Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Przybylska przed śmiercią miała ogromne marzenie. Niestety nie zdążyła go spełnić...

To był piękny plan...

Gabriela Czernecka 15 grudnia 2019 12:23
Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Ania Przybylska, uwielbiana przez Polaków aktorka, matka trójki dzieci i kochająca partnerka Jarosława Bieniuka odeszła 5 października 2014 roku. Aktorka zmagała się z rakiem trzustki. Do samego końca walczyła, nie poddawała się i próbowała powrócić do zdrowia. Chciała żyć przede wszystkim, aby zobaczyć, jak dorastają Oliwia, Szymon i Jaś. Przed śmiercią wyznała, że ma ogromne marzenie. Niestety, nie udało się jej go spełnić...

Ostatnie marzenie Ani Przybylskiej

Od błysku fleszy Anna Przybylska wolała domowe zacisze. Ostatnie miesiące życia spędziła w ukochanym domu w Gdyni, w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Odeszła w niedzielę 5 października 2014 roku po długiej i trudnej walce z chorobą, rakiem trzustki. Polska na tydzień pogrążyła się wówczas w żałobie. Jak wspominał Radosław Piwowarski w wywiadzie dla VIVY!, właśnie w dniu pogrzebu Ani Przybylskiej narodziła się jej legenda. 

Nikt tak jak ona nie potrafił bawić do łez, wzruszać oraz mówić o rzeczach ważnych w prosty, ale niezwykle dobitny sposób. Dla niej nie było tematów tabu. Zawsze podkreślała jednak, że to rodzina i wychowywanie trójki dzieci: Oliwii, Szymona oraz Jasia to priorytet, jeśli chodzi o jej życiowe wybory. Aktorka starała się nie dopuszczać do siebie myśli o chorobie. Robiła wszystko, by ją pokonać. Niestety, nie udało się. Przed śmiercią gwiazda wyznała, że ma ogromne aktorskie marzenie. 

„Głęboko w to wierzę, że jeszcze wiele ciekawych rzeczy przede mną i że uda mi się je zrealizować. Z niecierpliwością czekam na te wielkie role, które przyjdą, gdy się zmieni moje emploi, zejdę z piedestału seksbomby oraz matki Polki i będę mogła zagrać steraną życiem, zmęczoną, brzydką kobietę”, wyznała w wywiadzie dla magazynu VIVA!. Przypomnijmy, że w lutym 2014 roku aktorka otrzymała tytuł "Najpiękniejszej" w corocznym plebiscycie magazynu Viva!. To właśnie wtedy udzieliła nam wywiadu. Wówczas nikt nie przypuszczał, że będzie to jej ostatni wywiad... 

Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011, VIVA! 25/2011
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Anna Przybylska, Viva! 2008
Fot. Marek Straszewski

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.