Radosław Piwowarski, VIVA! sierpień 2017, 16/2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Radosław Piwowarski stanowczo odradza Oliwii Bieniuk aktorstwo. Dlaczego?

„To mało komu wyszło na dobre”

Redakcja VIVA! 20 października 2020 07:00
Radosław Piwowarski, VIVA! sierpień 2017, 16/2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Córka Anny Przybylskiej i Jarosława Bieniuka dorastała na oczach całej Polski. W niedzielę, 18 października Oliwia Bieniuk osiągnęła pełnoletniość! Oznacza to m.in., że niedługo będzie musiała zdecydować się, jaką drogę życiową obierze, a w tym wybrać zawód, do którego będzie aspirować. Reżyser, pod okiem którego na dużym ekranie zadebiutowała Anna Przybylska, stanowczo odradza jej pójście w ślady mamy. "To mało komu wyszło na dobre", mówił Radosław Piwowarski w rozmowie z Faktem

Oliwia Bieniuk rozważa pójście w ślady swojej mamy, Anny Przybylskiej

"Mama zabierała mnie na sesje, które bardzo mi się podobały, i w ogóle uważałam, że aktorka ma barwne życie", mówiła Oliwia Bieniuk w wywiadzie dla VIVY!. Bardzo możliwe, że pójdzie w ślady swojej mamy. Córka Anny Przybylskiej poważnie rozważa zajęcie się aktorstwem na stałe. Ma za sobą już nawet debiut. "W pierwszej klasie [liceum] zagrałam w krótkiej etiudzie, której tematem były depresja i handel ludźmi. Film nazywał się Glimmer i jest na Facebooku. Podoba mi się ten zawód. Pasjonuję się nim i naprawdę lubię odgrywać różne role. Myślę nawet o studiach w szkole teatralnej, ale nie wiem, czy się dostanę", zwierzyła się Krystynie Pytlakowskiej. 

"Nie wiem jednak, czy mama, gdyby żyła, byłaby zadowolona z mojej decyzji. Nie wiem nawet, kim według niej miałabym zostać w przyszłości. Nigdy o tym nie rozmawiałyśmy. Ale przecież nie ma nic złego w tym, że spełniam swoje marzenia. Być może naprawdę ma się to w genach?", zastanawiała się Oliwia Bieniuk podczas rozmowy. 

Młoda, aspirująca aktorka zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to łatwe zajęcie. Zdecydowała się jednak gonić za swoimi marzeniami, a determinacją, ciężką pracą i talentem chce udowodnić, że ma wiele do zaoferowania. Jak ocenia swoje szanse na sukces? "Nie mogę powiedzieć, że jestem tego pewna w 100 procentach, ale jeśli coś osiągnę sama i swoją pracą, to już to będzie sukcesem. A potrafię ciężko pracować. Muszę tylko być super zmotywowana do działania", wyznała. 

Oliwia Bieniuk, VIVA! 18/2020
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Radosław Piwowarski stanowczo odradza Oliwii Bieniuk aktorstwo. Dlaczego?

Gdy aktorka miała zaledwie 16 lat, to właśnie on zdecydował się obsadzić ją w Ciemnej stronie Wenus w roli Suczki. Był to początek wielkiej kariery Ani Przybylskiej. Nic dziwnego, że Radosław Piwowarski w pewnym stopniu czuje się odpowiedzialny zarówno za sukces artystki, jak i jej dziedzictwo. 

Chociaż ponad dwie dekady temu odkrył jej mamę, Oliwii Bieniuk stanowczo odradza zawód aktorki. "Bardzo lubię Oliwię. Jest uroczą dziewczyną, ale jeżeli zdecyduje się pójść w aktorstwo, to wybierze sobie bardzo niewdzięczną drogę, bo całe życie będzie musiała mierzyć się z mitem matki", powiedział w rozmowie z Faktem.

Reżyser martwi się o córkę Anny Przybylskiej. Obawia się, że zarówno środowisko branży filmowej, jak i polscy widzowie wywieraliby na niej ogromną presję. Radzi jej porządnie się zastanowić, zanim podejmie ostateczną decyzję o pójściu w ślady swojej mamy. "To mało komu wyszło na dobre. To tak, jakby ktoś chciał się ścigać z Marilyn Monroe czy Sophią Loren", dodał.  

Anna Przybylska z dziećmi, Anna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Szymon Bieniuk, Jan Bieniuk, VIVA! sierpień 2012
Fot. Iza Grzybowska/MOVE

Radosław Piwowarski, VIVA! 16/2017, VIVA! sierpień 2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.