Rafał Patyra, dziennikarz TVP, plan „Pytania na śniadanie”, Warszawa, 15.06.2022 rok
Fot. Arsen Petrovych/TVP/East News
Z życia gwiazd

Rafał Patyra pożegnał się z TVP, teraz powraca do telewizji. Gdzie można będzie go zobaczyć?

Maria Elas 31 stycznia 2024 09:05
Rafał Patyra, dziennikarz TVP, plan „Pytania na śniadanie”, Warszawa, 15.06.2022 rok
Fot. Arsen Petrovych/TVP/East News

Rafał Patyra jakiś czas pożegnał się z posadą w TVP. Był jednym z wielu dziennikarzy, którzy zniknęli z telewizji publicznej po zmianie zarządu. Początkowo prezenter nie zdradził, czym będzie się zajmować. Teraz wiadomo, że od 1 lutego 2024 r. będziemy mogli ponownie zobaczyć go na małym ekranie. Gdzie teraz będzie pracować?

Rafał Patyra przez siedem lat był twarzą „Teleexpressu”.

Rafała Patyrę telewidze kojarzyć mogą przede wszystkim dzięki „Teleexpressowi”. To właśnie tam pojawiał się od 2016 r. Zanim dołączył do Telewizji Polskiej, pracował także m.in. dla TVN oraz TV Puls. Był również dziennikarzem sportowym, który na antenie TVP2 prowadził takie programy jak „Szybka piłka” czy „Sport Telegram”.

Na początku stycznia Rafał Patyra za pomocą swoich mediów społecznościowych poinformował obserwatorów, że jego przygoda z TVP właśnie dobiegła końca. Dodał także, że ma w planach już kolejne zajęcie.

„Czas odpinać mikrofony! Po siedmioletniej jeździe „Teleexpressem” pociąg nagle wyhamował. Może to dobry moment na przesiadkę? Czyżby czas na kolej naprawdę dużych prędkości?” mogliśmy przeczytać. Teraz wiadomo już, co dziennikarz miał na myśli. Właśnie po raz pierwszy zobaczyć będzie można go na antenie TV Republika. Program, który prowadzi, w wielu aspektach przypomina „Teleexpress”. Czego możemy się spodziewać?

Zobacz także: Alicja Resich nie chciała, by córka została dziennikarką. Wspierała ją w założeniu własnej fundacji

Rafał Patyra pojawił się w TV Republika

Jedna z dziennikarek TV Republika, Katarzyna Gójska, kilka dni temu zasugerowała, że wkrótce wśród dziennikarzy stacji pojawi się nowa postać. Teraz wiadomo, że chodziło o Rafała Patyrę. Dziennikarza zobaczyć można będzie w wieczornym programie informacyjnym „Express Republiki” o 16.55. Co ciekawe, sam program łudząco podobny jest do znanego od ponad 30 lat „Teleexpressu”. Jak zapowiedziano, nowy serwis będzie przybliżał widzom „najszybsze w Polsce informacje ze świata polityki, kultury, sztuki i rozrywki”.

Sprawdź również: Poznali się w pracy, żyje w cieniu sławnej żony. Kim jest Maciej Maciejowski, mąż Anny Kalczyńskiej?

Rafał Patyra, dziennikarz TVP, konferencja ramówkowa stacji, Warszawa, 25.08.2021 rok
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Rafał Patyra, dziennikarz TVP, konferencja ramówkowa stacji, Warszawa, 25.08.2021 rok

Prywatne życie Rafała Patyry

Prywatnie Rafał Patyra jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego. To właśnie podczas tych studiów poznał swoją przyszłą żonę, Joannę Patyra. Zakochani pobrali się w 2001 r. i wkrótce później na świecie przywitali dziecko, a przez lata ich rodzina się powiększała.

Niestety po siedmiu latach małżeństwo napotkało kryzys: Rafał Patyra wdał się w romans, którego owocem było nieślubne dziecko. Przez kilka lat dziennikarz nie wiedział, jak poprowadzić swoje dalsze życie. Jak wyznał, z pomocą zwrócił się do Boga. Pomógł mu ksiądz, który nawrócił go na dobrą drogę. Po rozmowie z duchownym także i jego żona wybaczyła zdradę i dziś wiodą szczęśliwe życie u swojego boku.  

Czytaj też: Jarosław Kret odpuścił sądową batalię z Beatą Tadlą. Przez pięć lat nie było o tym mowy

TAGI #TVP

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.