Donald Trump
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Bratanica pogrąży Donalda Trumpa? Sąd zakazał publikacji książki Mary L. Trump

Czego obawia się przywódca USA?

Ksenia Krasko 3 lipca 2020 17:45
Donald Trump
Fot. East News

Zachodnie media informowały niedawno, że na rynku ma pojawić się nowa książka o życiu Donalda Trumpa. Bratanica przywódcy USA, Mary L. Trump, skupiła się na „szczegółowej analizie osobowości” prezydenta Stanów Zjednoczonych, i wygląda na to, że może mu poważnie zaszkodzić.

Książka bratanicy Donalda Trumpa - co ujawni?

Książka Mary L. Trump wzbudza większe emocje, niż biografia Melanii Trump, która może zmienić nasz pogląd na Pierwszą Damę USA i jej rolę u boku kontrowersyjnego polityka. Zgodnie z zapowiedzią, bratanica prezydenta ujawni jego najmroczniejsze tajemnice. Jak czytamy w opisie publikacji, poznamy skutki „jego destrukcyjnych relacji i tragicznych zaniedbań oraz nadużyć”.

Mary L. Trump jest córką starszego brata Trumpa, Freda. Mężczyzna zmagał się z alkoholizmem, zmarł na zawał serca w 1981 roku, w wieku zaledwie 42 lat. Według doniesień mediów, Mary w swojej książce otwarcie mówi, że Donald Trump był zamieszany w tą śmierć. Oskarża go także o to, że zaniedbał własnego ojca, gdy ten zaczął cierpieć na chorobę Alzheimera.

Autorka twierdzi, że jej wujek stał się „mężczyzną, który obecnie stanowi zagrożenie dla dobrobytu całego świata”.

Opowieść o „prawdziwym obliczu Donalda Trumpa”, zatytułowana Zbyt wiele i nigdy za mało. Jak moja rodzina stworzyła najbardziej niebezpieczną osobę na świecie (Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man), prawdopodobnie martwi polityka, ponieważ jego przedstawiciele robią wszystko, co mogą, aby książka nigdy się nie ukazała.

Kilka dni temu nowojorski sąd tymczasowo zakazał jej publikacji. Oficjalnie uznano, że premiera naruszyłaby umowę o nieujawnianiu rodzinnych tajemnic, zawartą przez rodzeństwo Trumpów po śmierci ich ojca w 1999 roku.

Adwokat Mary L. Trump zapowiedział jednak, że złoży apelację, ponieważ takie ograniczenie narusza zasadę wolności słowa. Kolejna rozprawa zakończyła się sukcesem dla bratanicy prezydenta USA. Prawdopodobnie książka będzie dostępna nieco później niż planowano, a miała ukazać się 28 lipca, zaledwie kilka tygodni przed zapowiadanym oświadczeniem Trumpa o ponownym starcie w wyborach prezydenckich. 

Donald Trump, Mary L. Trump
Fot. Getty Images / Twitter

Donald Trump, książka o Donaldzie Trumpie
Fot. Mat. Prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.