Olaf Lubaszenko
Fot. Szymon Szcześniak
O TYM SIĘ MÓWI

Córka Olafa Lubaszenki i Kasi Groniec to już dorosła kobieta! Kim jest i jak wygląda Marianna Linde?

29-latka poszła w ślady sławnych rodziców

Olga Figaszewska 7 grudnia 2022 08:54
Olaf Lubaszenko
Fot. Szymon Szcześniak

Jest oczkiem w głowie sławnych rodziców. Olaf Lubaszenko co jakiś czas zamieszcza w sieci zdjęcia z córką Marianną Linde. 29-latka poszła w ślady mamy i taty. Zachwyca na scenie nie tylko talentem aktorskim, lecz także wokalnym! Jak dziś wygląda pociecha aktora? 

Córka Olafa Lubaszenki i Katarzyny Groniec

Olaf Lubaszenko od jakiegoś czasu prowadzi aktywnie swoje profile w mediach społecznościowych. Uchyla na nich rąbka tajemnicy, dotyczącej swojego życia prywatnego. Na Instagramie publikuje m.in. zdjęcia ze swoją córką! Marianna Linde jest owocem miłości z Katarzyną Groniec. Para poznała się podczas pracy nad musicalem „Metro” w Teatrze Buffo Janusza Józefowicza. W 1992 stanęli na ślubnym kobiercu. Rok później powitali na świecie córeczkę, której nadali imię Marianna. Niestety, małżeństwo Olafa Lubaszenki i Katarzyny Groniec nie przetrwało próby czasu...

ZOBACZ: Młodzieńcza miłość dała im córkę. Oto historia małżeństwa Katarzyny Groniec i Olafa Lubaszenki

Tymczasem aktor stworzył ze swoją córką wyjątkową, silną relację. Jak każdy rodzic cieszy się z jej osiągnięć, sukcesów. Od czasu do czasu dzieli się wspólnymi zdjęciami z pociechą. Kim jest 29-letnia dziś córka Olafa Lubaszenki?

Katarzyna Groniec, Marianna Linde-Lubaszenko, Warszawa, 25.11.1995 rok, ślub cywilny Cezarego Pazury i Weroniki Marczuk

Katarzyna Groniec, Marianna Linde-Lubaszenko, Warszawa, 25.11.1995 rok, ślub cywilny Cezarego Pazury i Weroniki Marczuk
Fot. Radoslaw Nawrocki / Forum

Olaf Lubaszenko, Marianna Linde, Warszawa, 19.11.2003 rok

Olaf Lubaszenko, Marianna Linde, Warszawa, 19.11.2003 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Janusz Józefowicz, Katarzyna Groniec, Marianna Linde, Olaf Lubaszenko, Warszawa, 20-lecie Metra, 30.01.2011 rok

Janusz Józefowicz, Katarzyna Groniec, Marianna Linde, Olaf Lubaszenko, Warszawa, 20-lecie Metra, 30.01.2011 rok
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Olaf Lubaszenko (@lubaszenkoo)

Kim jest Marianna Linde, córka Olafa Lubaszenki?

Marianna Linde to piękna i niezwykle utalentowana kobieta. Przyszła na świat w 1993 roku. Obecnie ma 29 lat. Córka Olafa Lubaszenki i Katarzyny Groniec studiowała italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim, jednak tego kierunku nie ukończyła. Jest za to absolwentką wydziału aktorskiego na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Śpiewu uczyła się w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Na początku kariery zamieszczała w sieci covery wykonywanych przez siebie utworów. Z czasem rozwinęła umiejętności na tyle, że zaczęła brać udział w różnych przeglądach, plebiscytach i konkursach. W marcu 2015 wystąpiła na Koncercie Galowym 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu pt. „Proszę Państwa, będzie wojna!”

Z kolei 3 października 2017 wydała debiutancki album studyjny pt. „Sun” – nagrała go z zespołem The Distortions. Natomiast w 2018 roku wystąpiła na scenie „The Voice of Poland”. Była to dziewiąta edycja show. Na przesłuchaniach w ciemno wykonała przebój Amy Winehouse „Love is a losing game”. Odwrócili się wówczas Michał Szpak i Piotr Cugowski. Na prośbę tego pierwszego wykonała jeszcze „Krakowski Spleen” – wielki hit Maanamu – i wbiła wszystkich jurorów w fotele. Ostatecznie wybrała drużynę laureata 8. miejsca na Eurowizji 2016. Z programem pożegnała się w 14. odcinku, na etapie tzw. „Nokautów”. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Mieszkał w USA, zostawił tam rodziców. W Polsce rozwija karierę. Jak wygląda relacja Krystiana Ochmana z rodziną?

W 2019 roku na łamach „Dzień Dobry TVN" opowiedziała o swoich doświadczeniach z perspektywy córki sławnych aktorów. „Znani rodzice to błogosławieństwo i przekleństwo. [...] Zawsze traktowałam to jako coś krępującego, nie lubiłam o tym rozmawiać, a teraz jestem właściwie dumna z tego, że mam takie nazwisko, ale nie jestem z tym jakoś super łatwo żyć", wyznała młoda gwiazda. Dodała również, że nosi nazwisko rodowe swojego pradziadka, Juliana Linde.

Marianna Linde ma na swoim koncie współpracę z Operą Krakowską. Zagrała główną rolę w spektaklu Moniki Strzępki Joanna d'Arc, a także wystąpiła w serialu Zakochani po Uszy i filmie Sztos. Jest aktywna na swoim Instagramie, dzięki czemu wiemy, jak dziś wygląda! Podobna do sławnych rodziców?  

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?