Księżna Camilla, książę William, Camilla i William
Fot. Rex FeaturesEAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Harry i William poznali Camillę zaledwie... kilka miesięcy po śmierci Diany!

Jak przebiegło ich pierwsze spotkanie?

Gabriela Czernecka 4 września 2018 07:24
Księżna Camilla, książę William, Camilla i William
Fot. Rex FeaturesEAST NEWS

Relacja Harry’ego i Williama z Camillą, obecną żoną księcia Karola, obecnie należy do poprawnych. Książęta  traktują ją z należytym szacunkiem i sympatią, ale nie zawsze tak było. W końcu to jej postać w głównej mierze przyczyniła się do rozpadu związku Karola z Dianą. Co ciekawe, William i Harry jako dzieci nigdy nie poznali Camilli. Do pierwszego spotkania doszło zaledwie… kilka miesięcy po śmierci księżnej Walii! 

Relacja Harry'ego i Williama z Camillą

Osiem lat po śmierci Diany książę Karol wziął ślub z Camillą Parker-Bowles, z którą zdradzał Dianę przez całe ich małżeństwo. Ich związkowi nikt nie wróżył szans. Karola nie darzono sympatią po śmierci księżnej Walii, a księżną Camillę wprost nazywano „złodziejką mężów”. Zakochani postanowili jednak nie przejmować się opinią mediów i sprzeciwem rodziny. Obecnie tworzą zakochane, i jak wielu ich nazywa, najbardziej zakochane w rodzinie królewskiej, małżeństwo.

Faktycznie, ich miłość widać z daleka. Zawsze uśmiechnięci, zawsze wypowiadają się o sobie w samych superlatywach. Wygląda na to, że tworzą zgodną parę - często towarzyszą królowej, ale i synom Karola na oficjalnych wyjściach. Zanim jednak relacja Williama i Harry’ego z Camillą stała się tak bliska, książęta, gdy żyła ich matka, niewiele wiedzieli o jej istnieniu. To zmieniło się jednak po śmierci Diany.

Wówczas Karol, któremu w udziale przypadło podzielenie się z synami tą tragiczną wiadomością, na siebie wziął ciężar nauczenia chłopców tego, jak poradzić sobie w obecnej sytuacji. Lekko nie było. Gdy cały świat chciał obserwować cierpienie małych książąt, Karol zabrał synów do Afryki, gdzie w spokoju, z dala od mediów, mogli przeżywać swoją żałobę. To wtedy książę Walii bardzo zbliżył się do swoich synów. Spędzał z nimi czas na rozmowach i pomagał w powrocie do trudnej rzeczywistości. Niedługo później chłopców czekało spotkanie z nową partnerką ojca, Camillą Parker-Bowles.

Pierwsze spotkane Camilli z Williamem i Harrym 

Spotkanie Camilli z Williamem i Harrym zorganizował Karol. Doszło do niego zaledwie kilka miesięcy po śmierci Diany, w czerwcu 1998 roku York House. Ktoś ze służby pałacowej przyznał później, że spotkanie trwało pół godziny, a gdy Camilla opuściła pałac powiedziała tylko: „Teraz potrzebuję mocnego drinka”. Jak wyglądało pierwsze spotkanie chłopców z kochanką Karola?

Podobno Harry niemal od razu zaakceptował partnerkę ojca. Miał wówczas trzynaście lat i jeszcze niewiele rozumiał z tego, w jakiej sytuacji się obecnie znajduje i niewiele pamiętał z wydarzeń, o jakich opisywały kilka lat temu media (głośne wyznanie Karola o romansowaniu z Camillą i nagłośnienie i ujawnienie nagrań, na których Karol opowiada, że chce być Camilli... tamponem).

William potrzebował trochę więcej czasu na to, by odnaleźć się w tej sytuacji. Wkrótce chłopcy znów spotkali się z Camillą na popołudniowej herbatce, gdzie mieli okazję bliżej ją poznać. Kilka tygodni później poznać dzieci Camilli - Toma i Laurę. Przez kolejne lata relacje Williama i Harry’ego coraz bardziej się zacieśniały. Już w 1998 roku, gdy organizowali imprezę z okazji 50. urodzin księcia Karola, zaprosili na uroczystość także Camillę, którą usadzili koło jubilata. Z roku na rok było coraz lepiej. 

„To wspaniała kobieta. Sprawia, że nasz ojciec jest szczęśliwy, a to jest dla nas najważniejsze. William i ja pokochaliśmy ją”, wyznał Harry w jednym z wywiadów tuż po ślubie Karola z Camillą. Książęta szybko zaakceptowali nową partnerkę Camilli. Podobnie było w przypadku Kate, której Camilla pomagała nawet zorganizować... wieczór panieński! Wygląda na to, że księżna Kornwalii została w pełni zaakceptowana przez członków rodziny. Uszczęśliwiła w końcu następcę tronu...  

Księżna Camilla, książę William, Camilla i William
Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Chrzest księcia Louisa, oficjalne fotografie rodziny królewskiej
Fot. Getty Images

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.