Monique Chmielewska-Lehman
Fot. archiwum prywatne
POŻEGNANIE

Ostatnie zdjęcie Papcia Chmiela. Tak artysta wyglądał przed śmiercią

Pokazała je jego córka...

Konrad Szczęsny 22 stycznia 2021 21:09
Monique Chmielewska-Lehman
Fot. archiwum prywatne

Wiadomość o jego śmierci obiegła media w nocy z czwartku na piątek. Papcio Chmiel zmarł w wieku 97 lat. Nie spełnił tym samym swojego wielkiego marzenia, jakim było dożycie stu lat... Jak wyglądał na ostatnim zdjęciu? Na swoim profilu na Instagramie pokazała je jego córka, Monique Chmielewska-Lehman.

Ostatnie zdjęcie Papcia Chmiela. Tak wyglądał kilka tygodni przed śmiercią

Stworzył kultową serię z Tytusem, Romkiem i A'Tomkiem w rolach głównych. Na tych komiksach wychowały się kolejne pokolenia Polaków. Łącznie powstało aż 31 jego części. W piątek 22. stycznia media obiegła wiadomość o śmierci Henryka Jerzego Chmielewskiego, posługującego się pseudonimem Papcio Chmiel. W czerwcu skończyłby 98 lat... Jak ujawniła w rozmowie z Olgą Figaszewską dla viva.pl córka artysty, Monique Chmielewska-Lehman, jego wielkim marzeniem było dożycie 100 lat. Niestety, nie było dane mu go spełnić...

Na początku stycznia w swoich mediach społecznościowych artystka, która na co dzień zajmuje się tworzeniem gobelinów, zamieściła zdjęcie ukochanego taty. Papcio Chmiel pozował na nim z prezentami, prawdopodobnie wręczonymi z okazji świąt Bożego Narodzenia.

„Cieszcie SIĘ NOWYM ROKIEM 2021.Tak jak ja wielkimi 3 kartonami podarków konsumcyjnych od Domu Opieki Powstańców i jeszcze pudełka od wyd. Prószyński i Stowarzyszenia Opieki Akowców i zdrowiem. I NOWOPOWSTAJĄCYM ALBUMEM 10 !!! Precz z KORONA WIRUSEM!!! Niech żyją zdrowi TWÓRCY KULTURY!!! #papciochmiel #zonyhollywoodtvn”, podpisała je Monique Chmielewska-Lehman.

To ostatnie dostępne  w mediach zdjęcie Papcia Chmiela...

Monique Chmielewska-Lehman o relacji z ojcem. Jaki był Papcio Chmiel?

Jak podkreśliła w rozmowie z Olgą Figaszewską, tata zawsze ją rozpieszczał. Był opiekuńczy i podchodził do niej łagodnie. Mogła na niego liczyć w każdej sytuacji. Papcio Chmiel był bardziej zasadniczy w przypadku swojego syna. Artur Bartłomiej Chmielewski przez ojca był traktowany surowo. „Wychodził z założenia, że facet ma być twardy”, mówiła artystka.

Przypomnijmy, że dzieci Henryka Jerzego Chmielewskiego to owoc jego małżeństwa z Anną Śliwińską. Ślub wzięli w 1949 roku. Po 25 latach, w 1974 roku, rozwiedli się.  

W ten sposób Monique Chmielewska-Lehman pożegnała ukochanego tatę:

Papcio Chmiel zmarł w wieku 97 lat:

Papcio Chmiel, Jerzy Chemielewski, twórca Tytusa, Romka i Atomka nie żyje
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.