Robert Lewandowski z córkami
Fot. Instagram @rl9
O TYM SIĘ MÓWI

Spędza z córkami każdą wolną chwilę, bywa surowym rodzicem. Robert Lewandowski zdradził, czy jego rodzina się powiększy 

Piłkarz chciałby mieć syna?

Dorota Falkowska 7 kwietnia 2024 10:58
Robert Lewandowski z córkami
Fot. Instagram @rl9

Po transferze polskiego piłkarza do klubu FC Barcelona, rodzina Roberta Lewandowskiego zadomowiła się w słonecznej Hiszpanii na dobre. W najnowszym wywiadzie dla serwisu WP sportowiec opowiedział, jak odnajdują się w stolicy Katalonii, w jakim miejscu widzą siebie w przyszłości i czy planują z Anią trzecie dziecko. 

Robert Lewandowski: córki, podział obowiązków, edukacja domowa

Piłkarz w najnowszym wywiadzie dla portalu wp.pl opowiedział, jak córki adaptują się w nowym otoczeniu. Klara i Laura zdołały już w bardzo dobrym stopniu opanować nowy język, czasami to tata prosi pociechy o pomoc w dobraniu jakiegoś słówka. 

"Wiadomo, dzieci w szkole szybko chłoną języki. A ja dopiero w wieku nastu lat zacząłem się uczyć. Pierwszego, później drugiego, trzeciego i czwartego, a one tak naprawdę na starcie mają te parę języków i to duży kapitał, zazdroszczę im tego", wyznał w rozmowie z dziennikarzem Sportowych Faktów, Piotrem Koźmińskim.

Zapytany, czy nie boją się z żoną o to, że język polski może ich dzieciom w nowym środowisku umknąć, piłkarz odpowiedział, że w domu rozmawiają po polsku. Obecnie Klara i Laura uczą się czytać w ojczystym języku. Lewandowski wyznał, że czytanie dzieciom do snu to jedno z jego rodzicielskich zajęć. Innym jest pomoc przy matematyce. Obowiązkami przy edukacji domowej dzielą się z żoną po równo. 

"Ja też chcę to robić, bo czas tak szybko przemija, nigdy się już do pewnych spraw nie wróci, a warto przeżywać z dziećmi te ich chwile, żeby potem nie żałować, że coś uciekło", wyznał.

Na pytanie, jakim jest tatą, wyznał, że bywa surowy, bo od rozpieszczania jest mama. "Staram się, żeby dzieciaki wiedziały, co powinny zrobić, co mogą, a czego nie".

Czytaj też: Przy nim odkryła, czym jest dojrzała miłość. Agnieszka Chylińska po raz pierwszy wspomniała o mężu w programie "Mam talent"

Anna Lewandowska z córkami
Fot. Anna Lewandowska Instagram/@annalewandowskahpba

Robert i Anna Lewandowscy: planują powiększyć rodzinę?

W najnowszym wywiadzie dla wp.pl padło również pytanie o to, czy Robert i Anna Lewandowscy myślą o trzecim dziecku. Dziennikarz sportowy napomknął w żartach o następcy piłkarza. Lewandowski nie krył uśmiechu.

"O Jezu! Powiem ci, że jestem dumny, że mam dwie córki. To super uczucie. Nie wiem, jak to jest mieć syna. A czy będę miał taką możliwość? Zobaczymy. Jeszcze trochę czasu mamy. Nie mówię nie, nie mówię tak. Wiadomo, że to też decyzja Ani".

Piłkarz zdradził też, że wraz z całą rodziną widzi się w Barcelonie także po zakończonej karierze. Chciałby, aby właśnie to miejsce było jego bazą. 

Całej rodzinie życzymy wszystkiego dobrego! 

Zobacz też: Była spełnieniem marzeń Agaty Mróz. Dziś córka wybitnej siatkarki ma 16 lat i wiadomo, czym się zajmuje

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski z córkami
Fot. Instagram/@annalewandowskahpba

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.