Te zdjęcia robią piorunujące wrażenie!

Gabriela Czernecka 25 października 2021 11:22

Brytyjska rodzina królewska posiada wiele rezydencji i posiadłości. Większość osób słyszała z pewnością o oficjalnej siedzibie królowej, Pałacu Buckingham, Zamku w Windsorze, gdzie mieszka czy Pałacu Kensington, gdzie mieszka książęca para Cambridge. Windsorowie posiadają rezydencje o łącznej wartości 18 mld dolarów. Są to zamki, rezydencje, prywatne domy i pałace. Wiele z nich należy do monarchii od setek lat, część została wręczona przez królową członkom rodziny w ramach prezentu, a część stanowi miejsce do wypoczynku. Oto najsłynniejsze posiadłości brytyjskiej rodziny królewskiej. 

1/12
królewskie rezydencje:  Pałac Buckingham
Copyright @Matthew Lloyd/Getty Images
1/12

Pałac Buckingham jest oficjalną siedzibą brytyjskiej królowej. Ma ponad siedemset pokoi, w tym niemal dwieście stanowią sypialnie pracowników, a niewiele ponad pięćdziesiąt to sypialnie członków rodziny królewskiej. 

2/12
Królowa Elżbieta II: 95. urodziny. Windsor, para wojskowa, 12.06.2021 rok
Copyright @UK Press Pool/UK Press via Getty Images
2/12

Zamek Windsor to największy zamek w Anglii, jest też najstarszym zamkiem wciąż wykorzystywanym przez rodzinę królewską. To właśnie tam na co dzień mieszka królowa Elżbieta II, w tamtejszej kaplicy odbywają się śluby Windsorów, m.in. ten księcia Harry'ego z Meghan Markle.

3/12
królewskie rezydencje: Sandringham
Copyright @Radcliffe/Bauer-Griffin/GC Images
3/12

Sandringham House jest wiejską rezydencją królowej, która jest jej własnością prywatną. Znajduje się w hrabstwie Norfolk. To tu królowa co rok wraz z rodziną spędza Boże Narodzenie oraz Nowy Rok.

4/12
królewskie rezydencje: Bagshot Park
Copyright @David Goddard Getty Images
4/12

Bagshot Park jest królewską rezydencją położoną w hrabstwie Sorrey. Jest oficjalną rezydencją hrabiego Edwarda oraz jego rodziny.

5/12
królewskie rezydencje: Anmer Hall
Copyright @Indigo/Getty Images
5/12

Anmer Hall jest prywatną rezydencją księcia Williama i księżnej Kate. Położona jest w hrabstwie Norfolk. Choć na co dzień Kate i William mieszkają w Kensington Palace, to właśnie w Anmer Hall spędzają wakacje.

6/12
królewskie rezydencje: Clarence House
Copyright @Leonard G. Alsford/Archive Photos/Getty Images)
6/12

Clarence House w czasie II wojny światowej służył jako szpital polowy, a później latami był przebudowywany na potrzeby kolejnych mieszkańców. Tu po ślubie mieszkała księżniczka Elżbieta z księciem Filipem, później Królowa Matka, a dziś mieszka tam książę Karol i księżna Camilla.

7/12
królewskie rezydencje: Kensington Palace
Copyright @ Mike Hewitt/Getty Images)
7/12

Pałac Kensington jest królewską posiadłością w Londynie. W 1981 roku mieszkali tam Diana z Karolem, do 2002 roku miała tam swój dom księżniczka Małgorzata, a dziś mieszkają tam książę William i księżna Kate z dziećmi - George'm, Charlotte i Louisem.

8/12
królewskie rezydencje: Lodge Royal Home
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
8/12

Royal Lodge jest królewską rezydencją położoną w miejscowości Windsor. Obecnie stanowi prywatną rezydencję księcia Yorku, księcia Andrzeja.  

9/12
królewskie rezydencje: Gatcombe Park
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
9/12

Gatcombe Park jest wiejską rezydencją monarchini położoną w hrabstwie Gloucestershire. Królowa Elżbieta  II podarowała tę rezydencję księżniczce Annie i jej mężowi kapitanowi Markowi Phillips. Dziś Anna mieszka tam ze swoim drugim mężem, sir Timothym Laurencem.

10/12
królewskie rezydencje: Balmoral
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
10/12

Zamek Balmoral uznawany jest za jeden z najpiękniejszych zamków w Europie. Jest prywatną letnią  rezydencją królowej, która spędza tam co najmniej kilka miesięcy. Mówi się, że to ulubiona posiadłość monarchini.

11/12
Holyrood Palace
Copyright @Jeff J Mitchell/Getty Images)
11/12

Pałac Holyrood to pałac położony w Edynburgu, jest rezydencją brytyjskich monarchów. Tam odbywają się ważne uroczystości państwowe i oficjalne przyjęcia. 

12/12
posiadłość Highrove House
Copyright @Getty Images
12/12

Highgrove House to posiadłość zakupiona przez Księstwa Kornwalii w 1980 roku. Od tamtej pory był wiejską rezydencją księcia Karola i księżnej Diany, gdzie spędzali wspólnie weekendu. Po rozwodzie Diana nigdy więcej tam nie wróciła, a książę Karol stworzył tam zjawiskowy ogród i tereny uprawne.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.