Pippa Middleton, siostra księżnej Kate
Fot. David Hartley / Rex Features/EAST NEWS
O TYM JEST GŁOŚNO

Pippa Middleton wybrała imię dla swojego synka. W ten sposób oddała hołd bliskiej osobie

Za tą decyzją stoi tragiczna historia

Rafał Kowalski 8 listopada 2018 21:46
Pippa Middleton, siostra księżnej Kate
Fot. David Hartley / Rex Features/EAST NEWS

Siostra księżnej Kate, Pippa Middleton i jej mąż James Matthews, 3 tygodnie temu powitali na świecie swojego pierwszego potomka. Chłopiec urodził się zdrowy w luksusowych warunkach londyńskiego szpitala imienia świętej Marii. Do mediów spłynęły już pierwsze zdjęcia szczęśliwej mamy z wózkiem na spacerze, jednak do tej pory wciąż nie było wiadomo, jak noworodek dostał na imię.

Imię dziecka Pippy Middleton. Historia rodzinna

Okazuje się, że Pippa i James zdecydowali się na imię pochodzenia hebrajskiego oznaczające któż jest jak Bóg?. To imię to Micheal. Rodzice chłopca wybrali je jednak przede wszystkim ze względu na swoich przodków. Jednego z nich, nazwanego także Michael, spotkało ogromne nieszczęście. „Nie tylko jest to imię ojca Pippy, ale ma także duże znaczenie dla jej męża. Starszy brat Jamesa miał na imię Michael. Zginął w 1999 roku podczas próby zdobycia Mount Everest w wieku zaledwie 22 lat”, wyznał jednemu z brytyjskich tabloidów znajomy małżonków.

Przypomnijmy, że dla fanów rodziny królewskiej i ich bliskich wybór imienia Michael nie powinien być żadnym zaskoczeniem. Już w trakcie zawierania zakładów bukmacherskich najczęściej typowanym imieniem było właśnie to. Kolejne pozycja zajmowały: Alexander, William, Joseph, James i Frederick. Co ważne, rodzice maleństwa nie potwierdzili jeszcze oficjalnie wyboru imienia dla syna.

Bez względu na nadanie imię jesteśmy pewni, że chłopiec będzie miał szczęśliwe dzieciństwo. Dodatkowo, mimo że nie jest członkiem rodziny królewskiej, na pewno będzie częstym gościem pałacu, w którym mieszka jego ciocia. Księżna Kate obiecała ponoć bowiem siostrze, że ich dzieci będą się wychowywać wspólnie tak, by wyrosły na swoich przyjaciół.  

Pippa Middleton, James Matthews
Fot. Rex Features/East News

Pippa Middleton w ciąży
Fot. East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.