Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Paweł Królikowski miał nieślubnego syna. Żona aktora skomentowała sprawę

Tabloid ujawnił zaskakujące fakty

Konrad Szczęsny 1 sierpnia 2023 11:11
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Ta informacja nie jest już dłużej sekretem. Jak wynika z doniesień opublikowanych przez jeden z dzienników, Paweł Królikowski poza piątką dzieci z małżeństwa z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską miał również syna z nieformalnego związku. Wziął on udział w ostatnim pożegnaniu ojca, jak również w sprawie spadkowej po śmierci aktora. Do tych doniesień odniosła się żona zmarłego w lutym 2020 Pawła Królikowskiego. Potwierdziła, że są prawdziwe.

Nieślubny syn Pawła Królikowskiego mieszka we Wrocławiu. Co o nim wiemy?

Jak podaje „Super express”, nieślubny syn Pawła Królikowskiego pojawił się na jego pogrzebie i oddał hołd zmarłemu ojcu. Nie stał w pierwszym rzędzie, ale gdy ktoś dobrze się przypatrzył, mógł dostrzec podobieństwo do zmarłego aktora. Dziennikarze tabloidu są również w posiadaniu dokumentów, z których jasno wynika, że gdy na początku listopada 2022 roku w Sądzie Rejonowym w Piasecznie odbywała się sprawa spadkowa dotycząca mienia Pawła Królikowskiego, młody mężczyzna również pojawił się na sali. Stronami postępowania byli: Małgorzata Ostrowska-Królikowska, piątka dzieci małżonków oraz młody, acz dorosły już mężczyzna. Jak dowiedział się „Super Express” w Sądzie Okręgowym w Warszawie, „orzeczenie dotyczące spadku zostało wydane na podstawie ustawy”, a nie testamentu.

Co wiadomo o nieślubnym synu Pawła Królikowskiego? Ma na imię Maciej (fakt ten podała do publicznej wiadomości żona zmarłego), jest już dorosły, nie nosi nazwiska ojca i mieszka we Wrocławiu. To w tym mieście aktor miał wdać się w romans z kobietą, której tożsamość pozostaje nieznana. Relacja jednak nie przetrwała. Gdy o tym akcie niewierności dowiedziała się Małgorzata Ostrowska-Królikowska, postanowiła wybaczyć mężowi... Siła małżeństwa była dla niej najważniejsza. Trwała przy ukochanym do końca, do jego śmierci w lutym 2020 roku.

Czytaj także: Małgorzata Ostrowska-Królikowska: „Lekarze dawali 30 procent szans, że nasz synek przeżyje”

Fot. Piotr Fotek / East News

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowski, prezentacja jesiennej ramówki telewizji Polsat, Warszawa, 29.08.2013 r.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o nieślubnym synu męża

W miniony weekend w Kudowie-Zdroju odbywał się festiwal polsko-czeski imienia Pawła Królikowskiego. Wzięła w nim udział jego rodzina oraz przyjaciele, m.in. Henryk Gołębiewski z córką, Małgorzata Walewska, Natalia Kukulska. 

Nie mogło oczywiście zabraknąć również Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Gdy dziennikarze „Super express” zadzwonili do niej z prośbą o komentarz, nie chciała bezpośrednio odnosić się do całej sprawy. Ale jej słowa są bardzo wymowne...

To nie jest moment, w którym chciałabym o tym rozmawiać. Zakończyliśmy właśnie festiwal...” – stwierdziła, gdy padło pytanie o nieślubnego syna męża. 

Więcej powiedziała w rozmowie z portalem Pudelek. „Tak, potwierdzam. Nie będę komentować sprawy z szacunku do syna Pawła, ponieważ nie jest to osoba publiczna, a temat dotyczy spraw osobistych. Ponadto jest to człowiek dorosły, wobec czego nie będę odnosić się do tematu. Maciek jest traktowany jak pełnoprawny członek rodziny”, zapewniła. 

Przypomnijmy, że Paweł Królikowski poznał przyszłą żonę, gdy miał 21 lat. Pierwsze spotkanie z Małgorzatą Ostrowską–Królikowską miało miejsce w trakcie egzaminów do wrocławskiej szkoły teatralnej. Ślub wzięli w 1988 roku, doczekali się piątki dzieci: Antoniego, Jana, Julii, Marceliny i Ksawerego. Przeżyli razem ponad 30 lat.  

Czytaj także: To była miłość od pierwszego wejrzenia. Małgorzata i Paweł Królikowscy byli razem ponad 30 lat

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowski
Fot. PRESS PHOTO CENTER/EAST NEWS

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowski

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.