Konrad Szczęsny 15 lipca 2017 11:45
1/5
Korona Królów, Kazimierz Wielki, TVP, nowy serial TVP o Kazimierzu Wielkim
Copyright @Marcin Makowski
1/5

O tym serialu mówi się już od ponad roku. Plany Telewizji Polskiej są ambitne: ma to być pierwsza od 30 lat rodzima produkcja, zrealizowana z tak wielkim rozmachem. Mowa o "Koronie królów" - obrazie, w którym widzowie będą mogli śledzić losy ostatnich władców z dynastii Piastów (Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego) oraz Jagiellonów. Wiadomo już, że za reżyserię odpowiadać będzie Wojciech Pacyna, zaś za opiekę literacką nad scenariuszem królowa polskich seriali Ilona Łepkowska. Rozpoczęto już nawet realizację zdjęć. Jednak pierwsze, które trafiło do sieci, wywołało falę hejtu. 

 

Polecamy też: To już pewne! Będzie trzecia część kultowej komedii „Kogel-mogel”

oraz: Robert Gonera ostro odpowiada hejterom: „Korona królów” jest hejtowana, a jednak obejrzały ją cztery miliony widzów. Podobnie jak „M jak miłość”

 

Internauci kpią z nowego serialu TVP "Korona Królów"

 

Gdy pojawiło się ono w sieci, rozpętała się prawdziwa burza. Tworzono kolejne memy, które porównywały produkcję Telewizji Polskiej do "Świata Według Kiepskich, tyle że rozgrywającego się w średniowieczu", jasełek, zaś widocznych na zdjęciu aktorów m.in. do Papcia Chmiela, Bohdana Smolenia, znanego z "Gry o tron" Jona Snowa, Telimeny, bohaterki "Pana Tadeusza" czy po prostu stylistyki produkcji tureckich, w których na pierwszy rzut oka widać brak środków do ich realizacji.

 

Suchej nitki nie zostawiono także na scenografii ("biedna, przywodząca na myśl sklep z dywanami, żenująca") oraz strojach (podobne określenia).

 

 

 

Karolina Korwin-Piotrowska o nowym serialu TVP "Korona Królów"

 

Karolina Korwin-Piotrowska również nie zostawiła na nowym serialu TVP suchej nitki.

"Wszyscy ubrani w peruki rodem z koszmarnego snu fryzjera, kolorki oczoje*ne, a scenografia ze świecami rodem z marketu. Brakuje jedynie dziedzica Pruskiego...wiecie, o co chodzi. To nie wygląda dobrze. To wygląda tanio i śmiesznie. Smutno się robi", napisała.

 

 

Premiera serialu TVP "Korona królów" o Piastach i Jagiellonach

 

Premiera nowego serialu TVP "Korona królów" zapowiedziana została na jesień tego roku, a dokładniej wrzesień. 

 

W galerii możecie zobaczyć pierwsze oficjalne zdjęcia z planu. Czy faktycznie trąci to myszką i produkcja nie odniesie większego sukcesu czy po prostu powyższe zdjęcie, które trafiło do internetu, należy rozpatrywać jako wpadkę?

 

Polecamy też: „Pomysły czerpię z życia”. Co uczuciach mówiła królowa polskich seriali, Ilona Łepkowska?

2/5
Korona Królów, Kazimierz Wielki, TVP, nowy serial TVP o Kazimierzu Wielkim
Copyright @Marcin Makowski
2/5

Nowy serial TVP "Korona królów" okaże się klapą?

 

W pierwszym sezonie "Korony królów" widzom zostaną przybliżone na ekranach TVP losy ostatnich władców z dynastii Piastów: Władysława Łokietka oraz Kazimierza Wielkiego. Czy w związku z hejtem w sieci po publikacji pierwszego zdjęcia z planu, produkcja nie zaliczy wysokich wyników oglądalności?

 

Polecamy też: Festiwal w Opolu odwołany! Gdzie TVP chce zorganizować święto polskiej piosenki? To duże zaskoczenie

3/5
Korona Królów, Kazimierz Wielki, TVP, nowy serial TVP o Kazimierzu Wielkim
Copyright @Marcin Makowski
3/5

Nowy serial TVP "Korona królów" 

 

Za reżyserię "Korony królów" odpowiadać będzie Wojciech Pacyna, zaś za opiekę literacką nad scenariuszem królowa polskich seriali Ilona Łepkowska. Rozpoczęto już nawet realizację zdjęć

 

Polecamy też: Tadla, Lis, Kraśko. Wybraliśmy ludzi, którzy w 2016 musieli wymyślić siebie na nowo. Im się to udało

4/5
Korona Królów, Kazimierz Wielki, TVP, nowy serial TVP o Kazimierzu Wielkim
Copyright @Marcin Makowski
4/5

Premiera  nowego serialu TVP "Korona królów" 

 

Premiera "Korony królów" ma mieć miejsce we wrześniu 2017 r.

 

Polecamy też: Rodowicz, Kayah i... Gwiazdy masowo wycofują się z udziału w festiwalu w Opolu! Kto je zastąpi?

5/5
Korona Królów, Kazimierz Wielki, TVP, nowy serial TVP o Kazimierzu Wielkim
Copyright @Marcin Makowski
5/5

Nowy serial TVP "Korona królów" 

 

Realizację "Korony królów" zapowiadano od wiosny 2016 r. Mówi się, że główne role zagrają w nich m.in. Jerzy Zelnik oraz Grażyna Szapołowska.

 

Polecamy też: Wygrała polską Eurowizję, pozowała w Playboyu, zachwyciła amerykańską gwiazdę. Wszystko co trzeba wiedzieć o Kasi Moś

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.