Piotr Stramowski, VIVA! 19/2018, wrzesień 2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Z życia gwiazd

Piotr Stramowski szczerze o opiece nad córką i relacjach z siostrą. „Jesteśmy z dwóch różnych światów”

„Nie mamy jakiejś bardzo bliskiej relacji”

Marta Nawacka 11 marca 2023 07:51
Piotr Stramowski, VIVA! 19/2018, wrzesień 2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Piotr Stramowski jest jednym z najbardziej popularnych aktorów. Przez jakiś czas był mężem Katarzyny Warnke, z którą doczekał się córki. Relacja jednak nie przetrwała, a byli małżonkowie dzielą się opieką nad dziewczynką. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post aktor opowiedział o opiece nad pociechą, a także o swojej relacji ze starszą siostrą, która nie należy do najłatwiejszych...

Piotr Stramowski o relacjach z siostrą

Lubiany aktor ma o dziewięć lat starszą siostrę, Martę. Do opowieści o ich relacji nawiązał wspominając o serialu „Bracia”. „Będzie bardzo wciągający. Widziałem pierwsze trzy odcinki, byłem zachwycony. Tego byłem bardzo ciekawy, bo już pracując na planie wiedziałem, że będzie to coś wyjątkowego. To nie jest zwykły serial, te relacje, które się pomiędzy nami, aktorami wytworzyły są wyjątkowe. Rzadko mam tak, że jestem po projekcie spotykam moich kolegów i koleżanki i wraca mi do nich wielka miłość filmowa i braterska. Jest mi to bardzo bliskie. Ja nie mam braci, mam siostrę. A czuję, że ta nasza braterska przyjaźń filmowa przełożyła się na przyjaźń życiową”, wyznał w rozmowie z Jastrząb Post.

Okazuje się, że z siostrą nie łączą go zbyt zażyłe relacje. Spory wpływ ma na to dość duża różnica wieku. „Nas dzieli spora różnica wieku, bo 9 lat. Podobno psychologicznie mówi się, że jak jest więcej niż 7 lat różnicy, to jest psychologiczny jedynak. Jesteśmy z zupełnie różnych dwóch światów. Rozmawiamy ze sobą, kochamy się oczywiście. Ale nie mamy jakieś bardzo bliskiej relacji. Jak się widzimy, to czuję, że jest moją kochaną siostrzyczką. I tak zawsze będzie”, wyjaśnił Piotr Stramowski.

Czytaj też: Dziś to córka spełnia jej marzenia. Kingę Rusin i jej mamę łączy wyjątkowa więź

Piotr Stramowski, VIVA! 19/2018, wrzesień 2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Piotr Stramowski w sesji dla magazynu VIVA!, 2018 rok

Piotr Stramowski o opiece nad córką. Czy chciałby, żeby miała rodzeństwo?

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post Piotr Stramowski nawiązał także do swojej córeczki. Aktor nie myśli na razie o tym, czy chciałby, żeby dziewczynka miała w przyszłości rodzeństwo. „Ja uważam, że to nie ma znaczenia. Ale co ja mogę wiedzieć, mam 3,5 letnie dziecko. Wydaje mi się, że to chodzi o osobowość, czyli to, jaką jesteś osobowością jako człowiek i to bardzo dużo znaczy. Ciężko mi się odnieść, bo ja mam siostrę, ale nie czuję się tak związany z siostrą, nie wiem, jakby było, gdybym był jedynakiem. Trochę czasami czuję się jedynakiem. Ale też nie czuję się predystynowany, żeby o tym mówić, bo nie wiem”, wyznał w tej samej rozmowie.  

Zobacz także: Natasza Urbańska i Kuba Józefowicz nie mieli łatwej relacji. Tak o sobie mówili

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.