Wiedzieliście o tym?

Gabriela Czernecka 24 lipca 2019 07:47

Jej Wysokość Królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Elżbieta II rekord długości panowania (należący dotąd do jej praprababki, królowej Wiktorii) pobiła już kilka lat temu. Zasiada na tronie od 67 lat. 6 lutego 1952 roku została królową Wielkiej Brytanii, koronowano ją 2 czerwca 1953 roku. Jest najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie, najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii i... chyba najbardziej rozpoznawalną kobietą na świecie! Jak wyznała podczas jednego z wywiadów, a warto zaznaczyć, że udziela ich bardzo rzadko, nie chce ustąpić z tronu i zamierza sprawować swoją funkcję dożywotnio. Nic dziwnego, że asystenci bardzo dbają o jej bezpieczeństwo. Podczas podróży Elżbieta II jest przygotowana na wszystko! Poznajcie szczegóły!  

1/6
książę Karol, królowa Elżbieta II
Copyright @FaceToFace/REPORTER
1/6

Podróże królowej Elżbiety II odbywają się według ścisłego planu. Zasady bezpieczeństwa, do jakich musi stosować się monarchini mogą Was zaskoczyć...

2/6
Trooping The Colour, królowa Elżbieta II
Copyright @Pete Maclaine / i-Images/i-images/East News
2/6

Królewski korespondent Adam Helliker w rozmowie z Fabulous Digital zdradził, że Elżbieta II zawsze podróżuje z... zapasami krwi szczególnie do krajów, w których nie można zagwarantować szybkiego dostępu do niezawodnego dopływu krwi, jak np. w odległych częściach Afryki. 

3/6
Królowa Elżbieta II, książę Filip
Copyright @Getty Images
3/6

Wówczas zarówno królowa, jak i jej małżonek, w nagłej sytuacji mogą otrzymać transfuzję. Jak zaznacza Helliker, zaopatrzenie jest regularnie uzupełniane z krwi królowej, dzięki czemu unika się przenoszenia infekcji z obcej krwi. Ta uzupełniana jest na miesiąc przed takim służbowym wyjazdem. 

4/6
Królowa Elżbieta II
Copyright @Getty Images
4/6

„Takie uzupełnianie krwi przebiega jak normalne oddawanie krwi u każdego człowieka. Natomiast różnica polega na tym, że transfuzja krwi przebiega wokół jednego pacjenta, a Elżbieta II nie będzie musiała dostać krwi od zwykłego pacjenta”, wyjaśnia dziennikarz.

5/6
królowa Elżbieta II
Copyright @Getty Images
5/6

Co ciekawe, królowa podróżuje także z co najmniej trzema osobistymi lekarzami, którzy mają być zawsze w pogotowiu! 

6/6
Królowa Elżbieta II, książę Karol, książę William, książę George
Copyright @Instagram @theroyalfamily
6/6

Warto dodać, że tego rodzaju wymogi dotyczące podróżowania dotyczą także innych członków rodziny królewskiej. Dwóch spadkobierców tronu nie może razem podróżować samolotem, by chronić ciągłość rodziny królewskiej na wypadek katastrofy lotniczej. William już kilka razy naruszył tę zasadę. 

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.