Artystka miała 67 lat

Monika Katarzyna Krupska 28 lipca 2018 09:07

W sobotę nad ranem do mediów przedostała się bardzo smutna wiadomość. Legenda muzyki rockowej - Kora odeszła w wieku 67 lat. Olga Sipowicz przegrała walkę z chorobą nowotworową. Artystkę w mediach społecznościowych w pięknych słowach pożegnały gwiazdy. 

Gwiazdy żegnają Korę

„Dla mnie dzisiaj kończy się pewien etap historii polskiej muzyki… Odeszła prawdziwa ikona i legenda. KOBIETA WOLNA, odważna, niepokorna, która wyznaczała trendy. Od zawsze była dla mnie INSPIRACJĄ jak iść przez życie na własnych zasadach. Odpoczywaj w pokoju”, napisała Martyna Wojciechowska.

Filip Chajzer napisał krótko. „Byłem, jestem i będę wielkim fanem…”. 

Artystkę pożegnała również Katarzyna Nosowska. „Czułam się bezpieczna w myślach o Niej. Serce mam w kawałkach. Najpiękniejsza. Najwspanialsza”, czytamy w jej wpisie. 

„29 kwietnia 2012. To, co zobaczyłem wtedy w Twoich oczach, dało mi siłę. Wtedy usłyszałem od Ciebie TAK… co by było, gdybym nie usłyszał? Nie wiem… Czuję dziś wielki ból. Dziękujemy Ci za każdy dźwięk, za każde słowo, za Twoją mądrość, za Twoje serce… Na zawsze wielka Koro.”, napisał zespół Lemon. 

„Boże, jak smutno. Kolejna epoka, nie tylko muzyczna, się skończyła. Była od zawsze. I pozostanie na zawsze. R.I.P”, czytamy na Instagramie Beaty Sadowskiej. 

„Otwieram oczy rano i pierwsza wiadomość. Nie chcę uwierzyć...KORA, żegnaj kochana. Byłaś i będziesz piękną postacią polskiej muzyki. Nigdy nie zapomnę naszych wspólnych chwil, rozmów, koncertów... Czekam na wiatr co rozgoni, Ciemne skłębione zasłony, Stanę wtedy na raz ze słońcem twarzą w twarz”, napisała Monika Olejnik. 

Śmierć Kory 

Artystka od lat zmagała się z nowotworem jajnika. Wokalistka niejednokrotnie opowiadała o trudach związanych z leczeniem i powrotem do zdrowia. Kora przegrała walkę z chorobą. 

„Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka”,  poinformowali bliscy piosenkarki. 

„Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece”,  napisał Kamil Sipowicz, wieloletni partner artystki.  

 

1/4
Kora, Olga Jackowska, Viva! styczeń 2015
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
1/4

Artystka zmarła w wieku 67 lat 

2/4
Kora urodziny
Copyright @East News
2/4

Przegrała walkę z chorobą 

3/4
Kora Jackowska, VIVA!
Copyright @ Bartek Wieczorek/LAF AM
3/4

W 2014 roku u Kory zdiagnozowano nowotwór

4/4
Kora, Viva! listopad 2012
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
4/4

„W tej chorobie każda sekunda jest dla mnie ważna, cudna... Może nie tyle ważna, ile po prostu wartościowa. Nawet jak nic nie robię, to ta sekunda jest wartościowa”, powiedziała artystka w wywiadzie dla VIVY!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.