Rutger Hauer nie żyje
Fot. Pure Flix Productions / Boomtown films / Album/EAST NEWS
WSPOMNIENIE

Rutger Hauer nie żyje. Aktor miał 75 lat

Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola w „Łowcy androidów”

Weronika Kostyra 24 lipca 2019 20:46
Rutger Hauer nie żyje
Fot. Pure Flix Productions / Boomtown films / Album/EAST NEWS

Nie żyje Rutger Hauer. Holenderski aktor zmarł 19 lipca, o czym dziś poinformowała jego rodzina. Popularność przyniosły mu role w filmach takich jak Łowcy androidów, Batman - Początek, Autostopowicz czy Nocny jastrząb.

Nie żyje Rutger Hauer

Rutger Hauer miał 75 lat. Nie podano na razie przyczyny jego śmieci, lecz wiadomo, że przebył niedawno krótką chorobę. Pogrzeb ma odbyć się w środę.

Urodzony w Holandii aktor ma na swoim koncie liczne role filmowe i serialowe. Największą rozpoznawalność przyniósł mu film Łowca androidów z 1982 roku.

Rutger Hauer jako piętnastolatek zaciągnął się do pracy na okręcie dalekomorskim. Przez rok zajmował się szorowaniem pokładu. Dopiero po powrocie ukończył szkołę średnią. Krótko służył w armii, ale został z niej zwolniony po załamaniu psychicznym, jakie przeżył. Wtedy zdecydował się na szkołę aktorską.

Karierę zaczynał w holenderskich serialach, ale Hollywood szybko zwróciło uwagę na przystojnego aktora o intensywnie niebieskich oczach. Przełomem w jego karierze była rola w Nocnym jastrzębiu w 1981 roku. 

Rutger Hauer nie żyje
Fot. Pure Flix Productions / Boomtown films / Album/EAST NEWS

Rutger Hauer
Fot. ONS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…