o tym się mówi

Marta Kaczyńska z partnerem i córkami oddała hołd tragicznie zmarłym rodzicom…

Para po raz pierwszy pojawiła się publicznie razem!

Gabriela Czernecka 10 kwietnia 2018 14:00

Dziś obchodzona jest 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. Na Wawelu hołd tragicznie zmarłym rodzicom przyjechała oddać Marta Kaczyńska z córkami i partnerem. Nie zabrakło także prezydenta Andrzeja Dudy, który również złożył hołd spoczywającym w krypcie Katedry Wawelskiej parze prezydenckiej, Lechowi i Marii Kaczyńskim. Marta Kaczyńska po raz pierwszy publicznie pojawiła się z partnerem.

Rocznica katastrofy smoleńskiej

Prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską, zginęli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Para prezydencka zginęła w drodze do Katynia na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W wyniku tragedii zginęły również 94 inne osoby - urzędnicy państwowi, duchowni i dowódcy wojskowi.  

Maria i Lech Kaczyńscy spoczęli w sarkofagu w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu. W tej krypcie, znajduje się także tablica pamiątkowa ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem z łacińskim napisem: „Ciała śpią, dusze czuwają”.

Dzieci Marty Kaczyńskiej: Ewa i Martyna przeżyły śmierć dziadków

Dziś przypada 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. Ten dzień w wyjątkowy sposób uczciła Marta Kaczyńska, która wraz z córkami - Ewą i Martynką - oraz partnerem, pojawiła się na obchodach na Wawelu. To pierwsze wspólne, publiczne wyjście Marty Kaczyńskiej z partnerem, z którym córka Marii i Lecha Kaczyńskich spodziewa się trzeciego dziecka. 

„Poprzestańmy na tym, że jestem bardzo szczęśliwa. Każdemu życzę takiego poczucia. Żałuję tylko jednego, że tym wszystkim nie mogę dzielić się z moimi rodzicami”, mówiła kilka dni temu w rozmowie z tygodnikiem Sieci. Nowy partner Marty Kaczyńskiej w tym dość trudnym dla niej dniu udzielał wsparcia zarówno jej, jak i jej dwóm córkom.

W końcu nie tylko dla Marty jest to ciężki dzień. W najnowszym wywiadzie dla tygodnika Sieci wyznała, że córki także ogromnie przeżyły śmierć dziadków: „Potem przeszedł do wspomnień z 10 kwietnia. Nie mogła tego słuchać. Wyszła. Miała łzy w oczach. Osiem lat temu była przecież malutką dziewczynką, ale wciąż trudno jej przywyknąć do tego, że dziadkowie zginęli. To boli”, mówi o córce Ewie. 

Dziś, w 8. rocznicę śmierci Lecha i Marii Kaczyńskich, Marta Kaczyńska z córkami i partnerem złożyli hołd na Wawelu. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia w naszej galerii.  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.