Łączyła ich wyjątkowa relacja 

Konrad Szczęsny 2 października 2018 20:30

Autorytet, mentorka i najważniejsza kobieta w jego życiu – mama Michała Szpaka była dla niego wszystkim. Niestety, trzy lata temu zmarła, co było dla młodego wokalisty niewyobrażalną traumą. Po jej śmierci wycofał się na jakiś czas z życia publicznego. Dlaczego? Zdradził to w niedawnym wywiadzie, którego udzielił VIVIE!.

Relacja Michała Szpaka z mamą

„To było jak odcięcie pępowiny. Nagle zmieniło się całe moje życie. Przez to, że wiele lat mieszkała za granicą, wydaje mi się, że ona nadal tam jest. Mam wrażenie, że w każdej chwili mogę wsiąść w samolot i ją odwiedzić. Później uświadamiam sobie, że jej po prostu nie ma”, zwierzył się poruszony wokalista w wywiadzie.

Mama Michała Szpaka, gdy miał zaledwie 10 lat, opuściła Polskę i wyjechała do Włoch, by tam pracować. W tym czasie przyszłym gwiazdorem i trójką jego rodzeństwa: starszym bratem Damianem, starszą siostrą Marleną oraz młodszą siostrą Ewą opiekował się ojciec.

Pochodzący z Jasła wokalista odwiedzał swoją mamę na południu Europy w każde wakacje. Rozstania były dla niego bardzo trudne, co wielokrotnie podkreślał w wywiadach.

„Strasznie przeżyłem wyjazd mamy. Płakałem przez pięć kolejnych lat. Jak do niej jechałem, to nigdy nie mogłem się z nią rozstać. Nawet tańczyliśmy w deszczu ze szczęścia”, zdradził w jednym z wywiadów.

Mama była również kimś, kto wpoił mu najważniejsze życiowe zasady.

„Gdyby była złym rodzicem, mógłbym się od tego szybko odciąć. Mama pozostała dla mnie wielką inspiracją. Była, jest i będzie najważniejszą kobietą w moim życiu. I nic tego nie zmieni. Przekazali mi z tatą bardzo dużo wartości. Na pewno jestem uparty jak ona”, zapewnił w rozmowie z Damianem Dudą.

Śmierć mamy Michała Szpaka

Mama Michała Szpaka zmarła 9 marca 2015 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Gdy trzy miesiące później wokalista odbierał w Opolu nagrodę za SuperPremierę, zadedykował ją właśnie jej. Podobnie jak debiutancką płytę „Byle być sobą”, wydaną w listopadzie 2015 roku. 

W naszej galerii przypominamy rodzinne zdjęcia Michała Szpaka z jego mamą. 

1/5
Michał Szpak z mamą
Copyright @Facebook
1/5

Michała Szpaka i jego mamę łączyła wyjątkowa wieź. Wielokrotnie podkreślał, że to dzięki niej jest tym, kim jest i zawsze miał odwagę, by spełniać marzenia i realizować plany.

 

Obiecałem sobie, że jak zdobędę tę nagrodę, to zadedykuję ją mojej mamie”, wyznał łamiącym się głosem na opolskiej scenie w czerwcu 2015 roku.

 

Mamo dziękuję, że czuwasz! Kocham Cię!”, napisał jakiś czas potem na Facebooku.

 

Zobacz też: TYLKO U NAS Michał Szpak wróci na Eurowizję?! „Mam świadomość, że nie mogę...’’ EKSKLUZYWNE VIDEO

2/5
Michał Szpak z mamą i siostrą
Copyright @Facebook
2/5

Michałowi Szpakowi do dziś trudno otrząsnąć się po tym smutnym wydarzeniu, jakim była śmierć jego mamy, której nigdy nie nazywa inaczej niż „najukochańsza”. (na zdjęciu: Michał Szpak z mamą i siostrą, archiwum rodzinne)

3/5
Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
3/5

Michał Szpak był niezwykle związany z mamą. To dzięki niej nigdy nie bał się być sobą i m.in. nosić ekstrawaganckich strojów. (na zdjęciu: Michał Szpak w sesji dla VIVY!, czerwiec 2017)

4/5
Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
4/5

Michał Szpak jest rownież niezwykle związany ze swoim rodzeństwem: bratem Damianem oraz siostrami Marleną i Ewą. (na zdjęciu: Michał Szpak w sesji dla VIVY!, czerwiec 2017)

 

 

5/5
Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
5/5

Michał Szpak nazywa zawsze swoją mamę „najważniejszą kobietą, jaką spotkał w życiu”. (na zdjęciu: Michał Szpak w sesji dla VIVY!, czerwiec 2017)

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.