Fot. archiwumTVP / Forum
niezwykłe historie

Skradł serca widowni jako Rudy ze „Złotopolskich”. Co słychać u Arkadiusza Janiczka?

Od lat nie zmienił miejsca pracy, ukochaną zdobywał… konfiturami

Marcjanna Maryszewska 1 sierpnia 2022 12:10
Fot. archiwumTVP / Forum

Już w październiku do kin wchodzi film biograficzny o Annie Przybylskiej. Z tej specjalnej okazji Telewizja Polska przypomni serial „Złotopolscy”. Produkcja przyniosła aktorce ogromną popularność, Nie inaczej było z Arkadiuszem Janiczkiem, który przez ponad dekadę wcielał się w policjanta „Rudego”. Jak dziś wygląda aktor, i jak zmieniło się jego życie po zakończeniu „Złotopolskich”? Sprawdzamy!

Arkadiusz Janiczek. Kariera i praca w Teatrze Narodowym

Aktor bardzo szybko zdobył krajową popularność. Swoją karierę rozpoczął w 1997 roku po tym, jak ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Od samego początku jest aktorem Teatru Narodowego. Występuje również w Teatrze Polonia i Bajka, pojawił się również na scenie Och-Teatru. Jednak to z Teatrem Narodowym czuje się związany najsilniej.

Jestem aktorem Teatru Narodowego od 25 lat, tylko dlatego, że nikt mnie z niego jeszcze nie wyrzucił (śmiech). W 1997 r. zostałem zaproszony do zespołu, a od 1 lutego 1998 r. pracuję w teatrze na pełen etat i mam przyjemność od tylu lat oglądać go od środka”, opowiadał Arkadiusz Janiczek w rozmowie z portalem pl.aleteia.org.

Jego teatralny debiut nastąpił w 1997 roku w roli Hermesa w „Nocy listopadowej, choć już wcześniej mogliśmy oglądać aktora w serialach „Autoportret z kochanką” i „Bożej podszewce”. Rok później zaś wstąpił do obsady „Złotopolskich” emitowanego na TVP, który przyniósł mu ogromną sławę. 

Arkadiusz Janiczek na planie serialu Złotopolscy, 1999

Fot. archiwumTVP / Forum

Arkadiusz Janiczek na planie serialu Złotopolscy, 20.12.2005

Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Jednak równie ważnym przełomem w jego karierze była rola Bartka Zielińskiego w „Placu Zbawiciela” - produkcji opowiadającej historię zmagającej się z problemami finansowymi rodziny. Arkadiusz Janiczek zagrał w nim czarny charakter. „Po tym filmie bardzo często wcielano mnie w postacie trudnych i ciężkich, wręcz patologicznych ojców i mężów. Mogę je odrzucać, jednak ktoś musi grać wredne role”, wyjawił aktor podczas rozmowy z portalem se.pl.

Czytaj także: Sympatię zdobyła jako serialowa Magda M. Jak dziś wygląda życie Joanny Brodzik?

Arkadiusz Janiczek po „Złotopolskich”. Jak potoczyła się jego kariera?

Minęło już 12 lat od emisji ostatniego odcinka „Złotopolskich”, jednak Arkadiusz Janiczek nie mógł narzekać na brak pracy w ostatnich latach. Nieustannie poświęca się pracy w Teatrze Narodowym, a oprócz tego występował w innych polskich serialach tj. „Na Wspólnej” czy „Barwy szczęścia”. Obie produkcje były dużym wyzwaniem aktorskim. Wcielał się on bowiem w rolę pedofila. 

„Jestem mężem i ojcem dwóch córek i zapewniam, że lepiej, żebym ja grał takie niebezpieczne kreatury niż ktoś nieodpowiedzialny. Przed takimi ujęciami trzeba dużo rozmawiać z dzieciakami, tłumaczyć im, że w realnym świecie takich filmowych bohaterów trzeba unikać jak ognia. Dużo dzieci ogląda filmy z rodzicami, więc takie momenty powinny być powodem do przełamania tabu — ostrzeżeniem pociech przed czyhającym złem tego świata”, tłumaczył w rozmowie z se.pl.

W ostatnich latach Arkadiusz Janiczek pracował również na planie seriali „Leśniczówka” i „Stulecie winnych”, a także filmu „Miłość jest blisko”.

Czytaj także: Kim był Zbigniew Nienacki, autor kultowego cyklu o przygodach Pana Samochodzika? Jego życie szokowało

Arkadiusz Janiczek, Marta Chyczewska, na planie serialu Leśniczówka

Fot. TVP / Forum

Życie prywatne Arkadiusza Janiczka. Jest dumnym mężem i ojcem

Arkadiusz Janiczek od lat jest mężem Anny. Ukochaną poznał na imprezie urodzinowej wspólnego znajomego. Choć oboje pochodzili z Opola, aktor już wtedy mieszkał w Warszawie. Ich miłość rozkwitła szybko, lecz długi czas musieli żyć w związku na odległość. Jak wyglądały początki ich związku? O tym Anna Janiczek opowiedziała w rozmowie z „Party”.

„Najpierw chciałam skończyć studia. Potem znalazłam praktyki w banku w Warszawie. Na początku przyjechałam na wakacje. To był trochę test bycia codziennie razem. Potem na kolejny rok akademicki wróciłam do Opola, a Arek przyjeżdżał do mnie. Potrafił całą noc jechać, aby pobyć ze mną kilkanaście godzin”, wspominała. 

Wyjawiła również, jak Arkadiusz Janiczek starał się o jej serce! Wpadł nietypowy pomysł, którym bardzo urzekł wybrankę: „Zdobywał mnie konfiturami, przyjeżdżał z Warszawy o drugiej w nocy i przywoził za każdym razem inne smaki”, mówiła ukochana aktora.

Razem od lat wychowują dwójkę córek. Jakim ojcem jest Arkadiusz Janiczek? Bardzo kocha swoje pociechy, jednak bywają momenty, kiedy traci cierpliwość… „Nie mnie to oceniać. Byłaby to z mojej strony jakaś bufonada. Należałoby zapytać moje córki: Ninę i Lilę. Na pewno nie jestem cierpliwy – trudno zachować spokój, jeśli jedna z córek przynosi do domu szóstą z rzędu ocenę niedostateczną z matematyki”, stwierdził w rozmowie z portalem pl.aleteia.org.

Arkadiusz Janiczek w tym roku obchodził 48. urodziny -  tak wygląda dziś aktor znany z roli Rudego ze „Złotopolskich”. Od emisji ostatniego odcinka minęło już dwanaście lat! Bardzo się zmienił?  

Źródło: Plejada.pl

Sprawdź również: Jarosław Bieniuk wspomina Anię Przybylską. Udostępnił ich prywatne, archiwalne zdjęcie

Arkadiusz Janiczek, Pytanie na śniadanie, Warszawa 01.09.2021

Fot. Forumgwiazd / Forum

Arkadiusz Janiczek, Warszawa, 06.06.2022

Fot. Paweł Przybyszewski / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…