Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Czy zachowanie księcia George'a zmieni brytyjską tradycję? Mały dziedzic zaczyna się buntować!

Sabina Zięba 8 sierpnia 2017 07:30
Fot. East News

Czteroletni książę George wzbudza sympatię na całym świecie. Uroczy dziedzic brytyjskiego tronu od dziecka poznaje swoje obowiązki, zaznajamiając się z dworską etykietą. Mimo tego, że książę William i księżna Kate pragną, by ich dzieci miały normalne i beztroskie dzieciństwo, najmłodsi właśnie... zaczynają się buntować! Ostatnie zachowanie księcia George'a jest szeroko komentowane na całym świecie...

Polecamy też: Chcą, by George i Charlotte mieli normalne dzieciństwo. Jak księżna Kate i książę William wychowują swoje dzieci?

Bunt księcia George'a

Zgodnie z tradycją mały książę aż do 8. roku życia podczas oficjalnych wyjść nie będzie mógł nosić długich spodni, niezależnie od pogody i pory roku. Dlaczego? Wytłumaczył to w „Harper Bazaar's” ekspert od etykiety królewskiej, William Hanson: „To angielski zwyczaj, żeby ubierać małego chłopca w szorty. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców i mężczyzn, natomiast spodenki u chłopca to jeden z niewymawianych wprost symboli warstwy społecznej. Choć czasy powoli się zmieniają, para długich spodni u chłopca nadal jest znakiem klasy średniej. Żaden szanujący się arystokrata czy członek rodziny królewskiej nie chciałby być uważany za kogoś z przedmieścia”.

Okazuje się, że ten zwyczaj nie przypadł do gustu George'owi. Swoje niezadowolenie z tego powodu prezentował już podczas wizyty w naszym kraju. Teraz „National Enquirer” informuje: „Jest zmęczony tym, że nie może ubrać się jak inni chłopcy. Krzyczał, że szorty są głupie i chce wyglądać jak tatuś”.

Fot. East News

Polecamy też: Mini zestawy księżniczki Charlotte zachwycają cały świat! Zobacz jej ostatnie kreacje

Niestety, mimo jego buntu nic się nie zmieni. William Hanson ocenił: „Współczesny zwyczaj wśród rodzin z wyższej klasy, aby ubierać chłopców w szorty, zapewne przetrwa jeszcze przez długi czas. Brytyjscy arystokraci zawsze chętnie trzymają się tradycji, a ta dodatkowo po cichu dystansuje ich od «reszty»”.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.