Kto jest jej ulubieńcem?

Gabriela Czernecka 9 grudnia 2020 18:52

Jakie relacje łączą królową Elżbietę II z jej dziećmi? Temat tego, kto jest ulubionym dzieckiem królowej, a kto przysparza jej najwięcej kłopotów powrócił za sprawą czwartego sezonu serialu The Crown, który miał premierę w połowie listopada. Na prośbę serwisu Good Housekeeping ekspertka od mowy ciała, Susan Constantine, postanowiła przeanalizować relacje królowej z jej dziećmi. Monarchini jest mamą czwórki dzieci: 72-letniego księcia Karola, 70-letniej księżniczki Anny, 60-letniego księcia Andrzeja i 56-letniego księcia Edwarda. Ze wszystkimi dziećmi królową łączą bliskie stosunki, ale różnią się one od typowo rodzinnych relacji. Każde z nich musi bowiem przestrzegać pewnych zasad, szczególnie podczas publicznych wystąpień. Wiele zdradza jednak mowa ciała. Oto siedem zdjęć, które mówią wszystko o relacji królowej z dziećmi. 

1/7
Dzieci królowej Elżbiety  II: książę Karol
Copyright @Getty Images
1/7

Według Susan Constantine, królową i księcia Karola łączą bliskie relacje. Gdy uczestniczą razem podczas publicznych wystąpień ich wzrok często się spotyka: „Nawet gdy ją całuje, Karol wykorzystuje ten moment, by nacieszyć się chwilą z matką”.

2/7
Dzieci królowej Elżbiety  II: książę Karol
Copyright @Getty Images
2/7

Jak pisze ekspertka, Karol stara się nacieszyć każdą chwilą spędzoną z matką, nawet publiczne wyjścia stanowią dla niego moment, w którym czuje się doceniony i wyróżniony. Utwierdza wszystkich w przekonaniu, że w dzieciństwie brakowało mu tej uwagi matki. Teraz ma jej pod dostatkiem. 

3/7
Dzieci królowej Elżbiety  II: księżniczka Anna
Copyright @Getty Images
3/7

Inaczej ma się sprawa z córką królowej, Anną. Wraz z królową kontaktują się raczej formalnie. Darzą się sympatią, mają podobne poczucie humoru, prowadzą przyjazne rozmowy, ale zwykle zachowują dystans i profesjonalizm. Podobno to właśnie za to królowa najbardziej ceni swoją córkę.

4/7
Dzieci królowej Elżbiety II: książę Andrzej
Copyright @Getty Images
4/7

Ciekawie prezentuje się relacja księcia Andrzeja, o którym mówi się, że jest ukochanym synem królowej. Według Susan, Andrzej ma poczucie, ze musi się zająć matką, stąd jego nachylona pozycja ku niej.  Jednocześnie sam upomina się o kontakt, próbując zwrócić jej uwagę na siebie.

5/7
Dzieci królowej Elżbiety II: książę Andrzej
Copyright @Getty Images
5/7

Widać, że chce być blisko niej, ale ze względu na pozycję w rodzinie królewskiej nie ma do końca takiej możliwości. Często widzimy, że podczas publicznych spotkań nachyla się do niej, oczekując uwagi.

6/7
Dzieci królowej Elżbiety  II
Copyright @Getty Images
6/7

Nieco inaczej wyglądają za to relacje królowej z księciem Edwardem. Najmłodszy syn królowej cieszy się sporym zainteresowaniem i ogromną troskliwością królowej. Monarchini z chęcią poświęca mu uwagę.

7/7
Dzieci królowej Elżbiety  II: książę Andrzej, książę Edward
Copyright @Getty Images
7/7

Ekspertka zauważa także, że gdy synowie królowej się spotykają, monarchini traktuje ich jednakowo, choć każdy próbuje zwrócić na siebie jej uwagę w odpowiedni dla siebie sposób - Andrzej stara się pokazać swoją odwagę i męskość, a Edward jest nieco powściągliwy. Zwróciliście na to uwagę?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?