O TYM SIĘ MÓWI

Jaka piosenka będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2020? Znamy szczegóły!

Utwory finalistów „Szansy na sukces” są już gotowe

Rafał Kowalski 19 lutego 2020 10:55

Już w niedzielę 23 lutego po godzinie 16:00 dowiemy się, który artysta będzie reprezentował Polskę na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Do ścisłego finału Szansy na sukces – która w tym roku pełni rolę programu preselekcyjnego – dostali się Katarzyna Dereń, Alicja Szemplińska i Albert Cerny. Każdy z wykonawców ma już gotowy utwór, z którym chciałby pojawić się na scenie w Holandii. Co wiemy na ten moment o piosenkach?

Piosenka Polski na Eurowizję 2020 – szczegóły

Najprostszą opcję wyboru konkursowego utworu wybrał Albert Cerny. 30-letni piosenkarz, który w ubiegłym roku był już na Eurowizji reprezentując Czechy, postawił na najnowszy singiel swojego zespołu Lake Malawi. Piosenka o tytule Lucy miała swoją premierę w lutym, a więc spełnia regulamin Konkursu Piosenki Eurowizji. Dla Alberta i jego kolegów z zespołu, udział w finale Szansy na sukces to świetny sposób na promocję swojej twórczości w Polsce – kraju, którego językiem wokalista Lake Malawi świetnie włada.

Kompozytorami Lucy są Joakim With Steen, Alasdair Bouch, Cesár Sampso, Lasse Piirainen oraz sam Albert Cerny. Wielu z twórców najnowszej piosenki Lake Malawi ma związek z Eurowizją. Cesár Sampson wywalczył 2 lata temu dla Austrii 3. miejsce, Lasse Piirainen śpiewał dla Finladii w 2017 roku, a z kolei Joakim With Steen znany jest szerzej pod pseudonimem JOWST. I to właśnie pod tą nazwą Norweg reprezentował swój kraj na Eurowizji 2017 – klubowy utwór Grab The Moment do dziś pamiętamy jest przez fanów konkursu.

Czy doświadczenie Norwega w połączeniu z talentem Czecha da Albertowi Cernemu wygraną w niedzielę? Konkurencja jest silna…

WIĘCEJ O ALBERCIE Z LAKE MALAWI PRZECZYTASZ  W NASZYM ARTYKULE.

Dużo więcej niewiadomych pojawia się przy piosence Alicji Szemplińskiej. Podopieczna Universal Music Polska długo nie dawała znać, z kim przygotowuje utwór na Eurowizję. Niedawno udzieliła jednak wywiadu Eurowizji.org, w którym wyjawiła co nieco… „Wokalnie i muzycznie to będzie zaskoczenie. Chcę zrobić niespodziankę. Podczas występu z kolei w Szansie postawię na prostotę i głos. […] Piosenkę stworzyli wspaniali producenci Dominic Buczkowski, Patryk Kumór i Laurell Barker. Nasza współpraca zaczęła się już przy pracy nad singlem Prawie My. Znaliśmy się więc już, a ponieważ świetnie się nam pracowało i szanuję ich jako muzyków to już nie mogę doczekać się aż usłyszycie utwór. To będę w 100% ja”, powiedziała w rozmowie z Sergiuszem Królakiem Alicja Szemplińska. Warto dodać, że Laurell Baker brała udział w pracach nad takimi piosenkami jak She Got Me Luci Hänniego czy Tempo Margaret – oba utwory mają powiązania z Eurowizją.

Laureatka Voice od Poland zdradziła też, że jej piosenkę konkursową usłyszymy dopiero w niedzielę podczas występu w TVP2.

WIĘCEJ O ALICJI SZEMPLIŃSKIEJ PRZECZYTASZ  W NASZYM ARTYKULE.

Jeżeli chodzi zaś o Kasię Dereń, to wokalistka, która jako pierwsza przeszła do finału Szansy na sukces, wyjawiła już nawet tytuł piosenki! Ufaj mi to utwór przy produkcji, którego 35-latka postawiła na swój sprawdzony team twórców. Singiel jest autorską kompozycją Kasi, ale za muzykę odpowiada też Piotr Walicki (współpracował z Natalią Szroeder czy grupą LemON). Z kolei tekst napisali Mateusz Krautwurst i Marcin Januszkiewicz. Chórki do Ufaj mi nagrali Nick Sinckler, Jan Radwan i Ola Radwan.

Okładka singla utrzymana jest w kolorach białym i błękitnym. Czy utwór będzie w całości po polsku? Katarzyna Dereń zdradziła, że o tym dowiemy się jeszcze dziś.

WIĘCEJ O KASI DEREŃ PRZECZYTASZ  W NASZYM ARTYKULE.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna Dereń (@kasia_deren)

Zwycięzcę finałowego odcinka Szansy na sukces a tym samym reprezentanta Polski na Eurowizji 2020 poznamy w niedzielę po godzinie 16. To wtedy zakończy się w TVP emisja na żywo ostatniego odcinka polskich preselekcji do największego muzycznego konkursu na świecie. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!