Piotr Metz
Fot. Justyna ROJEK/East News
O TYM SIĘ MÓWI

,,Nie mogę akceptować sposobu zarządzania”. Piotr Metz także odchodzi z radiowej Trójki! 

Dziennikarz pokazał smsa od dyrektora stacji

Redakcja VIVA! 19 maja 2020 21:29
Piotr Metz
Fot. Justyna ROJEK/East News

Piotr Metz także odchodzi z radiowej Trójki. Chodzi o zamieszanie wokół listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. „Nie mogę akceptować sposobu zarządzania radiem, sposobu traktowania ludzi, można to nazwać obrażaniem naszej inteligencji”, powiedział szef redakcji muzycznej podczas spotkania z Moniką Olejnik.

Piotr Metz odchodzi z Trójki

Przypomnijmy, że w piątek pierwsze miejsce na Liście Przebojów Trójki zajął Kazik z utworem Twój ból jest lepszy niż mój. Wokalista w piosence odnosi się krytycznie do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach w dziesiąta rocznicę katastrofy smoleńskiej. Wynik głosowania zniknął ze strony internetowej. Następnie szef stacji poinformował o unieważnieniu notowania, a powodem miała być manipulacja przy liczeniu głosów i wprowadzenie do głosowania piosenki spoza listy. Marek Niedźwiecki odszedł z pracy. Z radiem pożegnali się także Hirek Wrona, Wojciech Kydryński i Wojciech Mazolewski. A teraz także Piotr Metz.

„Lista Przebojów Trójki jest czymś ponad podziałami. Markowi musi być strasznie przykro i staramy się go wspierać. Wewnątrz gotuje się w nas ogromnie”, wyznał w komentarzu do sytuacji w Kropce nad i.

Dziennikarz nie ukrywa, że piosenka Kazika miała ogromne poparcie wśród słuchaczy.

„Wiedziałem, że Kazik ma w Trójce ogromny elektorat naszych słuchaczy, to że piosenka będzie hitem było pewne. Przypuszczałem, że to będzie duże wydarzenie, ale, że z historii piosenki na 1. miejscu Listy Przebojów trafimy do "The Washington post" i "The Times", przyznaje nie przypuszczałem”, komentował w szef redakcji muzycznej Trójki.

Piotr Metz w rozmowie z Moniką Olejnik ujawnił treść smsa, którego otrzymał od dyrektora rozgłośni o 2:52 w nocy. . „Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na antenie”.  

„Kazik wycofał tę piosenkę z naszej Listy Przebojów. Nie wiem, czy ten SMS był ważny dla dyrektora, skoro o nim nie pamięta. Dla mnie był bardzo ważny, a nawet, powiedziałbym, fundamentalny”, dodał dziennikarz.

W rozmowie z Moniką Olejnik Piotr Metz ogłosił, że złożył wypowiedzenie. „Najnormalniej w świecie uznałem, że nie mogę akceptować i takiego sposobu zarządzania ludźmi i sposobu traktowania ludzi, tak jak Marka Niedźwieckiego ostatnio”, wyznał. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…