Księżna Camilla, książę William, Camilla i William
Fot. Rex FeaturesEAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Harry i William poznali Camillę zaledwie... kilka miesięcy po śmierci Diany!

Jak przebiegło ich pierwsze spotkanie?

Gabriela Czernecka 4 września 2018 07:24
Księżna Camilla, książę William, Camilla i William
Fot. Rex FeaturesEAST NEWS

Relacja Harry’ego i Williama z Camillą, obecną żoną księcia Karola, obecnie należy do poprawnych. Książęta  traktują ją z należytym szacunkiem i sympatią, ale nie zawsze tak było. W końcu to jej postać w głównej mierze przyczyniła się do rozpadu związku Karola z Dianą. Co ciekawe, William i Harry jako dzieci nigdy nie poznali Camilli. Do pierwszego spotkania doszło zaledwie… kilka miesięcy po śmierci księżnej Walii! 

Relacja Harry'ego i Williama z Camillą

Osiem lat po śmierci Diany książę Karol wziął ślub z Camillą Parker-Bowles, z którą zdradzał Dianę przez całe ich małżeństwo. Ich związkowi nikt nie wróżył szans. Karola nie darzono sympatią po śmierci księżnej Walii, a księżną Camillę wprost nazywano „złodziejką mężów”. Zakochani postanowili jednak nie przejmować się opinią mediów i sprzeciwem rodziny. Obecnie tworzą zakochane, i jak wielu ich nazywa, najbardziej zakochane w rodzinie królewskiej, małżeństwo.

Faktycznie, ich miłość widać z daleka. Zawsze uśmiechnięci, zawsze wypowiadają się o sobie w samych superlatywach. Wygląda na to, że tworzą zgodną parę - często towarzyszą królowej, ale i synom Karola na oficjalnych wyjściach. Zanim jednak relacja Williama i Harry’ego z Camillą stała się tak bliska, książęta, gdy żyła ich matka, niewiele wiedzieli o jej istnieniu. To zmieniło się jednak po śmierci Diany.

Wówczas Karol, któremu w udziale przypadło podzielenie się z synami tą tragiczną wiadomością, na siebie wziął ciężar nauczenia chłopców tego, jak poradzić sobie w obecnej sytuacji. Lekko nie było. Gdy cały świat chciał obserwować cierpienie małych książąt, Karol zabrał synów do Afryki, gdzie w spokoju, z dala od mediów, mogli przeżywać swoją żałobę. To wtedy książę Walii bardzo zbliżył się do swoich synów. Spędzał z nimi czas na rozmowach i pomagał w powrocie do trudnej rzeczywistości. Niedługo później chłopców czekało spotkanie z nową partnerką ojca, Camillą Parker-Bowles.

Pierwsze spotkane Camilli z Williamem i Harrym 

Spotkanie Camilli z Williamem i Harrym zorganizował Karol. Doszło do niego zaledwie kilka miesięcy po śmierci Diany, w czerwcu 1998 roku York House. Ktoś ze służby pałacowej przyznał później, że spotkanie trwało pół godziny, a gdy Camilla opuściła pałac powiedziała tylko: „Teraz potrzebuję mocnego drinka”. Jak wyglądało pierwsze spotkanie chłopców z kochanką Karola?

Podobno Harry niemal od razu zaakceptował partnerkę ojca. Miał wówczas trzynaście lat i jeszcze niewiele rozumiał z tego, w jakiej sytuacji się obecnie znajduje i niewiele pamiętał z wydarzeń, o jakich opisywały kilka lat temu media (głośne wyznanie Karola o romansowaniu z Camillą i nagłośnienie i ujawnienie nagrań, na których Karol opowiada, że chce być Camilli... tamponem).

William potrzebował trochę więcej czasu na to, by odnaleźć się w tej sytuacji. Wkrótce chłopcy znów spotkali się z Camillą na popołudniowej herbatce, gdzie mieli okazję bliżej ją poznać. Kilka tygodni później poznać dzieci Camilli - Toma i Laurę. Przez kolejne lata relacje Williama i Harry’ego coraz bardziej się zacieśniały. Już w 1998 roku, gdy organizowali imprezę z okazji 50. urodzin księcia Karola, zaprosili na uroczystość także Camillę, którą usadzili koło jubilata. Z roku na rok było coraz lepiej. 

„To wspaniała kobieta. Sprawia, że nasz ojciec jest szczęśliwy, a to jest dla nas najważniejsze. William i ja pokochaliśmy ją”, wyznał Harry w jednym z wywiadów tuż po ślubie Karola z Camillą. Książęta szybko zaakceptowali nową partnerkę Camilli. Podobnie było w przypadku Kate, której Camilla pomagała nawet zorganizować... wieczór panieński! Wygląda na to, że księżna Kornwalii została w pełni zaakceptowana przez członków rodziny. Uszczęśliwiła w końcu następcę tronu...  

Księżna Camilla, książę William, Camilla i William
Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Chrzest księcia Louisa, oficjalne fotografie rodziny królewskiej
Fot. Getty Images

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.