Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL
O TYM SIĘ MÓWI

Magda Gessler otwiera restaurację mimo pandemii? Gwiazda zabrała głos!

Dlaczego zapadła taka decyzja?

Konrad Szczęsny 16 stycznia 2021 11:09
Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

Od wczoraj media żyją informacją, że Schronisko Smaków Magdy Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej otwiera się mimo pandemii. Czy za tą decyzją stoi gospodyni „Kuchennych rewolucji”? Restauratorka zabrała głos w mediach społecznościowych! Okazuje się, że... nic o tych kontrowersyjnych planach nie wiedziała!

Schronisko Smaków Magdy Gessler otwiera się mimo pandemii

W poście na Facebooku sygnowana imieniem i nazwiskiem gwiazdy TVN restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej ogłosiła, że podjęła decyzję o wznowieniu stacjonarnej działalności mimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. 

Ma to związek z głośną akcja „Góralskiego Veta”, która jest częścią sprzeciwu przedsiębiorców wobec przedłużonych restrykcji. Zapowiedzieli oni, że zdecydują się otworzyć restauracje mimo zakazu i grożących im kar. W gronie tym znalazło się Schroniskow Smaków Magdy Gessler. O decyzji poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych. Restauracja otwiera się dla gości od soboty 16. stycznia.

„Długo debatowaliśmy, ale postanowione... #OTWIERAMY! Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy. Kolejne obostrzenia rujnują gospodarstwa zarówno mieszkańców Podhala, jak i całej Polski. Niedługo po prostu nie będzie czego ratować! Dołączamy do Veta i jako jedna z największych restauracji na Podhalu dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego!”, ogłoszono na profilu restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej na Facebooku. Zaznaczono jednocześnie, że wszystko odbędzie się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.  

‼️‼️ OTWIERAMY RESTAURACJĘ - ZAPRASZAMY W SOBOTĘ 16.01 OD GODZINY 12 DO SCHRONISKA SMAKÓW W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ...

Opublikowany przez Schronisko Smaków Magda Gessler Piątek, 15 stycznia 2021

Co na to Magda Gessler? Okazuje się, że gospodyni „Kuchennych rewolucji”... nic o tych planach nie wiedziała!

Magda Gessler potępiła otwarcie Schroniska Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej

Na reakcję restauratorki nie trzeba było długo czekać. Odniosła się do całej sytuacji za pośrednictwem mediów społecznościowych i... stanowczo potępiła tę decyzję! Okazuje się, że stoi za nią zupełnie inna osoba niż wszyscy początkowo myśleli...

„Ja jako Magda Gessler dowiedziałam się o tej decyzji od mojego męża z Toronto. Nikt mnie nie pytał o moją opinię w temacie otwierania restauracji. Nie zgadzam się z postanowieniem Łukasza Zadylaka, franczyzobiorcy Schroniska Smaków prowadzonego przez spółkę Tatry Wysokie. Jest to jeszcze jedna jego samowola. Wszystkie decyzje biznesowe należą do Pana Zadylaka i to on za nie odpowiada. To jest duża restauracja, ma ponad 300 miejsc siedzących, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne ja się pod tym nie podpisuję! Ta opinia dotyczy moich restauracji i tych, które są oznaczone moim nazwiskiem!!! Każdy restaurator jest właścicielem swoich koncepcji na restauracje i na życie. Każdy niech działa według własnego sumienia i potrzeb”, wyjaśniła wzburzona Magda Gessler na swoim profilu na Facebooku.

Ja jako Magda Gessler dowiedziałam się o tej decyzji od mojego męża z Toronto. Nikt mnie nie pytał o moją opinię w...

Opublikowany przez Magdę Gessler Piątek, 15 stycznia 2021

Magda Gessler potępiła otwieranie restauracji mimo obostrzeń

Restauratorka w kolejnym wpisie zaapelowała również do wszystkich właścicieli restauracji. Zadeklarowała, że rozumie, w jak trudnej sytuacji są obecnie.

„Od wielu miesięcy, prawie już od roku, zmagamy się z naszymi dramatami po zamknięciu lub ograniczeniu funkcjonowania naszych restauracji. Często są to biznesy, pasje, całe nasze życie i oszczędności włożone w ich rozwój. To setki tysięcy osób zatrudnionych przez nas, setki tysięcy rodzin i często dramatów, w tym także tych finansowych. To my karmiliśmy naszych gości, a teraz często to my nie mamy co włożyć do garnka w naszych własnych domach. Jestem z Wami myślami i całym sercem w tych trudnych dla nas czasach”, podkreśliła gospodyni „Kuchennych rewolucji”.

Potępiła jednak stanowczo inicjatywę otwierania restauracji mimo obowiązujących obostrzeń.

„Pytacie się mnie, jakie jest moje zdanie na temat buntu i otwierania restauracji w pandemii? I tu z bólem serca muszę stwierdzić, że otwarcie dużych miejsc, np. takich na kilkaset gości, jest w tych czasach hulającego wirusa bardzo nieodpowiedzialne. Jest wielkim zagrożeniem dla naszego wspólnego zdrowia i życia. Ciężko mi to mówić, rozumiejąc nasze problemy, z którymi się na co dzień borykamy. Ale widzę też dramaty ludzi chorujących i umierających na COVID-19”, wyznała.

Na koniec dodała, że każdy jest odpowiedzialny za swoje decyzje, także te kontrowersyjne.

„Moja postawa i opinia dotyczy moich restauracji. Każdy z Was niech działa według własnego sumienia i własnej sytuacji życiowej. Bądźmy silni. Przetrwamy to razem!”, zakończyła wpis.  

Moi Kochani Restauratorzy od wielu miesiecy, prawie juz od roku, zmagamy się z naszymi dramatami po zamknięciu lub...

Opublikowany przez Magdę Gessler Piątek, 15 stycznia 2021

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.