Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Robert Lewandowski zrezygnował z kariery dla Ani?

To dlatego nie zdecydował się przejść do innego klubu?

Olga Figaszewska 10 stycznia 2019 15:38
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. I chociaż w ostatnim czasie jego wartość jako napastnika spadła o połowę, to Robert Lewandowski jest właśnie w trakcie najlepszego sezonu z Bayernem Monachium. Od początku swojej kariery w niemieckim klubie, kapitan polskiej reprezentacji marzył o podbiciu kolejnych europejskich klubów. Co stanęło mu na drodze?  Okazuje się, że Robert Lewandowski sam podjął decyzję o pozostaniu w Bayernie Monachium. Ale wpływ miała na niego jedna osoba…

Dlaczego Robert Lewandowski nie odejdzie z Bayernu Monachium?

Od wielu miesięcy mówiło się o transferze Roberta Lewandowskiego do Realu Madryt i nowych wyzwaniach, na które tak czeka. Piłkarzem były zainteresowane również inne kluby. Tymczasem w barwach  niemieckiej drużyny kapitan polskiej reprezentacji spędzi jeszcze prawie trzy lata! Jego kontrakt wygasa w 2021 roku! Komentatorzy nie wykluczają, że zarząd zechce przedłużyć umowę z Lewandowskim.

W najnowszym wywiadzie były menadżer Lewandowskiego zdradził, co tak naprawdę hamuje piłkarza przed przejściem do innej drużyny.

W mediach spekulowano, że przez kilka sezonów władze Realu Madrytu były zainteresowane Robertem Lewandowskim, ale polski napastnik odmawiał. Taka szansa pojawiły się już wtedy, gdy opiekę nad sportowcem obejmował były menadżer, Cezary Kucharski. „Mogliśmy walczyć o transfer, ale było ryzyko i nasze działania mogły nie przynieść efektu w postaci przejścia Roberta do Realu, ani też podpisania dużo korzystniejszego kontraktu z Bayernem. W biznesie piłkarskim nigdy nie chciałem grać ryzykownie dla mojego klienta”, mówi Cezary Kucharski w rozmowie z tygodnikiem Piłka Nożna.  Poza tym, Robert Lewandowski nigdy nie miałby szans, by grać pierwsze skrzypce w Realu Madryt…

Marzenia Lewego o transferze do „królewskich” już się najpewniej nie ziszczą się, chociaż drużyna po odejściu Ronaldo poszukiwała świetnego napastnika. Na horyzoncie pojawiły się także propozycje ze strony Paris Saint-Germain, gdzie sportowiec mógłby liczyć na nowe wyzwania. Wiązałoby się to jednak z prawdziwą rewolucją w życiu Anny i Roberta Lewandowskich. Podpisanie nowego kontraktu wiązałoby się z przeprowadzką, a na to niezbyt przychylnie zapatrywała się żona sportowca.

„Robert Lewandowski ma otwartą drogę do wielu klubów. Rzecz w tym, że przeprowadzka do Francji nie odpowiadała jego żonie, a przenieść się do Anglii nie chcieli oboje. Dla Roberta zawsze liczył się tylko jeden cel – słoneczna Hiszpania, Real Madryt”, mówi Cezary Kucharski w rozmowie z tygodnikiem Piłka Nożna.

Cezary Kucharski ostro ocenił współpracę piłkarza z Pinim Zahavim, która jego zdaniem ma znaczący wpływ na szanse Lewandowskiego. „W momencie ogłoszenia współpracy Lewandowskiego z Zahavim było dla mnie jasne, że nie ma żadnych szans na transfer do Realu Madryt. Dziwiłem się, że ponoć tak dobry agent, jak przedstawiano u nas Izraelczyka, nie zrobił prostego rozpoznania”, wyznał.

Jak dalej potoczy się kariera kapitana polskiej reprezentacji? O to możemy być spokojni! Robert Lewandowski doskonale wie, jak nią pokierować!  

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski
Fot. annalewandowskahpba

Robert Lewandowski pofarbował włosy?
Fot. Instagram@_rl9

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…