Donald Trump
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Bratanica pogrąży Donalda Trumpa? Sąd zakazał publikacji książki Mary L. Trump

Czego obawia się przywódca USA?

Ksenia Krasko 3 lipca 2020 17:45
Donald Trump
Fot. East News

Zachodnie media informowały niedawno, że na rynku ma pojawić się nowa książka o życiu Donalda Trumpa. Bratanica przywódcy USA, Mary L. Trump, skupiła się na „szczegółowej analizie osobowości” prezydenta Stanów Zjednoczonych, i wygląda na to, że może mu poważnie zaszkodzić.

Książka bratanicy Donalda Trumpa - co ujawni?

Książka Mary L. Trump wzbudza większe emocje, niż biografia Melanii Trump, która może zmienić nasz pogląd na Pierwszą Damę USA i jej rolę u boku kontrowersyjnego polityka. Zgodnie z zapowiedzią, bratanica prezydenta ujawni jego najmroczniejsze tajemnice. Jak czytamy w opisie publikacji, poznamy skutki „jego destrukcyjnych relacji i tragicznych zaniedbań oraz nadużyć”.

Mary L. Trump jest córką starszego brata Trumpa, Freda. Mężczyzna zmagał się z alkoholizmem, zmarł na zawał serca w 1981 roku, w wieku zaledwie 42 lat. Według doniesień mediów, Mary w swojej książce otwarcie mówi, że Donald Trump był zamieszany w tą śmierć. Oskarża go także o to, że zaniedbał własnego ojca, gdy ten zaczął cierpieć na chorobę Alzheimera.

Autorka twierdzi, że jej wujek stał się „mężczyzną, który obecnie stanowi zagrożenie dla dobrobytu całego świata”.

Opowieść o „prawdziwym obliczu Donalda Trumpa”, zatytułowana Zbyt wiele i nigdy za mało. Jak moja rodzina stworzyła najbardziej niebezpieczną osobę na świecie (Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man), prawdopodobnie martwi polityka, ponieważ jego przedstawiciele robią wszystko, co mogą, aby książka nigdy się nie ukazała.

Kilka dni temu nowojorski sąd tymczasowo zakazał jej publikacji. Oficjalnie uznano, że premiera naruszyłaby umowę o nieujawnianiu rodzinnych tajemnic, zawartą przez rodzeństwo Trumpów po śmierci ich ojca w 1999 roku.

Adwokat Mary L. Trump zapowiedział jednak, że złoży apelację, ponieważ takie ograniczenie narusza zasadę wolności słowa. Kolejna rozprawa zakończyła się sukcesem dla bratanicy prezydenta USA. Prawdopodobnie książka będzie dostępna nieco później niż planowano, a miała ukazać się 28 lipca, zaledwie kilka tygodni przed zapowiadanym oświadczeniem Trumpa o ponownym starcie w wyborach prezydenckich. 

Donald Trump, Mary L. Trump
Fot. Getty Images / Twitter

Donald Trump, książka o Donaldzie Trumpie
Fot. Mat. Prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.