Staruszkowie, Des i Mona, Des robi makijaż żonie, która traci wzrok
Fot. youtube screen
O TYM SIĘ MÓWI

Ona traci wzrok, więc on uczy się dla niej makijażu. Ten film podbija sieć

Są małżeństwem od 56 lat

Gabriela Czernecka 1 lipca 2018 20:15
Staruszkowie, Des i Mona, Des robi makijaż żonie, która traci wzrok
Fot. youtube screen

To się nazywa miłość. 84-letni Des postanowił nauczyć się sztuki makijażu, by jego chora żona codziennie mogła czuć się pięknie. Sama nie może niestety tego robić. Mona powoli traci wzrok. Choć nie potrafi już  samodzielnie wykonywać makijażu, to nie straciła pewności siebie i chęci do życia. Wszystko za sprawą ukochanego męża, który wpadł na genialny pomysł i zrobił jej wyjątkową niespodziankę. Ta historia  udowadnia, że dla miłości nie ma rzeczy niemożliwych!

Des i Mona, czyli historia prawdziwej miłości

O 84-letnim Desie i jego żonie, Monie, mówi dziś cały świat. Są razem małżeństwem od 56 lat, ale mimo upływu lat coraz bardziej się w sobie zakochują. Niestety pewnego dnia na ich drodze stanęła przeszkoda. Mona zaczęła tracić wzrok. Z każdym dniem było coraz gorzej. W pewnym momencie już wykonywanie samodzielnego makijażu stało się niemożliwe. Na szczęście z pomocą przyszedł żonie Des, który postanowił zrobić jej niespodziankę. 

Tuż przed urodzinami Mony, Des wraz z żoną wybrali się do wizażystki, która miała wykonać kobiecie profesjonalny makijaż. Mężczyzna nie tylko towarzyszył żonie, ale również brał aktywny udział w wykonywaniu make-up'u. Wizażystka Rosa była pod wrażeniem talentu Desa, który świetnie radził sobie z przyborami do makijażu. 

Od tamtej pory 84-latek codziennie robi swojej żonie makijaż. Ta niestety ma nie tylko znaczący problem ze wzrokiem, ale również rękami, którymi nie jest już w stanie stabilnie trzymać pędzelka czy tuszu do rzęs.  Jej mąż postanowił ją w tym wyręczyć i jak sam mówi, robi to z wielką starannością. „Chcę, żeby czuła się i wyglądała bosko. Nawet jeśli nie może się zobaczyć w lustrze”, mówił w rozmowie z DailyMail.

Nakłada jej podkład, tusz na rzęsy, maluje usta, a różem ozdabia policzki. Sam mówi, że make-up to pewnego rodzaju małe dzieło sztuki. „Razem z Moną zgadzamy się co do jednego - mniej znaczy więcej. Nie ma możliwości, abym chciał, żeby moja urocza Mona została "zakryta" kosmetykami”, mówi Des.

Wzruszający filmik ze starszą parą zobaczyło już ponad 10 milionów osób. Wśród nich znalazł się makijażysta Kim Kardashian. Mario Dedivanovic zachwycił się historią pary i postanowił zaprosić ich na profesjonalne warsztaty wizażu w Londynie. Jak sami przyznali nigdy nie mieli nic wspólnego z Kardashianami, ale mimo to chętnie zgodzili się wziąć udział w warsztatach, które pomogły Desowi podszlifować jego umiejętności. 

Trudno wyobrazić sobie coś bardziej wzruszającego niż małżeństwo, które po 56 latach jest w stanie zrobić dla siebie wszystko.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.