Betty White, 1992 rok
Fot. Touchstone Television/Courtesy Everett Collection
WSPOMNIENIE

Opublikowano ostatnie zdjęcie Betty White. Tak wyglądała aktorka tuż przed śmiercią

Wczoraj Betty White skończyłaby 100 lat!

Damian Brillowski 18 stycznia 2022 20:55
Betty White, 1992 rok
Fot. Touchstone Television/Courtesy Everett Collection

Betty White od kilku miesięcy przygotowywała się do świętowania swoich 100. urodzin. Niestety dwa tygodnie przed zacnym jubileuszem zmarła. Teraz światło dzienne ujrzało ostatnie zdjęcie ikony kina, które udostępniła w mediach społecznościowych jej asystentka. Zdjęcie zostało wykonane niemal dwa tygodnie przed śmiercią artystki.

Betty White zmarła dwa tygodnie przed setnymi urodzinami

Betty White przyszła na świat 17 stycznia 1922 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W pamięci widzów zapisała się przede wszystkim jako ciepła i wesoła kobieta. Najbardziej była znana z takich produkcji jak „Złotka”, „Rozpalić Clevlend”, „To znowu Ty” czy „Narzeczony mimo woli”. Za swoje role była wielokrotnie nagradzana filmowymi statuetkami. 

W bieżącym roku Betty White miała obchodzić okrągły jubileusz, na którym mieli pojawić się m.in Morgan Freeman, Clint Eastwood czy Robert Redford. Tak się jednak nie stało, gdyż aktorka niespodziewanie zmarła 31 grudnia 2021 roku. Pogrążyła w żałobie nie tylko najbliższą rodzinę, ale też całe Hollywood oraz miliony fanów na całym świecie. Wiele gwiazd pożegnało legendę kina za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Betty White poza tym, że kochała występować na scenie, uwielbiała pomagać zwierzętom. Dla braci mniejszych była w stanie zrobić wiele. Za życia uratowała kilka psów, przez lata zasiadała też w radzie nadzorczej zoo w Los Angeles. Po śmierci swojej idolki, fani zorganizowali zbiórkę pieniędzy, aby wesprzeć schroniska dla bezdomnych zwierząt. Po dwóch tygodniach zebrano wystarczającą kwotę i uratowano wybrany ośrodek. 

Czytaj także: Betty White nie żyje. Amerykańska aktorka zmarła w wieku 99 lat

Betty White, 1992 rok
Fot. Touchstone Television/Courtesy Everett Collection
Betty White, 1992 rok

Ostatnie zdjęcie Betty White 

Dokładnie 11 dni przed śmiercią wykonano Betty White ostatnie zdjęcie. Oczywiście nikt nie miał pojęcia, że owa fotografia będzie tą ostatnią. Gdy 17 stycznia przypadły 100. urodziny gwiazdy, jej asystentka Kiersten Mikelas, w ramach uznania i podziwu dla artystki udostępniła za pośrednictwem mediów społecznościowych osobiste zdjęcie ikony Hollywood. Kadr przedstawia seniorkę siedzącą w fotelu. Pod zdjęciem zamieszczono następujący komentarz: 

„Witam wszystkich! W ten wyjątkowy dzień chciałam podzielić się zdjęciem Betty. Zostało zrobione 20 grudnia. Myślę, że to ostatnie z jej zdjęć. Była promienna, piękna i bardzo szczęśliwa. Taka jak zawsze. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy robią dobre rzeczy i zmieniają świat na lepsze”, napisała asystentka Betty White na Facebooku. 

Zobacz, jak prezentowała się Betty White na ostatnim zdjęciu.  

Czytaj także: Betty White, Sean Connery, Morgan Freeman... Oto legendy Hollywood!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?