Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Ojciec Pawła Królikowskiego przerwał milczenie. Ujawnił prawdę o ostatnich godzinach życia syna

Z jego ust padły wzruszające słowa...

Konrad Szczęsny 2 marca 2021 16:16
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Wielki aktor, kochający mąż i ojciec... Paweł Królikowski zmarł rok temu po długiej walce z chorobą neurologiczną. Jego odejście było szokiem dla fanów i bliskich. Po roku od śmierci syna milczenie przerwał jego ojciec. Jan Królikowski ujawnił, jak wyglądały ostatnie godziny życia 58-latka...

Pierwsza rocznica śmierci Pawła Królikowskiego. Bliscy uczcili jego pamięć

Serialowy Kusy, którego pokochały miliony widzów w całej Polsce. Mąż Lucy, z którą tworzył wyjątkowy związek w hitowym „Ranczu”. A prywatnie kochający partner Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i dumny ojciec piątki dzieci. Taki był Paweł Królikowski... Juror „Twoja twarz brzmi znajomo” zmarł 27. lutego 2020 roku po długiej walce z chorobą neurologiczną, operacji i pobycie w szpitalu.

W sobotę minął rok od śmierci aktora. We wzruszających wpisach w mediach społecznościowych jego pamięć uczcili bliscy. I tak brat Rafał opublikował fotografię z dzieciństwa, na której pozuje ze zmarłym. „Minął już rok bez Ciebie. Tęsknię”, podpisał ją.

Z kolei Małgorzata Ostrowska-Królikowska w sobotę na swoim profilu na Instastories zamieściła zdjęcie, na którym widać tlącą się świecę. Opatrzyła je podpisem: „do drzwi pamięci mojej ciągle stukam. 27.02.2020”.

Natomiast na głównym feedzie aktorka opublikowała Sonet Szekspira (LXVI) w interpretacji Stanisława Sojki. Syn Pawła Królikowskiego – Antoni – uczcił z kolei pamięć ojca, zamieszczając na Instagramie zdjęcie z dzieciństwa, na którym tata trzyma go na rękach. „To już rok… #pawełkrólikowski #tata #27lutego”,podpisał je.

Teraz milczenie w sprawie śmierci syna przerwał Jan Królikowski.

Ojciec Pawła Królikowskiego o ostatnich chwilach syna

Ojciec Pawła Królikowskiego wziął udział w konferencji prasowej, zorganizowanej w Zduńskiej Woli – rodzinnym mieście aktora. Jak relacjonują osoby obecne na miejscu, gdy mówił o ostatnich chwilach życia syna, w jego oczach pojawiły się łzy wielkiego wzruszenia...

„Ja byłem u niego w szpitali bródnowskim w Warszawie. Już wtedy nie mówił. Dzień później o godzinie 9.41 już nie żył”, cytuje wypowiedź Jana Królikowskiego serwis zdunskawola.naszemiasto.pl.

Lokalne władze w szczególny sposób uczciły pamięć zmarłego przed rokiem aktora. W ratuszu otworzono poświęconą Pawłowi Królikowskiemu wystawę, jego imieniem i nazwiskiem nazwano jeden z miejskich skwerów, zaś przez kilka dni na jednym z budynków w Zduńskiej Woli wyświetlana będzie iluminacja, nawiązująca do serialowego Kusego...  

Wczoraj kamienica tonęła w deszczu. Dzisiaj aura jest bardziej sprzyjającą spacerom. Świetlne wspomnienie o Pawle Królikowskim zdobić będzie fasadę budynku jeszcze przez kilka dni.

Opublikowany przez Zduńska Wola Sobota, 27 lutego 2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…