Steffen Moller
Fot. AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Steffen Möller był ulubieńcem widzów! Dlaczego zrezygnował z kariery w Polsce?

Czym się teraz zajmuje gwiazdor show „Europa da się lubić”?

Ksenia Krasko 7 sierpnia 2022 13:58
Steffen Moller
Fot. AKPA

Najpierw dał się poznać dzięki udziałowi w kultowym „Europa da się lubić!”, potem podbił serca widzów rolą ukochanego bohaterki granej przez Joanna Koroniewską w serialu „M jak miłość”. Steffen Möller zwierzał się w wywiadach, że był zaszokowany skalą swojej popularności w Polsce. Zawodowo nigdy nie chciał związać się z mediami na stałe. Kiedy kilkanaście lat temu wybrał się do Krakowa na kurs językowy, nie spodziewał się, że zostanie nad Wisłą na dłużej – zanim Steffen Möller otrzymał propozycję od TVP, był nauczycielem języka niemieckiego. Jakiś czas temu zniknął jednak z ekranów... Dlaczego i czym zajmuje się dzisiaj?

Co teraz robi Steffen Moller?

Program „Europa da się lubić” przybliżył nam sylwetki wspaniałych cudzoziemców, których nie dało się nie lubić – śmieszyli i wzruszali widzów show, opowiadając o swoich przygodach w Polsce i oswajaniu z tutejszą kulturą. Conrado Moreno z Hiszpanii, Paolo Cozza z Włoch, Kevin Aiston z Wielkiej Brytanii, Elisabeth Duda z Francji... I oczywiście Steffen Möller, który dzięki show otrzymał rolę w bardzo znanym i lubianym serialu „M jak miłość”.

Zobacz też: Kevin Aiston dzięki Europa da się lubić rozkochał w sobie całą Polskę! Co dziś robi słynny Brytyjczyk?

Show „Europa da się lubić”: Kevin Aiston, Elisabeth Duda, Steffen Moller, 2006 rok

Show „Europa da się lubić”: Kevin Aiston, Elisabeth Duda, Steffen Moller
Fot. TRICOLORS/East News

Niemiec przyznawał, że cieszy się życiem w Polsce. „To doświadczenie niesamowicie mnie wzbogaciło. Inaczej patrzę na Niemcy, na siebie samego. Troszkę ubolewam, że obecnie wszystko zdominowały tematy polityczne. Moje zainteresowania są na niższym szczeblu. Takim interkulturowym. Sprawy międzykulturowe to jakby fundament. One istnieją zawsze, niezależnie od polityki”, tłumaczył portalowi dw.com.

Steffen Moller z programu „Europa da się lubić” - co teraz robi?

W pewnym momencie Steffen Möller całkowicie zniknął z ekranów, co zaniepokoiło jego fanów. Tygodnik „Rewia” postanowił w trakcie pandemii dowiedzieć się, czym zajmuje się aktor i porozmawiał z osobą z jego kręgu znajomych. „Rzadziej pojawia się na scenie z kabaretowymi programami – ze względu na obostrzenia zdrowotne, wiele występów musiał odwołać”, wytłumaczył informator „Rewii”. Jak dodał, Möller rzadko przyjeżdża do Polski, ponieważ ma zobowiązania rodzinne: „Nie podróżuje, bo musi opiekować się chorą mamą w Berlinie”.

Według tygodnika, aktor nie wyklucza powrotu na stałe. „Nie sprzedał warszawskiego mieszkania, które ma niedaleko Dworca Centralnego. Jeśli jego sytuacja się unormuje i mama lepiej się poczuje, to przyjedzie”, czytamy.

W sierpniu 2021 roku Steffen Möller wydał książkę „Weronika, twój mąż tu jest! Gdy Niemcy i Polacy się kochają”, w której w humorystyczny sposób opisał „międzynarodowe” pary. Prowadzi również stronę internetową, z której można dowiedzieć się, że wraz z końcem pandemii wznowił swoją działalność w Niemczech. Jest aktywny także w mediach społecznościowych: jego profil na Facebooku śledzą ponad 24 tysiące osób 

Czytaj także: Elisabeth Duda. Co stało się z gwiazdą Europa da się lubić? Tak dziś wygląda jej życie

Steffen Moller
Fot. AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…