Katarzyna Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska
Fot. Zdjęcia Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik
O TYM SIĘ MÓWI

Córka Katarzyny Dowbor musiała podjąć trudną decyzję. Wszystko przez pandemię...

Plany 21-letniej Marii zostały pokrzyżowane

Rafał Kowalski 18 sierpnia 2020 07:55
Katarzyna Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska
Fot. Zdjęcia Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik

Choć nie jest tajemnicą, że Katarzyna Dowbor ma syna Macieja, to niewiele osób wie, że nie jest to jedyne dziecko prezenterki. 61-letnia prowadząca Nasz nowy dom jest też 21-letniej Marii Dowbor-Baczyńskiej. Dziś ma ona pory dylemat, ponieważ koronawirus pokrzyżował jej plany na przyszłość…

Córka Katarzyny Dowbor rzuci studia za granicą?

Jeszcze kilka lat temu Maria Dowbor-Baczyńska była dopiero na początku liceum, a VIVIE! opowiadała o wymarzonych studiach. „Na pewno mam zainteresowania humanistyczne, wiele będzie zależało od szczęścia, od ludzi, jakich spotkam na swojej drodze. Myślę o studiach międzywydziałowych, chciałabym studiować jednocześnie kilka kierunków – filozofię, psychologię, historię sztuki. Bardzo interesuje mnie też filologia klasyczna, literatura”, opowiadała nam córka Katarzyny Dowbor. Kilka lat później, jej plany poszły zgodnie z planem…

21-latka wyjechała kształcić się do Wielkiej Brytanii, gdzie dostała się na swoje wymarzone kierunki – psychologię i filozofię. Niestety, przez koronawirusa kilka miesięcy temu wróciła do Polski i prawdopodobnie tu będzie musiała budować swoją przyszłość od nowa. „Marysia chyba już nie powróci do Anglii, bo w okresie pandemii to nie ma sensu. Lepiej być tu i studiować w Polsce. Niestety w Anglii sytuacja była dużo gorsza, niż u nas. Poza tym jest Brexit. Jeszcze niedawno każdy z nas miał jakieś plany na przyszłość, a teraz wszystko jest w zawieszeniu. Życie trochę z nas zakpiło”, wyznała Katarzyna Dowbor w rozmowie z magazynem Świat&Ludzie.

Taki scenariusz na pewno nie cieszy Marii, która świetnie radziła sobie poza Polską. Jest jednak kilka plusów wymuszonego pozostania w kraju – mama i córka będą się częściej widywały. A wiele je łączy... „Dzięki mamie zauważam, jak wiele rzeczy można zrobić. Mama jest nieprawdopodobnie aktywna, powtarza, że jeżeli tylko ma się jakiś pomysł, to trzeba w niego wierzyć i działać”, mówiła w VIVIE! Maria Dowbor-Baczyńska.

Życzymy jej powodzenia wszelkich nowych planów! 

Katarzyna Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska, Viva! 16/2015
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik

Katarzyna Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska, Viva! 16/2015
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.