Księżna Kate, Zara Phillips, Zara Tindall, 20.06.2017
Fot. Chris Jackson/Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Radość w brytyjskiej rodzinie królewskiej! Pałac potwierdził ciążę wnuczki Elżbiety II

To wyjątkowy moment dla wszystkich...

Konrad Szczęsny 10 grudnia 2020 10:07
Księżna Kate, Zara Phillips, Zara Tindall, 20.06.2017
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Elżbieta II wprost nie posiada się ze szczęścia! Rzecznik pałacu oficjalnie potwierdził, że brytyjska monarchini niebawem po raz kolejny zostanie prababcią. Tym samym wiadomo, że rodzina Windsorów wkrótce się powiększy. 

Elżbieta II zostanie wkrótce prababcią po raz kolejny. Jej wnuczka jest w ciąży

Spekulacje na ten temat trwają już od kilku miesięcy. Najpierw mówiło się, że na świat przyjdzie drugie dziecko Harry'ego i Meghan. Niestety, niedawno żona księcia poinformowała za pośrednictwem mediów, że poroniła. Jej wyznanie odbiło się na świecie szerokim echem, osoby publiczne i internauci składali parze wyrazy współczucia...

Od jakiegoś czasu mówiło się również, że to księżna Kate po raz kolejny zostanie matką. Jeden z tabloidów donosił nawet, że wraz z księciem Williamem spodziewają się bliźniąt! Dowodem miały być sensacyjne zdjęcia, jednak przy okazji oficjalnych wyjść próżno było szukać u ulubienicy Brytyjczyków ciążowych krągłości...

W końcu informacje, które ucieszyły fanów brytyjskiej rodziny królewskiej, potwierdził rzecznik Pałacu Buckingham. Niebawem królowa Elżbieta II zostanie po raz kolejny prababcią!

Elżbieta II, królowa Elżbieta II, Zara Phillips, Zara Tindall, 20.10.2012
Fot. Indigo/Getty Images

Elżbieta II z Zarą Tindall, swoją wnuczką. Październik 2012

Pałac Buckingham potwierdził ciążę. Wnuczka Elżbiety II, Zara Tindall, spodziewa się dziecka

I wcale nie chodzi o księżną Kate! W ciąży jest 39-letnia Zara Tindall, córka jedynej córki Elżbiety II, księżniczki Anny. Zajmuje ona dopiero osiemnaste miejsce w linii brytyjskiej sukcesji.

Najpierw radosną nowiną w podcaście „The Good, The Bad & The Rugby” podzielił się jej mąż, Mike Tindall. „To był dla mnie dobry tydzień. Trzeci Tindall w drodze”, ujawnił. Zdradził również płeć dziecka! „Mam dwie dziewczyny, chciałbym chłopca. Pokocham dziecko, niezależnie od tego, czy będzie chłopcem, czy dziewczynką – ale proszę, bądź chłopcem!”, żartował. Tym samym potwierdził krążące od jakiegoś czasu w mediach spekulacje. Po nim, w rozmowie z magazynem „Hello”, zrobił to również rzecznik pałacu. Wiadomo, że maleństwo przyjdzie na świat późną wiosną. 

Para póki co wychowuje dwie córeczki: Mię Grace (6 lat) i Lenę Elżbietę (dwa latka). Niestety, cztery lata temu doświadczyli wielkiej osobistej tragedii. 30 listopada 2016 roku poinformowano, że Zara Tindall jest w ciąży. Jednak w Wigilię, 24 grudnia, potwierdzono, że doszło do poronienia...

Zara Phillips, Mike Tindall, Zara Tindall, 30.07.2011
Fot. Dylan Martinez/Press Association/East News

Zara Tindall (z domu Phillips) i Mike Tindall w dniu ślubu, 30.07.2011 roku

Kim jest Zara Tindall, córka księżniczki Anny?

Jej mama, księżniczka Anna, to jedyna córka Elżbiety II i księcia Filipa. W tym roku skończyła 70 lat. Jest młodszą siostrą księcia Karola i starszą książąt Edwarda oraz Andrzeja. Zaraz Tindall nie ma żadnych tytułów szlacheckich oraz nie pełni oficjalnych funkcji jako członkini rodziny królewskiej. Była to wola jej rodziców. 

Jej pasją jest sport. Zawodowo uprawia m.in. jeździectwo. Ma na koncie nawet spektakularny sukces: w 2012 roku została pierwszą medalistką olimpijską, pochodzącą z rodziny królewskiej. Zdobyła wówczas srebrny medal.

Z Mikiem Tindallem, angielskim rugbystą, ślub wzięła 30 lipca 2011 roku. Ceremonia odbyła się w Edynburgu. 

Przyjaźni się z księżną Kate. Rokrocznie, w szampańskich nastrojach, uświetniały swoją obecnością słynne wyścigi konne w Ascot.  

Księżna Kate, Zara Phillips, Zara Tindall, 20.06.2017
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Z księżną Kate w Ascot, czerwiec 2017

Księżna Kate, Zara Phillips, Zara Tindall, 18.06.2019
Fot. Karwai Tang/WireImage

Z księżną Kate w Ascot, czerwiec 2019

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.