zamek WIndsor święta Bożego Narodzenia
Fot. Steve Parsons/PA Images via Getty Images

Choinka w Zamku Windsor
Fot. Steve Parsons/PA Images via Getty Images

Zamek WIndsor królewska choinka
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.