Oliwier Frydryszak
Fot. FACEBOOK
POŻEGNANIE

Do końca wierzyli, że wyzdrowieje. 13-letni Oliwier przegrał walkę z chorobą

Rodzina chłopca wystosowała wzruszającą prośbę...

Ksenia Krasko 9 stycznia 2020 09:45
Oliwier Frydryszak
Fot. FACEBOOK

W walkę o zdrowie 13-latka zaangażowała się cała Polska. Niestety, chłopiec przegrał z chorobą. Smutną wiadomość o śmierci Oliwiera Frydryszaka przekazała rodzina. Dziś odbędzie się jego pogrzeb.

Oliwier Frydryszak nie żyje

Gdy Oliwier miał trzy latka, zdiagnozowano u niego neuroblastomę – rzadki nowotwór, rozwijający się najczęściej w jamie brzusznej, ale też w nadnerczach, w klatce piersiowej, oraz w kościach. Jedyną szansą chłopca było kosztowne leczenie we Włoszech. Rodzice Oliwiera poprosili o pomoc, w którą zaangażowało się wiele osób.

Pomimo początkowego sukcesu, choroba powróciła po kilku latach. Okazało się, że organizm Oliwiera jest zbyt słaby, aby ją pokonać. Smutną wiadomość o śmierci nastolatka przekazała jego ciocia. „Dziś w nocy Oliwier odszedł do Pana. Wierzymy, że zasilił grono Aniołków i jest już zdrowy. Będziemy pamiętać Jego miłość, uśmiech i determinację, z jaką dążył do spełniania swoich marzeń”, napisała pani Monika.

Kondolencje złożył również Marek Michalak, były Rzecznik Praw Dziecka. „Strasznie smutna informacja z Osieka. Oli, dzielny chłopak, walczył... Niezwykły dzieciak, wspaniali rodzice, grono przyjaciół oddanych bezgranicznie. Łączę się z Wami w bólu i przesyłam wyrazy współczucia”, napisał na swoim Facebooku.

Rodzice 13-latka przekazali, że pogrzeb odbędzie się w czwartek, 9 stycznia. Zaapelowali, aby nie przynosić kwiatów na uroczystości pogrzebowe – w zamian poprosili o zabawki, artykuły piśmiennicze, gry planszowe i książki, które zostaną przekazane na oddział onkologii w Bydgoszczy, gdzie leczył się Oliwier.

Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.