Piotr Szulkin
Fot. East News
POŻEGNANIE

Nie żyje reżyser Piotr Szulkin. Miał 68 lat

Twórca filmów „Femina”, „Ga,ga. Chwała bohaterom”...

VIVA! 5 sierpnia 2018 12:54
Piotr Szulkin
Fot. East News

Nie żyje Piotr Szulkin, twórca filmów Femina, Ga,ga. Chwała bohaterom czy Golem. Scenarzysta, plastyk i reżyser odszedł w wieku 68 lat.

Piotr Szulkin nie żyje

O śmierci Piotra Szulkina poinformowała za pośrednictwem Facebooka malarka i artystka, Monique Lehman. „Otrzymałam smutną wiadomość o naszym koledze z liceum plastycznego”- napisała córka Henryka Chmielewskiego.

Piotr Szulkin był absolwentem warszawskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Ukończył studia na Wydziale Reżyserii łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Wykładał na Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Wykształcił wielu reżyserów młodego pokolenia. Jest autorem ponad 30 realizacji artystycznych i laureatem ponad 50 nagród. Tworzył filmy fabularne, teatry telewizji, pisał książki i scenariusze. 

W 2013 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a dwa lata później otrzymał medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.