POŻEGNANIE

Nie żyje reżyser Piotr Szulkin. Miał 68 lat

Twórca filmów „Femina”, „Ga,ga. Chwała bohaterom”...

VIVA! 5 sierpnia 2018 12:54
Piotr Szulkin
Fot. East News

Nie żyje Piotr Szulkin, twórca filmów Femina, Ga,ga. Chwała bohaterom czy Golem. Scenarzysta, plastyk i reżyser odszedł w wieku 68 lat.

Piotr Szulkin nie żyje

O śmierci Piotra Szulkina poinformowała za pośrednictwem Facebooka malarka i artystka, Monique Lehman. „Otrzymałam smutną wiadomość o naszym koledze z liceum plastycznego”- napisała córka Henryka Chmielewskiego.

Piotr Szulkin był absolwentem warszawskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Ukończył studia na Wydziale Reżyserii łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Wykładał na Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Wykształcił wielu reżyserów młodego pokolenia. Jest autorem ponad 30 realizacji artystycznych i laureatem ponad 50 nagród. Tworzył filmy fabularne, teatry telewizji, pisał książki i scenariusze. 

W 2013 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a dwa lata później otrzymał medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis 

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!