Fot. Tomasz Urbanek/East News
niezwykłe relacje

Kim jest pierwszy syn Andrzeja Seweryna? Yann Seweryn żyje w cieniu ojca oraz sławnego rodzeństwa

W jego żyłach płynie artystyczna krew!

Marcjanna Maryszewska 25 kwietnia 2023 19:06
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Kilka miesięcy temu skończył 40 lat, dużo lepiej czuje się po drugiej stronie kamery, a także jest synem jednego z najwybitniejszych polskich aktorów! Yann Seweryn to owoc miłości Andrzeja Seweryna oraz jego trzeciej żony. Co jeszcze wiadomo o środkowym dziecku artysty? I jakich życiowych porad udzielał mu ojciec?

Andrzej Seweryn doczekał się córki i dwójki synów

Niezwykle udane życie zawodowe Andrzeja Seweryna nie zawsze szło w parze z tym prywatnym... Artysta bardzo długo szukał tej jedynej — szczęścia zaznał dopiero u boku piątej żony, Katarzyny Kubackiej-Seweryn. "Zawsze mówiłem moim synom, żeby wiązali się z kobietami, które mają poczucie humoru. No i tak się stało z ich ojcem, czyli mną", zwierzał się Krystynie Pytlakowskiej w jednym z wywiadów. Wcześniej związany był m.in. z Krystyną Jandą, czyli mamą swojego najstarszego dziecka — Marii Seweryn. Z Mireille Mallouf doczekał się z kolei młodszego syna Maximiliena, dziś wybitnego aktora francuskiego pochodzenia.

CZYTAJ TAKŻE: Małżeństwem byli niemal ćwierć wieku. Doczekali się syna. Historia Andrzeja Seweryna i Mireille Mallouf

I o ile Maximilien oraz Maria nie unikają świateł reflektorów, oraz są całkiem medialnymi postaciami w świecie filmu, tak nieco inaczej ma się sytuacja ze środkowym dzieckiem artysty, które żyje nieco w cieniu reszty rodziny. Yann Seweryn przyszedł na świat na początku lat 80. i kilka miesięcy temu świętował czterdzieste urodziny. Co jeszcze wiadomo o owocu miłości Andrzeja Seweryna oraz jego trzeciej żony?

Andrzej Seweryn z synami Yannem oraz Maximilienem, 19.10.2004

Fot. TRICOLORS/East News

Pierwszy syn Andrzeja Seweryna — kim jest Yann Seweryn?

Yann to jedyny syn polskiego artysty oraz francuskiej aktorski Laurence Bourdil. Zakochani pobrali się w 1982 roku — było to trzecie małżeństwo Andrzeja Seweryna, które przeszło do historii niespełna pięć lat później. Nim jednak doszło do rozwodu, przez jakiś czas wspólnie tworzyli dom i rodzinę, oraz cieszyli się wychowywaniem dziecka... Yann Seweryn urodził się 10 września — na krótko po ślubie rodziców — a to oznacza, że całkiem niedawno obchodził okrągłą rocznicę swoich urodzin. 

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Seweryn odnalazł szczęście u boku swojej piątej żony Katarzyny Kubackiej-Seweryn

W żyłach 40-latka płynie artystyczna krew, a swoje życie związał z teatrem oraz kinem — podobnie zresztą jak reszta rodziny. Jednak w przeciwieństwie do nich, Yann znacznie większą satysfakcję odczuwa, stojąc po drugiej stronie kamery, i w tym też kierunku rozwijał się na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. W swoim dorobku artystycznym ma już całkiem pokaźną listę produkcji, podczas których realizował się jako oświetleniowiec, reżyser, scenarzysta, montażysta, czy operator filmowy. Odegrał także kilka pomniejszych ról, choć najwyraźniej do aktorstwa nie było mu po drodze.

Andrzej Seweryn z synami Yannem oraz Maximilienem, Warszawa, 28.08.2011 rok

Andrzej Seweryn z synami, Maksymilian Seweryn, Jan Seweryn, Warszawa, 28.08.2011 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Mężczyzna kilkukrotnie zapozował fotoreporterom, zawsze jednak w towarzystwie rodzeństwa oraz ojca. Bardzo strzeże swojej prywatności — nie udziela wywiadów oraz unika medialnego szumu. O jego życiu nie wiadomo zbyt wiele, a Instagram pozostaje niepubliczny. Jednak z widocznego dla wszystkich opisu możemy dowiedzieć się, że Yann Seweryn prowadzi warsztaty filmowe, a także jest związany m.in. z grupą BRYK&MORE. Należy do niej również Agnieszka Kot — żona wybitnego aktora Tomasza Kota.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Córka Tomasza Kota poszła w ślady ojca, zagrała w produkcji Netfliska! Tak wygląda  Blanka Kot

"Jesteśmy grupą twórczych ludzi, dla których robienie filmów to prawdziwa pasja. Chcemy dać wam możliwość pracy z lepszymi reżyserami, animatorami i kompozytorami. Za każdym z polecanych przez nas twórców kryje się duże doświadczenie i cenne znajomości w branży filmowej i reklamowej. Jednym słowem — dajemy wam szansę na tworzenie doskonałych filmów" — czytamy na oficjalnej stronie.  

Wiedzieliście, że najstarszy syn Andrzeja Seweryna obrał taką drogę?  

Yann Seweryn, 28.05.2014

Fot. Mikolaj Zacharow/REPORTER

Yann Seweryn, Maria Seweryn, Andrzej Seweryn, Warszawa, 08.02.2019

Fot. Tomasz Urbanek/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.