To pierwszy ślub w tym zamku od stu lat

Gabriela Czernecka 2 grudnia 2018 13:47

Hrabianka Caroline Alexandra von Hochberg wzięła wczoraj ślub. Ceremonia odbyła się na zamku Książ w Wałbrzychu. Co ciekawe, ślub członka tej rodziny odbył się w zamku Książ po raz pierwszy od prawie stu lat! Kim jest mąż hrabianki, Jasper Shulz i jak przebiegała ceremonia? Przede wszystkim była nasiąknięta historią i tradycją. Poznajcie szczegóły!

Ślub hrabianki Caroline Alexandry von Hochberg

Caroline Alexandra von Hochberg to hrabianka z rodziny Hochbergów. T odo nich należy zamek Książ w Wałbrzychu. Ostatni ślub w rodzinie hrabianki odbył się w 1924 roku! Wówczas na ślubnym kobiercu stanął najstarszy syn i dziedzic księcia Jana Henryka XV i księżnej Daisy, książę Jan Henryk XVII. Caroline Alexandra na co dzień mieszka w Lubece. Gdy w ubiegłym roku przybyła do Wałbrzycha na rodzinne uroczystości, zachwyciła się zamkiem, który idealnie wpisywał się w jej marzenia o ślubie jak z bajki.  „Jest bardzo otwarta, naturalna, bez żadnego zadęcia. Jest osobą bardzo wysokiej kultury osobistej”, mówi Mateusz Mykytyszyn, rzecznik zamku Książ, w rozmowie z natemat.pl.

Kim jest mąż hrabianki Caroline? To Jasper Schulz, manager w firmie informatycznej. Zakochani wzięli ślub w sobotę 1 grudnia 2018 roku. Na zamek Książ w Wałbrzychu młoda para wraz z rodzicami, przy akompaniamencie fanfarów wygranych przez Chór Rogów Myśliwskich Knieja, została przywieziona przez wiktoriańską karetę. Dla gości przygotowano tramwaje konne.

Na weselu bawiło się około 40 gości z Niemiec. „Już dawno nie było takiego zainteresowania medialnego wokół zamku Książ”, powiedział Mateusz Mykytyszyn, szef Fundacji Księżnej Daisy von Pless, hrabiny von Hochberg oraz rzecznik zamku Książ, dla natemat.pl. Podczas uroczystości zagrał chór rogów myśliwskich. Na weselnym torcie znalazł się herb rodu, a w menu m.in. gotowana sarnina i suflet czekoladowy z sosem malinowym.

Dla hrabianki Caroline jest to już druga wizyta w Książu. Po raz pierwszy przyjechała do Wałbrzycha w czerwcu 2017 roku na obchody urodzin księżnej Daisy von Pless - informuje na Facebooku oficjalny profil zamku. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda hrabianka Caroline Aleksandra von Hochlberg i jej mąż, Jasper Schulz. Wyglądają na zakochanych?  

1/5
Ślub hrabianki Caroline Aleksandry von Hochlberg
Copyright @Facebook @Zamek Książ w Wałbrzychu
1/5

Caroline Alexandra von Hochberg to hrabianka z rodziny Hochbergów. T odo nich należy zamek Książ w Wałbrzychu.

2/5
Ślub hrabianki Caroline Aleksandry von Hochlberg
Copyright @Facebook @Zamek Książ w Wałbrzychu
2/5

Caroline Alexandra na co dzień mieszka w Lubece. Gdy w ubiegłym roku przybyła do Wałbrzycha na rodzinne uroczystości, zachwyciła się zamkiem, który idealnie wpisywał się w jej marzenia o ślubie jak z bajki.

3/5
Ślub hrabianki Caroline Aleksandry von Hochlberg
Copyright @Facebook @Zamek Książ w Wałbrzychu
3/5

Dla hrabianki Caroline jest to już druga wizyta w Książu. Po raz pierwszy przyjechała do Wałbrzycha w czerwcu 2017 roku na obchody urodzin księżnej Daisy von Pless - informuje na Facebooku oficjalny profil zamku.

4/5
Ślub hrabianki Caroline Aleksandry von Hochlberg
Copyright @Facebook @Zamek Książ w Wałbrzychu
4/5

Kim jest mąż hrabianki Caroline? To Jasper Schulz, manager w firmie informatycznej. Zakochani wzięli ślub w sobotę 1 grudnia 2018 roku.

5/5
Zamek Książ w Wałbrzychu, Ślub hrabianki Caroline Aleksandry von Hochlberg
Copyright @Marek BAZAK/East News
5/5

Podczas uroczystości zagrał chór rogów myśliwskich. Na weselnym torcie znalazł się herb rodu, a w menu m.in. gotowana sarnina i suflet czekoladowy z sosem malinowym.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.