Monika Pyrek, Robert Rowiński w Tańcu z gwiazdami - 2010
Fot. Krzysztof Jarosz AKPA
VIVA! Tylko u nas

Wygrał Taniec z gwiazdami, potem zniknął. Jak dziś wygląda Robert Rowiński? Mocno się zmienił

Czy dalej pracuje na parkiecie?

Karol Sowa 10 maja 2022 18:01
Monika Pyrek, Robert Rowiński w Tańcu z gwiazdami - 2010
Fot. Krzysztof Jarosz AKPA

Minęło już 16 lat, odkąd Robert Rowiński zadebiutował w Tańcu z gwiazdami. Jego partnerkami wówczas były: Aneta Kręglicka, Magdalena Wójcik, Halina Mlynkova, Ola Szwed oraz Monika Pyrek, z którą wygrał program. Niedługo potem otworzył własne szkoły tańca. Z czasem jednak wyjechał za granicę. 19 maja ulubieniec widzów skończy 38 lat. Co zmieniło się u tancerza? 

Jak wyglądało życie Roberta Rowińskiego po wygranej w programie? 

Robert Rowiński z całą pewnością zalicza się do jednych z najprzystojniejszych mężczyzn, którzy brali udział w Tańcu z gwiazdami. Kiedy wygrał jedną z edycji programu, zniknął ze świata social mediów oraz... z Polski! Twierdził wtedy, że nie mógł sobie poradzić z popularnością. W jednym z wywiadów dla portalu Życie muzyka pasja Robert Rowiński stwierdził: „Popularność Tańca z gwiazdami w Polsce była olbrzymia i powiem szczerze, że nie umiałem się w tym wszystkim odnaleźć. Czułem, że to nie jestem ja. Wyprowadziłem się do Los Angeles, aby znowu odnaleźć siebie i dalej rozwijać”, czytaliśmy. 

Minęły dwa lata i młody tancerz postanowił wrócić do Warszawy, gdzie wynajął mieszkanie. Niedługo po tym dostał ofertę udziału w zagranicznym show Strictly Come Dancing, więc po raz drugi opuścił Polskę. W rozmowie z portalem Plejada artysta wspominał: „Okazało się, że spokojne życie w Polsce nie jest mi pisane. Wyruszyliśmy w trasę z naszym widowiskiem i odwiedziliśmy prawie czterdzieści szkockich i angielskich miast. Później okazało się, że w Irlandii rusza Taniec z gwiazdami i zaproponowano kilku parom występującym w naszym show udział w tym programie”, czytaliśmy. Robert Rowiński brał udział w trzech edycjach irlandzkiej wersji tanecznego show, które na wyspach uznawane jest za najpopularniejsze.

Robert Rowiński, Monika Pyrek, Taniec z gwiazdami, 2010

Robert Rowiński, Monika Pyrek
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS 12.09.2010

Robert Rowiński, Man in the City, 04.11.2010, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Robert Rowiński, Man in the City, 04.11.2010, Warszawa

ZOBACZ TEŻ: Historia niewidomej biegaczki poruszyła całą Polskę. Co dziś robi Joanna Mazur? 

Czym dzisiaj zajmuje się Robert Rowiński? 

Aktualnie Robert Rowiński oraz jego siostra prowadzą własne studia tańca Pasja w Kołobrzegu oraz Koszalinie. Dodatkowo gwiazdor zarabia jako model, a wolne chwile spędza na siłowni. „Jako tancerz, muszę zawsze dobrze wyglądać. Nie oszukujmy się, ale komercyjne kontrakty taneczne zdobywa się nie tylko umiejętnościami, ale też wyglądem”, mówił Plejadzie w 2018 roku. Odkąd wrócił do Polski Robert Rowiński ponownie chce spróbować swoich sił w show-biznesie. Jednak wyklucza on ponowny udział w Tańcu z gwiazdami: „Nie chciałbym po tylu latach wchodzić do tej samej wody. Zobaczyłem cały świat, sporo osiągnąłem i powrót do tego programu byłby dla mnie krokiem wstecz”, czytamy w tym samym wywiadzie. 

Obecnie tancerz chce poświęcić swój czas na autorskie projekty, które nie są związane z tańcem. Kilka lat temu napisał pracę doktorską na temat psychologii emocji w tańcu. Nie wiemy jednak, czy ulubieńcowi publiczności udało się ją obronić. Gwiazdor miał też zamiar wydać ją w formie książki.

Dodatkowo Robert Rowiński zaczął poważnie zastanawiać się nad pracą dziennikarza, ponieważ skończył podyplomowe studia w tym kierunku. „Nie boję się tego powiedzieć - byłem głupim tancerzem. Nie wiedziałem, co dzieje się na świecie, nie czytałem książek i gazet. To Aneta Kręglicka zainspirowała mnie do zadbania o wykształcenie, namówiła na podjęcie studiów. Wykonałem kawał dobrej roboty... Nie studiowałem dla papierka, a dla siebie”, stwierdził tancerz w Plejadzie kilka lat temu.

Aktualnie niewiele wiadomo o prywatności ulubieńca publiczności. Wierzymy jednak, że Robert Rowiński jest w dobrym momencie swojego życia. Mamy nadzieję, że wszystkie zawodowe plany Roberta Rowińskiego się spełnią. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jako „miss Sejmu” wystąpiła w Tańcu z gwiazdami?! Co dziś robi posłanka Sandra Lewandowska? Wiemy, jak teraz wygląda jej życie

 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.